Rektor Akademii Morskiej w Gdyni - Przewodniczącym Rady Rektorów Województwa Pomorskiego

Rada Rektorów Województwa Pomorskiego, skupiająca rektorów 11 państwowych uczelni wyższych naszego regionu, na przewodniczącego Rady w kadencji 2008/2012 wybrała Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr. hab. inż. Romualda Cwilewicza.

Rada Rektorów Województwa Pomorskiego skupia rektorów wszystkich państwowych uczelni wyższych w naszym województwie. Celem Rady jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego oraz całej społeczności akademickiej naszego regionu. Przez ostatnią kadencje tę zaszczytną funkcję sprawował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Andrzej Ceynowa, prof. UG.

Skład Rady Rektorów Województwa Pomorskiego:

Przewodniczący: Rektor Akademii Morskiej w Gdyni, prof. dr hab. inż. Romuald Cwilewicz
Z-ca Przewodniczącego: Rektor Akademii Medycznej w Gdańsku,  prof. dr hab. inż. Janusz Moryś
Rektor Politechniki Gdańskiej: prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Bernard Lammek
Rektor Akademii Sztuk Pięknych: prof. Ludmiła Ostrogórska
Rektor Akademii Muzycznej: prof. dr hab. Bogdan Kułakowski
Rektor Akademii Marynarki Wojennej: kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: dr hab. Tadeusz Huciński, prof. nadzw.
Rektor Akademii Pomorskiej: dr hab. prof. AP Roman Drozd
Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego: Ks. dr Jacek Bramorski