Wspólne Konsorcjum Naukowe

W dniu 24 września 2018r. w Sali Tradycji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyło się spotkanie Prorektorów ds. Badań, Nauki i Współpracy Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W posiedzeniu uczestniczyli również Dziekani Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Spotkanie zostało poświęcone projektom badawczym realizowanym w ramach tworzonego wspólnie Konsorcjum.  Spotkanie otworzył  Przewodniczący Konsorcjum prof. dr hab. inż. Zbigniew  Koruba - Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Przemysłem Politechniki Świętokrzyskiej. W imieniu JM Rektora prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego uczestników spotkania w murach Uniwersytetu przywitał dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. nadzw. UMG - Prorektor ds. Nauki; w dalszej dyskusji głos zabierali pozostali uczestnicy spotkania.

M.Lubowiecka