Akademia Morska w Rzeczpospolitej

Dziennik „Rzeczpospolita”, jeden z liderów prasy codziennej w Polsce, opublikował czterostronicowy dodatek poświecony Akademii Morskiej w Gdyni (dodatek AM). Motywem przewodnim był jubileusz dziewięćdziesięciolecia szkolnictwa morskiego w Polsce oraz konferencja naukowa organizowana w ramach III Forum Europa Nostra. Dzięki umowie zawartej między Akademią Morską w Gdyni a Rzeczpospolitą, w wydaniach dziennika poprzedzających ukazanie się dodatku opublikowano trzy zwiastuny tematu. Informacje o szkole zilustrowane zostały  kolorowymi fotografiami oraz logotypami wydziałów. Dodatek trafił już do szerokiego grona czytelników. Ponadto przekazany zostanie uczestnikom konferencji „Morze nasze i nasze”, odbywającej  się w Gdyni, w dniach 18 – 19 października 2010 roku.

Rektor Akademii Morskiej, prof. dr hab. inż. Romuald Cwilewicz podkreślił, że „ w przededniu pierwszej w historii naszego państwa prezydencji w Unii Europejskiej problematyka morska nabiera szczególnego i doniosłego znaczenia”. Publikacja „Rzeczpospolitej” prezentuje bogaty dorobek szkoły oraz ukazuje perspektywy kariery zawodowej. Prezentacji poszczególnych wydziałów, kierunków i specjalności towarzyszą następujące inspirujące podtytuły: „praca na całym świecie”, „wylęgarnia vipów”, „walka o lepszą jakość życia”, „elektryczny wydział elitarny.

Prezydent Gdyni, składając uczelni życzenia kolejnych dziewięćdziesięciu lat istnienia, zwrócił uwagę na niezwykłą aurę uczelni. Zdaniem włodarza miasta „historia Akademii Morskiej, będącej niemal równolatką Gdyni jest odwzorowaniem losów naszej obecności nad Bałtykiem”.

W imieniu „Rzeczpospolitej” okolicznościowy dodatek opracował red. Krzysztof Gniewkowski. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był zespół pracowników Katedry Organizacji Usług Turystyczno Hotelarskich pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Piotra Palicha.

Rzecznik AMG
24.07.2010