Zdolni z Pomorza

Projekt „Zdolni z Pomorza – Akademia Morska w Gdyni” realizowany jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Akademią Morską w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 1287/195/16 z dnia 9 grudnia 2016 r.).

Portal projektu „Zdolni z Pomorza” znajduje się pod adresem:
www.zdolnizpomorza.pl

Informacje na temat projektu są także aktualizowane na fanpage'u:
www.facebook.com/Zdolni.z.Pomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka i informatyka.

W ramach projektu przez Akademię Morską w Gdyni realizowane będą różne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, kursy e-learningowe oraz opieka mentorska.

Najbliższe spotkanie akademickie z fizyki i z informatyki odbędzie się 8 grudnia 2018 r.

Fizyka

Temat: Od hałasu do muzyki

Opis: Na wykładach omówione zostaną fizyczne i fizjologiczne cechy dźwięku, przedstawiona zostanie również historia odkryć związanych z dźwiękiem, jego rejestracją i odtwarzaniem, a także historia powstawania wybranych instrumentów muzycznych i … dlaczego „grają”.

Podczas zajęć warsztatowych i laboratoryjnych uczestnicy spotkania będą uczyć się tworzyć proste algebraiczne modele zjawisk akustycznych, poznają ich zastosowania w różnych dziedzinach oraz nauczą się wyznaczać pomiarowo niektóre parametry dźwięku.

Informatyka

Temat: Trochę o chmurach... obliczeniowych

Opis: Na wykładzie odpowiemy na pytanie: Co to jest chmura obliczeniowa i dlaczego należy brać ją pod uwagę jako firmową infrastrukturę informatyczną z uwzględnieniem doboru odpowiednich zasobów. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi pojęciami takimi jak wirtualizacja, hiperwizor, serwer wirtualny, storage blokowy, storage obiektowy. Zostaną także omówione modele chmury, takie jak IaaS, PaaS i SaaS. Zostanie przedstawione podsumowanie: co obecnie oferuje rynek pod względem możliwości w zakresie oferty platform/usług opartych na technologii chmur obliczeniowych.
W części ćwiczeniowej przyjrzymy się usługom w chmurze oferowanym przez popularnych dostawców. Przeprowadzimy konfiguracje i instalację własnej chmury w środowisku wirtualizacji. W dalszej części zajęć zostaną przeprowadzone ćwiczenia: tworzenia wirtualnych sieci, maszyn w oparciu o model chmury IaaS.

Szczegółowy harmonogram spotkania akademickiego z fizyki i z informatyki dostępny w plikach poniżej.

Na spotkanie można zapisać się wysyłając wiadomość na adres e-mail: zzpatumg.edu.pl do 25 listopada 2018 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przyniesienie wypełnionych i podpisanych wymaganych dokumentów: deklarację uczestnictwa, oświadczenia, formularz danych uczestnika (dokumenty w plikach poniżej).

Zapraszamy na kursy e-learningowe z informatyki

Aktualnie prowadzimy cztery kursy e-learningowe:

  • Bazy danych
  • Sieci i portale społecznościowe - wolne miejsca, rekrutacja przedłużona do 2.11.2018 r.
  • Tworzenie atrakcyjnych prezentacji: zasady, materiały, narzędzia (Prezi)
  • Tworzenie strony WWW z wykorzystaniem CMS - WordPress

Nabór na kursy do 28 października br. Szczegółowe informacje na temat naboru i realizacji kursów w plikach poniżej. Serdecznie zapraszamy!

 

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

N.Mańkowska
17.02.2017
Wprowadzenie:
nmankowska 17.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 30.10.2018