Studenci na wodach Zalewu Kurońskiego

W dniach od 31 lipca do 9 sierpnia, grupa ośmioro studentów Akademii Morskiej w Gdyni, na zaproszenie władz Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego i Bałtyckiej Państwowej Akademii Rybołówstwa Morskiego, brała udział w spływie szalupami wiosłowo-żaglowymi na wodach Zalewu Kurońskiego.  W spływie studenci Akademii Morskiej w Gdyni uczestniczyli już po raz drugi. W tym roku w spływie uczestniczyli również studenci Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Bałtyckiej Państwowej Akademii Rybołówstwa Morskiego oraz Policealnej Szkoły Morskiej w Kaliningradzie.

Podobnie jak w roku ubiegłym spływ zorganizowano z elementami survivalu, a jego uczestnicy musieli zadbać nie tylko o sprawną obsługę szalup, ale również o przygotowywanie posiłków, rozbijanie obozowisk i rozpalanie ognisk. Niemniej jednak pomimo obowiązków nie zabrakło dla nich  czasu na przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w jednodniowym wolontariacie na rzecz Parku Narodowego Kurylska Kosa. Studenci dodatkowo zwiedzili miasto Kaliningrad oraz Muzeum Światowego Oceanu i Muzeum Bursztynu.

Byli oni również gośćmi Pani Anny Nowakowskiej - Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie.

Na zakończenie pobytu w Kaliningradzie wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi certyfikatami oraz upominkami.

Autor tekstu: dr Andrzej Szklarski
Flagi uczestników