Warsztaty dla uczniów "Elektryka"

W dniach 7, 8 i 10 czerwca na Wydziale  Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się zajęcia  laboratoryjno-warsztatowe dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie. W zajęciach uczestniczyło 120 uczniów (12 grup po 10 osób) drugich i trzecich klas, specjalności:

• technik elektryk,
  • technik energetyk,
  • technik informatyk,
  • technik teleinformatyk,
  • technik elektronik, oraz
  • technik automatyk.

Powyższe zajęcia były realizowane w  ramach Projektu 3.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020: Jakość edukacji zawodowej, prowadzonego przez PZS nr 2 w Wejherowie.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z następującą tematyką:

• Konfigurowanie, parametry techniczne i funkcjonalność cyfrowych systemów radiokomunikacyjnych Tetra i DMR,
  • Symulator systemu bezpieczeństwa na morzu - GMDSS (GMDSS Global Maritime Distress
  • and Safety System),
  • Atak MiTM z użyciem techniki ARP spoofing oraz DNS spoofing,
  • Wybrane zagadnienia z techniki cyfrowej,
  • Praktyczne zastosowania optoelektroniki,
  • Montaż i uruchomienie układu elektronicznego,
  • Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi,
  • Budowa i eksploatacja systemu elektroenergetycznego,
  • Programowanie czarnej skrzynki, oraz
  • Programowanie robotów to nic trudnego.

Z informacji nieoficjalnych wiadomo, iż wszyscy uczniowie zaliczyli swoje zajęcia celująco!

K. Korcz
11.06.2021