FAQ - najczęściej zadawanie pytania przez studentów UMG

1. W jaki sposób mogę wrócić do Domu Studenckiego?

W związku ze wznowieniem zajęć ponowne zakwaterowanie studentów w domach studenckich UMG odbywa się na poniższych zasadach:

1. Studenci, którzy wykwaterowali się i wymeldowali się składają „Wniosek o przyznanie miejsca” do biura wybranego akademika drogą mailową:

  • SDM 2: sdm2atumg.edu.pl
  • SDM 3: sdm3atumg.edu.pl
  • SDM 4: sdm4atumg.edu.pl

Wnioski do pobrania znajdują się tutaj: https://umg.edu.pl/regulaminu-przyznawania-miejsc-w-studenckich-domach-marynarza.

2. Studenci, którzy opuścili akademiki bez wykwaterowania  - wracają do zajmowanych przez siebie miejsc bez dodatkowych formalności.


2. Czy wracając do SDM obowiązuje mnie kwarantanna?

Powracających studentów kwarantanna nie obowiązuje.


3. W jakiej wysokości będę uiszczał odpłaty za SDM po powrocie?

Opłaty za miejsce będą naliczane od dnia powrotu studenta zgodnie z obowiązującą taryfą opłat.


4. Jakich nowych zasad mogę się spodziewać po powrocie do SDM?

Na terenie domów studenckich UMG obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażenia wirusem Sars-Covid-19. W biurze i przy recepcji akademika studenci obsługiwani są pojedynczo. Na terenie akademika poruszamy się w maseczkach zakrywających usta i nos. Udostępnione są płyny dezynfekcyjne.


5. Czy jeśli nie zwróciłem w terminie książki do Biblioteki UMG, będzie obowiązywała mnie opłata za przetrzymanie pozycji?

Tak. W okresie od 12.03.2020 do 12.05.2020 zostało wstrzymane naliczanie opłat. Po tym terminie wznowiono naliczanie opłat za przetrzymanie książek.


6. Czy mogę obecnie wypożyczyć książkę z Biblioteki UMG?

Od dnia 7.09.2020 książki należy zamawiać przez katalog biblioteczny.


7. Czy istnieje możliwość przesłania książek przeze mnie do Biblioteki UMG w celu ich zwrócenia za pośrednictwem poczty lub kuriera?

Tak, istnieje taka możliwość. Zachęcamy również  do korzystania z wrzutni, która znajduje się przed wejściem do Biblioteki Głównej UMG.


8. W jaki sposób mogę korzystać z zasobów Biblioteki UMG w czasie stanu epidemii?

Uprzejmie informujemy, że aktualności dotyczące uruchamianych zdalnych usług Biblioteki zamieszczane są w nowej zakładce ZDALNA BIBLIOTEKA https://bg.umg.edu.pl/

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

Biuro Rektora
23.03.2020
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 03.09.2020