VI Konferencja Naukowa z cyklu „Studenckie Dni Jakości”

Studenckie Dni Jakości

W dniach 22-23.03.2018 r. w Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się VI Konferencja Naukowa z cyklu „Studenckie Dni Jakości” organizowana przez Naukowe Koło Towaroznawstwa „CARGO” działające przy Katedrze Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością.

Konferencję rozpoczęto panelem dyskusyjnym pt. „Towaroznawstwo w opinii młodych – perspektywy i szanse rozwoju” z udziałem uczestników konferencji oraz przedstawicielami przedsiębiorstw z Trójmiasta i okolic. W toku trwania konferencji uczestnicy kolejno przedstawiali swoje prace naukowe wykonane w ciągu ostatnich miesięcy, prace te dotyczyły kwestii związanych z: wymaganiami współczesnego konsumenta, ekologii w towaroznawstwie, współczesnych trendów w towaroznawstwie czy bezpieczeństwa i jakości żywności. Spośród 33 uczestników z wielu ośrodków naukowych (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Morska w Gdyni) wyróżniono kilka najlepszych prac.

Miejsce pierwsze otrzymały Ilona Podkowa-Zawadzka, Katarzyna Sarna z Radomia z tematami pt. „Wpływ rodzaju surfaktantu na właściwości żeli pod prysznic” oraz „Zastosowanie biosurfaktantów do wytwarzania nowoczesnych żeli pod prysznic o podwyższonym bezpieczeństwie stosowania”. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Szulc z Poznania z pracą pt. „Pesto z liści rzodkiewki jako innowacyjny produkt zero waste”. Miejsce trzecie zdobyła dwójka uczestników z Akademii Morskiej: Alicja Bulczak z tematem pt. „Kostki rosołowe, czy warto je stosować? Ocena fizykochemiczna wybranych koncentratów rosołowych” oraz Maciej Świtalski z pracą pt. „Ocena jakości sensorycznej kapusty kwaszonej wybranych producentów”. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody z rąk komitetu naukowego.

Celem Konferencji była integracja środowisk studenckich z całej Polski oraz możliwość zapoznania się z przyszłym rynkiem pracy.

Konferencja objęta była honorowym patronatem JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, prof. dr hab. inż. Andrzeja S. Grzelakowskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka.

Sponsorami SDJ 2018 byli: MegaCoffee, Opatowicz&Waker, Port Gdynia S.A., Dr Oetker, Browar Amber, Kram SA, Parlament Studentów Akademii Morskiej w Gdyni, Centrum Graficzne Gryf, Gdyńska Szkoła Filmowa.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji SDJ 2018.

Studenckie Dni Jakości

UMG Zespół ds Promocji