Warto u nas studiować!!!

Inżynierowie po Akademii Morskiej w Gdyni zarobili  w swojej pierwszej pracy w maju średnio 3387 zł brutto. Ponad 500 zł więcej niż ich koledzy z Politechniki Gdańskiej

Z badań wynagrodzeń absolwentów przeprowadzonych przez bank Danych o Inżynierach wynika, że zdecydowanie najlepiej w maju 2010 r. zarabiali inżynierowie z wykształceniem technicznym z zakresu zaawansowanych technologii.

Drugą z lepiej opłacalnych grup ludzi z wyższym wykształceniem w Polsce byli w maju absolwenci uczelni nadmorskich. Inżynierowie po Akademii Morskiej w Gdyni zarobili w swojej pierwszej pracy średnio 3387 zł. Średni dochód absolwenta politechniki Szczecińskiej wyniósł 3044 zł. Nieco gorzej wypadła Politechnika Gdańska:2843 zł oraz Politechnika Koszalińska 2832 zł.

- Absolwenci nadmorskich uczelni stanowią najmniej liczna grupę wśród ogólnej liczby wykształconych specjalistów - mówi Anna Strożek. - Maja zatem najmniejszą konkurencje na rynku pracy.

Biuro Promocji
14.07.2010