VI Konferencja Naukowa z cyklu „Studenckie Dni Jakości”

Studenckie Dni Jakości

W dniach 22-23.03.2018 r. w Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się VI Konferencja Naukowa z cyklu „Studenckie Dni Jakości” organizowana przez Naukowe Koło Towaroznawstwa „CARGO” działające przy Katedrze Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością.

Konferencję rozpoczęto panelem dyskusyjnym pt. „Towaroznawstwo w opinii młodych – perspektywy i szanse rozwoju” z udziałem uczestników konferencji oraz przedstawicielami przedsiębiorstw z Trójmiasta i okolic. W toku trwania konferencji uczestnicy kolejno przedstawiali swoje prace naukowe wykonane w ciągu ostatnich miesięcy, prace te dotyczyły kwestii związanych z: wymaganiami współczesnego konsumenta, ekologii w towaroznawstwie, współczesnych trendów w towaroznawstwie czy bezpieczeństwa i jakości żywności. Spośród 33 uczestników z wielu ośrodków naukowych (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Morska w Gdyni) wyróżniono kilka najlepszych prac.

Miejsce pierwsze otrzymały Ilona Podkowa-Zawadzka, Katarzyna Sarna z Radomia z tematami pt. „Wpływ rodzaju surfaktantu na właściwości żeli pod prysznic” oraz „Zastosowanie biosurfaktantów do wytwarzania nowoczesnych żeli pod prysznic o podwyższonym bezpieczeństwie stosowania”. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Szulc z Poznania z pracą pt. „Pesto z liści rzodkiewki jako innowacyjny produkt zero waste”. Miejsce trzecie zdobyła dwójka uczestników z Akademii Morskiej: Alicja Bulczak z tematem pt. „Kostki rosołowe, czy warto je stosować? Ocena fizykochemiczna wybranych koncentratów rosołowych” oraz Maciej Świtalski z pracą pt. „Ocena jakości sensorycznej kapusty kwaszonej wybranych producentów”. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody z rąk komitetu naukowego.

Celem Konferencji była integracja środowisk studenckich z całej Polski oraz możliwość zapoznania się z przyszłym rynkiem pracy.

Konferencja objęta była honorowym patronatem JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, prof. dr hab. inż. Andrzeja S. Grzelakowskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka.

Sponsorami SDJ 2018 byli: MegaCoffee, Opatowicz&Waker, Port Gdynia S.A., Dr Oetker, Browar Amber, Kram SA, Parlament Studentów Akademii Morskiej w Gdyni, Centrum Graficzne Gryf, Gdyńska Szkoła Filmowa.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji SDJ 2018.

Studenckie Dni Jakości
Studenckie Dni Jakości
Studenckie Dni Jakości

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro Promocji

Wytworzył informację:

K. Zarębska
22.03.2018
Wprowadzenie:
M. Zajk 29.03.2018
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 29.03.2018