Zdolni z Pomorza

Projekt „Zdolni z Pomorza – Akademia Morska w Gdyni” realizowany jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Akademią Morską w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 1287/195/16 z dnia 9 grudnia 2016 r.).

Portal projektu „Zdolni z Pomorza” znajduje się pod adresem:
www.zdolnizpomorza.pl

Informacje na temat projektu są także aktualizowane na fanpage'u:
www.facebook.com/Zdolni.z.Pomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka i informatyka.

W ramach projektu przez Akademię Morską w Gdyni realizowane będą różne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, kursy e-learningowe oraz opieka mentorska.

Najbliższe spotkanie akademickie z fizyki i z informatyki odbędzie się 23 marca 2019 r.

Fizyka

Temat: Elektryczność – energia i inteligencja

Opis: Na wykładach przeanalizujemy przeszłość elektryczności, czyli „skąd u naszych przodków wziął się prąd”. Dowiemy się także jak udało się ująć zjawiska elektryczne w matematyczne zasady. Zobaczymy efekty elektryczne, które dały podstawy budowy rozwiniętych technik maszynowych i informatycznych.
Podczas zajęć warsztatowych i laboratoryjnych uczestnicy spotkania będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów, na podstawie których zweryfikują stosowalność praw sterujących przepływami prądu elektrycznego.

Informatyka

Temat: Jak ożywić stronę internetową? Animacje w XHTML5 i CSS3

Opis: XHTML5 to najnowsza wersja HTML, która służy do opisania struktury danych na stronie internetowej. Natomiast CSS3 pozwala na opis własności wizualnych stron internetowych. Jedną ze stosunkowo nowych możliwości oferowanych przez CSS3 jest możliwość wykorzystania do tworzenia animacji i interakcji.

Na spotkaniu akademickim uczniowie dowiedzą się jak korzystając tylko z HTML5 i CSS3 stworzyć animowane elementy na własnej stronie internetowej, ożywiając w ten sposób jej wygląd. Będą wykorzystywane przy tym animacje poklatkowe i tak zwane efekty przejścia (transitions), a wszystko po to, żeby strona internetowa nabrała życia i mogła się dynamicznie zmieniać.

Szczegółowy harmonogram spotkania akademickiego z fizyki i z informatyki dostępny w plikach poniżej.

Na spotkanie można zapisać się wysyłając wiadomość na adres e-mail: zzpatumg.edu.pl do 17 marca 2019 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przyniesienie wypełnionych i podpisanych wymaganych dokumentów: deklarację uczestnictwa, oświadczenia, formularz danych uczestnika (dokumenty w plikach poniżej).

Zapraszamy na kursy e-learningowe z informatyki

Aktualnie prowadzimy nabór na kurs e-learningowy:

  • Tworzenie strony WWW z wykorzystaniem CMS - WordPress

Nabór do 28 marca br. Szczegółowe informacje na temat naboru i realizacji kursu w plikach poniżej. Serdecznie zapraszamy!

 

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

N.Mańkowska
17.02.2017
Wprowadzenie:
nmankowska 17.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
nmankowska 05.03.2019