Morska przygoda pod żaglami „Daru Młodzieży”!

Nie trzeba specjalnych uprawnień by znaleźć się w załodze najsłynniejszego polskiego żaglowca. Dni spędzone na pokładzie białej fregaty mają szanse stać się najważniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami.  Są jeszcze wolne miejsca w kolejnych etapach szkoleniowych podróży „Daru”.

„Dar Młodzieży” odbywa aktualnie cykl szkolnych rejsów z uczniami szkół morskich i studentami Akademii Morskiej w Gdyni. Jak wygląda szkolenie przyszłych oficerów floty na klasycznym żaglowcu ? Wchodzenie na maszty, stawianie wielkich rejowych żagli, poznanie zawiłości obsługi takielunku to tylko  niektóre z atrakcji gwarantowanych na jego pokładzie. Udział w rejsie to zatem niepowtarzalna szansa poznania specyfiki marynarskiej służby na „Darze Młodzieży”.

Wystarczy zapoznać się ze szczegółowymi  warunkami uczestnictwa w rejsie podanymi poniżej i podjąć decyzję.

Rejsy szkoleniowe na „Darze  Młodzieży”

Dział Armatorski Akademii Morskiej w Gdyni zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w rejsach szkoleniowych na „Darze Młodzieży”.

Najbliższe dostępne terminy:

• Dunkierka (Francja) – Rouen (Francja),  1-7.06.2013, cena 1 200,00PLN
  • Rouen (Francja) – Den Helder (Holandia), 15-21.06.2013, cena 1 200,00 PLN
  • Den Helder (Holandia) – Aarhus (Dania), 23.06-5.07.2013, cena 2 400,00 PLN

Dojazd na statek oraz powrót do domu należy zagwarantować sobie, oraz pokryć koszty, we własnym zakresie.

Warunki uczestnictwa:

W ramach potwierdzenia rezerwacji miejsca otrzymają Państwo fakturę za rejs, którą należy opłacić we wskazanym terminie.

UWAGA! W rejsie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. W wyjątkowych wypadkach może popłynąć osoba niepełnoletnia w wieku minimum 16 lat za pisemną zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów.

Informacje praktyczne:

• W cenę wliczone jest pełne wyżywienie obejmujące 4 posiłki (w tym 3 ciepłe).
  • Zamustrowanie w tzw. "kubrykach studenckich” 10-cio lub 20-osobowych.
  • Każdy uczestnik rejsu zobowiązany jest do przestrzegania regulaminów statkowych.
  • Podczas rejsu będzie możliwość praktycznego zapoznania się z takielunkiem fregaty, szkolenia w pracy na rejach, nauka budowy żagli rejowych, ich zakładania i stawiania, pełnienia wacht nawigacyjnych oraz maszynowych.
  • Na statku każdy otrzymuje komplet bielizny pościelowej, nie ma więc potrzeby zabierania śpiworów.  Poza tym prosimy  pamiętać o zabraniu obuwia ze sztywna podeszwą, które przydaje się podczas wchodzenia na maszty. Także czapek oraz kurtek przeciwdeszczowych.
  • Na statku jest napięcie 230V.

ZAPRASZAMY!

A.Gosk