Zdolni z Pomorza

Projekt „Zdolni z Pomorza – Akademia Morska w Gdyni” realizowany jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Akademią Morską w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 1287/195/16 z dnia 9 grudnia 2016 r.).

Portal projektu „Zdolni z Pomorza” znajduje się pod adresem:
www.zdolnizpomorza.pl

Informacje na temat projektu są także aktualizowane na fanpage'u:
www.facebook.com/Zdolni.z.Pomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka i informatyka.

W ramach projektu przez Akademię Morską w Gdyni realizowane będą różne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, kursy e-learningowe oraz opieka mentorska.

Poprzednie spotkanie akademickie z fizyki i z informatyki odbyło się 19 maja 2018 r.

Fizyka

Temat: Optyka od podszewki

Opis: Podczas wykładów poznamy najstarszą i najbardziej podstawową część nauki o świetle, którą jest optyka geometryczna. Zrozumiemy jej fundamentalne prawa i zasady decydujące o wędrówce światła. Dowiemy się również jak optyka geometryczna tłumaczy działanie przyrządów optycznych. Na zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych pogłębimy wiedzę z optyki i poznamy zasadę działania podstawowych przyrządów optycznych w powiązaniu z ich praktycznym zastosowaniem. Ponadto uczestnicy spotkania będą mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń i pomiarów, które ugruntują zrozumienie praw optyki geometrycznej.

Informatyka - spotkanie, kontynuacja kursu e-learningowego

Temat: Web usability, czyli na czym polega użyteczność witryn internetowych

Szczegółowy harmonogram spotkania akademickiego z fizyki i z informatyki dostępny w plikach poniżej.

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

N.Mańkowska
17.02.2017
Wprowadzenie:
nmankowska 17.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 20.06.2018