Jesień na rowerze z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, która trwa od 01.09.2018r. w Gdyni pod hasłem „Jedź z Gdynią”. Uniwersytet Morski w Gdyni został już zgłoszony do konkursu. Pora na naszych pracowników i studentów.

Przyłączcie się do drużyny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni! :)

Celem zabawy jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Gra będzie odbywała się na zasadzie konkursu, polegającym na codziennych dojazdach rowerem do pracy/uczelni i z powrotem. Każdy przejazd będzie odpowiednio punktowany.

Zasady są proste:

• 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 5 pkt za każdy przejazd powyżej 1 km z przerwą czasową między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut LUB
  • 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 50 pkt (2x dziennie) za każdy przejazd do pracy/uczelni (dotyczy 5 dowolnych dni w tygodniu)
  • punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące w Gdyni
  • czas trwania wrzesień - październik
  • w październiku punktujemy podwójnie!

Zachęcamy do systematyczności w przejazdach, bowiem to ona będzie najbardziej nagradzana.

Do wzięcia udziału w grze, trzeba zainstalować na swoim smartfonie aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS. Konkurs nawiązuje do rywalizacji „European Cycling Challenge” z ubiegłych lat. Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w planowaniu nowych dróg rowerowych.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie informujemy, iż zapisy uruchomione zostały w dniu 20.08.2018r. Zapisów można dokonać za pomocą arkusza zgłoszeniowego na stronie: https://goo.gl/forms/vYfAhDs81GJlGF4g2

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie www.grarowerowa.pl

Najwytrwalszych będziemy nagradzać akcesoriami rowerowymi, voucherami m.in. do gdyńskich atrakcji oraz upominkami z logiem miasta.

Kontakt:
E-mail: ogratzdiz.gdynia.pl

Serdecznie zapraszamy. Jedźcie z Gdynią i zdobywajcie punkty! :)

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk