Porady

Rozpoczęcie pracy na morzu wiąże się ze spełnieniem licznych formalnych wymagań, które często są nieznane studentom. Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne, warunki przyznawania dyplomów i świadectw określa ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ Z DN. 7. 08.2013 R. W SPRAWIE WYSZKOLENIA I KWALIFIKACJI CZŁONKÓW ZAŁÓG STATKÓW MORSKICH (DZ. U. Z DN. 19.08.2013 r. POZ. 937) - plik do pobrania poniżej.

Odpowiedzi na najczęściej kierowane do Działu Praktyk pytania, dotyczące formalności związanych z:

  • Wyrobieniem książeczki żeglarskiej - patrz Praktyki morskie
     
  • Uzyskaniem świadectwa marynarza wachtowego

Uzyskanie świadectwa marynarza wachtowego wiążę się m. in. z zaliczeniem pierwszego roku studiów na kierunku nawigacyjnym w uczelni morskiej oraz z posiadaniem 2-miesięcznej praktyki pływania na statkach morskich w dziale pokładowym.

  • Uzyskaniem świadectwa młodszego motorzysty

Uzyskanie świadectwa młodszego motorzysty wiąże się z posiadaniem świadectw przeszkolenia stopnia podstawowego.

  • Uzyskaniem świadectwa motorzysty wachtowego

W celu uzyskania świadectwa motorzysty wachtowego wymaga się między innymi zaliczenia pierwszego roku studiów kształcących na poziomie operacyjnym w dziale maszynowym w specjalności mechanicznej wskazanej w certyfikacie oraz posiadania 2-miesięcznej praktyki pływania na statkach morskich w dziale maszynowym.

 

DZIAŁ PRAKTYK - GODZINY PRZYJĘĆ DLA STUDENTÓW: pon. wt. od 9:00 do 13:00 ,środa nieczynne, czwartek od 9:00 do 13:00, piątek od 9:00 do 12:00

 

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni