Spotkanie członków Konsorcjum „Nauka dla morza”

W spotkaniu organizacyjnym powołanego w listopadzie br. Konsorcjum „Nauka dla Morza” w imieniu JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita wzięli udział prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk oraz prorektor ds. nauki dr hab. Dariusz Barbucha prof. UMG.

Spotkanie odbyło się 21 grudnia 2021 w Sopocie, a głównym tematem była prezentacja efektów projektu Seaplanspace dotyczącego morskiego planowania przestrzennego, którego liderem był Uniwersytet Gdański. Projekt omawiała jego kierownik dr hab. Dorota Pyć, prof. UG.

Konsorcjum naukowe „Nauka dla Morza” powstało w listopadzie 2021 r., jego formuła pozwala na konsolidację działań na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Do Konsorcjum należy osiem uczelni, które kształcą i prowadzą badania naukowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, są to Akademia Morska w Szczecinie, Federacja Akademii Wojskowych (Akademia Marynarki Wojennej i Lotnicza Akademia Wojskowa), Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Szczeciński oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Liderem Konsorcjum jest Uniwersytet Gdański.

A. Czarnecka
22.12.2021