Student AMG na wysokim 5 miejscu w Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate WKF

W dniach 19-22 Lipca 2018r w japońskiej miejscowości Kobe odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Karate WKF, które są organizowane co dwa lata przez międzynarodową  organizację FISU. W zawodach tych startowało 235 zawodników z 33 krajów, w tym 13 zawodników z naszego kraju. Jednym z  nich był student Akademii Morskiej w Gdyni Michał Parczewski, który startował w konkurencji kumie indywidualnym do 67kg oraz kumie drużynowym mężczyzn.

Starty rozpoczęły się w piątek, pierwszą walkę Michał stoczył z zawodnikiem z Chińskiego Tajpej, którą wygrał wynikiem 8-0, następnie zmierzył się z reprezentantem Włoch, przegrywając 0-4, dzięki awansowi Włocha do finału (późniejszego zwycięzcy całej konkurencji), Michał miał szansę na walkę w repasażach, którą wykorzystał wygrywając z zawodnikiem z Brazylii 7-0, i w niedzielę w dniu finałowym walczył o brązowy medal mierząc się z zawodnikiem z Hiszpanii, z którym po wyrównanym pojedynku niestety przegrał 0:3 i ostatecznie zakończył mistrzostwa na wysokim 5 miejscu.

W konkurencji drużynowej, która odbyła się w sobotę reprezentacja Polski z  Michałem w składzie w pierwszej walce spotkała się z reprezentacją Chińskiego Tajpej po czterech pojedynkach Polska drużyna wygrała 3:1, w półfinałowej rundzie nasza reprezentacja trafiła na faworyzowaną reprezentację Iranu gdzie po zaciętych pojedynkach przegrała 1:3 i ostatecznie została im walka w niedzielę z reprezentacją Francji o brązowy medal, którą  po dobrych walkach niestety przegrali 0:3, kończąc swój start na 5 miejscu.

 

fot. Michał Parczewski

 

 

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro Promocji

Wytworzył informację:

D. Wiśniewska
26.07.2018
Wprowadzenie:
K.Okońska 26.07.2018
Ostatnia modyfikacja:
K.Okońska 26.07.2018