INSTRUKCJA KANCELARYJNA

I PRZEPISY ARCHIWALNE

 

 

 

 

 

 

I.         PRZEPISY OGÓLNE

 

1.              Postanowienia ogólne

 

1.1.         Instrukcja reguluje obieg pism i akt wewnątrz Uczelni od chwili ich wpływu lub powstania do momentu przekazania do archiwum państwowego.

1.2.         Zasady obiegu pism zawarte w instrukcji dotyczą akt jawnych.

1.3.         Postępowanie z aktami niejawnymi regulują odrębne przepisy.

1.4.         Instrukcja opracowana została z uwzględnieniem następujących przepisów:

-           ustawa  z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (j. t. Dz. U. z 2002 r. nr 171, poz. 1396),

-       rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania   materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. nr 167, poz. 1375).

1.5.         Przez określenia użyte w instrukcji należy rozumieć:

-                akta - księgi, rejestry, mapy, wydruki, fotografie, nagrania itp.,

-                wykaz akt - jednolita, rzeczowa klasyfikacja dokumentacji powstającej w Uczelni,

-                znak sprawy - zespół symboli oznaczających przynależność sprawy do określonej komórki    organizacyjnej i grupy akt,

-                teczka spraw - skoroszyt, segregatory itp., służący do przechowywania jednorodnych lub rzeczowo pokrewnych akt, objętych tą samą grupą ustaloną wykazem akt; zamykana na koniec roku i stanowiąca odrębną jednostkę archiwalną,

-                przesyłka - pisma (dokumenty) oraz pakiety (paczki) otrzymywane i wysyłane za pośrednictwem poczty, gońca itp. oraz otrzymywane i nadawane telegramy i faksy,

-                czystopis - ostateczna forma tekstu dokumentu lub pisma przygotowana do podpisu,

-                materiały archiwalne - dokumentacja o znaczeniu historycznym (kat. A),

-                dokumentacja niearchiwalna - dokumenty posiadające czasowe znaczenie praktyczne (kat. B) oraz dokumenty manipulacyjne o krótkotrwałym znaczeniu (kat. Bc),

-                dokumenty BE - dokumenty podlegające ekspertyzie po określonym okresie przechowywania,

-                pracownik (referent) - osobę, która załatwia (referuje) daną sprawę, opracowuje pismo i przygotowuje wniosek do decyzji kierownika oraz ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie Instrukcji,

-                komórka organizacyjna (komórka) - jednostka organizacyjna lub komórka administracyjna albo   samodzielne stanowisko,

-                komórka wiodąca (macierzysta) - komórka organizacyjna, do której zadań należy ostateczne pod względem merytorycznym opracowanie danego rodzaju spraw i która w tym zakresie powinna posiadać całość zasadniczych materiałów /akt/,

-                Kwestura - komórki i stanowiska podległe Kwestorowi (bez bliższego określenia).

1.6           Nazwy i symbole komórek organizacyjnych przedstawia schemat organizacyjny  (załącznik nr 1).

1.7           Instrukcja nie normuje wykorzystania informatyki w czynnościach kancelaryjnych.

1.8           Przestrzeganie postanowień niniejszej Instrukcji jest obowiązkiem wszystkich pracowników Uczelni.

1.9           Nadzór nad przestrzeganiem Instrukcji kancelaryjnej sprawują kierownicy komórek organizacyjnych.

 

2.        System kancelaryjny i wykaz akt

 

2.1           Przyjętym w instrukcji systemem kancelaryjnym jest mieszany system kancelaryjny, oparty na  rzeczowym wykazie akt. Oprócz tego prowadzi się rejestry pism wchodzących i wychodzących.

2.2           Korespondencję rejestrują:

             a) Kancelaria Główna,

b) sekretariaty: Rektora, Prorektorów i Dyrektora Administracyjnego,

c) dziekanaty wydziałów,

d) sekretariaty katedr i jednostek międzywydziałowych,

e) Kwestura.

2.3           Wykaz akt stanowi jednolitą, rzeczową, niezależną od struktury organizacyjnej Uczelni, klasyfikację akt powstających w toku działalności Uczelni oraz zawiera ich kwalifikację archiwalną. Obejmuje on wszystkie zagadnienia z zakresu działalności Uczelni oznaczone w poszczególnych pozycjach symbolami, hasłami i kategorią archiwalną.

Wykaz ten służy do oznaczania, rejestracji, łączenia i przechowywania akt.

2.4           Wykaz akt oparty jest na systemie klasyfikacji dziesiętnej i dzieli całość wytwarzanej dokumentacji na dziesięć klas pierwszego rzędu sformułowanych w sposób ogólny, oznaczony symbolami od  0 do 9.

W ramach tych klas wprowadza się podział na klasy drugiego rzędu (hasła bardziej szczegółowe) oznaczone symbolami dwucyfrowymi powstającymi przez dodanie do symbolu klasy pierwszego rzędu jednej z cyfr od 0 do 9, co daje: 00-99 oraz dalszy podział niektórych klas drugiego rzędu na klasy trzeciego rzędu oznaczone symbolami trzycyfrowymi, to jest 000-999, a w ramach klas trzeciego rzędu - podział na klasy czwartego rzędu oznaczone symbolami czterocyfrowymi, to jest: 0000-9999.

2.5           Akta jednorodne tematycznie z różnych komórek organizacyjnych Uczelni będą posiadały to samo hasło klasyfikacyjne i symbol liczbowy hasła. Wyróżniać je będzie symbol literowy stanowiący oznaczenie nazwę danej komórki organizacyjnej.

2.6           Końcowe tytuły klas są tytułami jednorodnych teczek akt.

2.7           Jednolity rzeczowy wykaz akt, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej instrukcji, obowiązuje wszystkie komórki Uczelni.

2.8       W komórkach organizacyjnych, dla poszczególnych klas rzeczowego wykazu akt, zakłada się teczki aktowe, do których dołącza się spisy spraw. W spisach rejestrowane są chronologicznie wszystkie sprawy. Spisy spraw są integralną częścią   teczek akt.

2.9       Klasyfikacja i rejestrowanie spraw odbywa się na podstawie jednolitego rzeczowego wykazu akt.

2.10     Komórki organizacyjne są zobowiązane sporządzać na własne potrzeby szczegółowy wyciąg z wykazu akt, zawierający odpowiednie symbole i hasła klasyfikacyjne oraz kategorie archiwalne   dokumentacji występujące w działalności tych komórek.

2.11     Wyciąg z wykazu akt dla komórki organizacyjnej w zależności od potrzeb może zawierać:

-           nowe pozycje (symbole i hasła klasyfikacyjne) utworzone przez rozbudowanie końcowych klas trzeciego i czwartego rzędu w wykazie akt w klasy bardziej szczegółowe przy zachowaniu oznaczeń kategorii archiwalnej i okresu przechowywania akt, ustalonego dla klasy rozbudowanej,

-           pozycje oznaczone w wykazie akt symbolami wyższego rzędu, z ustaleniem właściwej (o najdłuższym okresie przechowywania) kategorii archiwalnej z klas komasowanych.

2.12     Wyciąg z wykazu akt sporządza się w dwóch egzemplarzach, z czego jeden egzemplarz zatrzymuje dla siebie dana komórka organizacyjna, a drugi przekazuje się do archiwum Uczelni.

3.              Kategorie akt

 

3.1.         Akta wytworzone i gromadzone ze względu na wartość archiwalną dzieli się na:

-                materiały archiwalne oznaczone symbolem "A"(kategoria A),

-                dokumentację niearchiwalną oznaczoną symbolem "B" (kategoria B).

3.2.         Do kategorii A należą akta posiadające wartość historyczną lub szczególne znaczenie dla kraju, resortu, Uczelni i nauki. Są to między innymi:

a)         akta normatywne Uczelni (statuty, schematy organizacyjne, zarządzenia, regulaminy, instrukcje),

b)         protokoły posiedzeń, narad, komisji (senatu, kolegium rektorskiego, rady wydziału),

c)         akta obrazujące rozwój i działalność Uczelni,

d)         preliminarze i sprawozdawczość roczna,

e)         analizy i materiały prac naukowo – badawczych,

f)          inne akta, zgodnie z ramowym podziałem akt.

3.3.         Do kategorii B, z dodaniem cyfr arabskich, należą akta o czasowym znaczeniu praktycznym. Po upływie okresu przechowywania, określonego w rzeczowym wykazie akt, akta te przeznacza się do zniszczenia, po uzyskaniu na to zgody archiwum państwowego.

3.4.      Do kategorii Bc należą akta nie posiadające trwałego znaczenia, które po ich wykorzystaniu ulegają  wybrakowaniu w komórce i przekazaniu do zniszczenia (bez przekazywania do Archiwum Uczelni).

3.5.      Do kategorii BE, z dodaniem cyfr arabskich, należą akta, które po upływie obowiązującego okresu   przechowywania podlegają ekspertyzie ze względu na jej charakter, treść i znaczenie.

Ekspertyzę przeprowadza archiwum państwowe, które może zastosować zmiany kategorii tej dokumentacji.

             Zmiana kategorii może wiązać się z uznaniem dokumentacji za materiały archiwalne.

II.       PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

 

4.              Obieg dokumentów i pism

 

4.1.         Obieg dokumentów i pism wewnętrznych Uczelni powinien być bezpośredni (z komórki do komórki).

4.2.         Obieg pism pomiędzy komórkami odbywa się za pokwitowaniem w książce doręczeń lub rejestrze korespondencyjnym.

4.3.         Ustala się następujące punkty zatrzymania dokumentów i pism:

a)    Kancelaria Główna – przyjmuje, rejestruje w rejestrze korespondencyjnym i rozdziela korespondencję według wskazówek Rektora lub Dyrektora Administracyjnego oraz prowadzi ekspedycję korespondencji na zewnątrz,

b)    sekretariaty i dziekanaty (pkt 2.2 b, c, d) – przyjmują korespondencję z Kancelarii Głównej  i innych komórek, przedstawiają do dekretacji, a następnie przekazują zgodnie z dekretacją, względnie przekazują do wysyłki,

c)     kierownicy komórek organizacyjnych – rozdział pism w komórce.

 

5.              Odbiór korespondencji

 

5.1.         Korespondencję adresowaną do Uczelni oraz jej komórek, odbiera i kwituje pracownik Kancelarii   Głównej. Odbiór i doręczenie korespondencji w urzędzie pocztowym odbywa się na podstawie upoważnienia.

5.2.         Odbierający przesyłki - przekazywane drogą pocztową, zwłaszcza polecone i wartościowe - sprawdza prawidłowość zaadresowania i stan opakowania. W razie stwierdzenia uszkodzeń, dokonuje odpowiedniej adnotacji na kopercie lub opakowaniu i żąda sporządzenia protokołu przez pracownika poczty o doręczeniu przesyłki uszkodzonej. Protokół ten wraz z kopertą przesyłki przechowuje się w Kancelarii Głównej.

5.3.         Korespondencję doręczoną bezpośrednio do Uczelni przyjmuje Kancelaria Główna, natomiast pakiety (paczki) mogą przyjmować inne komórki.

5.4.         Wszystkie przesyłki adresowane do Uczelni otwiera Kancelaria Główna. Wyjątek stanowią przesyłki adresowane na komórki, stanowisko lub nazwisko, które kancelaria przekazuje do odpowiednich komórek bez otwierania i rejestrowania.

5.5.          Po otworzeniu koperty sprawdza się, czy nie zawiera ona mylnie skierowanego pisma oraz czy dołączono wyszczególnione w piśmie załączniki.

5.6.         Brak załączników lub otrzymanie samych załączników bez pisma przewodniego odnotowuje się na danym piśmie lub załączniku.

5.7.          Koperty z nienaruszonym stemplem pocztowym dołącza się do pism

-           jeśli przesyłka była uszkodzona (razem ze stosownym protokołem),

-           dla których istotna jest data nadania ze względu na termin sprawy, której pismo dotyczy,

-           w których brak nadawcy lub daty pisma,

-           mylnie skierowanych lub budzących takie wątpliwości,

-           załączników nadesłanych bez pisma przewodniego,

-           w razie niezgodności zapisów na kopercie z jej zawartością.

5.8.         Odbiór i doręczenie przesyłek tajnych odbywa się w sposób określony odrębnymi przepisami.

5.9.         Korespondencję omyłkowo skierowaną do Uczelni kancelaria zwraca w urzędzie pocztowym lub bezpośrednio kieruje do adresata.

5.10.      Pisma kierowane bezpośrednio do Uczelni pracownik Kancelaria Głównej kwituje na kopii lub w księdze doręczeń nadawcy.

 

6.              Rozdział korespondencji

 

6.1.         Pracownicy Kancelarii oraz odpowiednich sekretariatów, rektoratów i Kwestura (pkt 2.2) rejestrują odebraną korespondencję w rejestrach korespondencyjnych.

6.2.         W rejestrze ujmuje się wyłącznie pisma z jednostek nadrzędnych i centralnych, skargi i wnioski,  telegramy, faksy oraz poczta elektroniczna.

             Listy polecone i priorytetowe, pisma procesowe i przesyłki wartościowe rejestruje wyłącznie  Kancelaria Główna.

6.3.         Rejestracji nie podlegają:

-           wydawnictwa legislacyjne (Dziennik Ustaw, Monitor Polski, Dzienniki Urzędowe),

-           czasopisma, gazety, ogłoszenia, druki reklamowe, prospekty,

-           zaproszenia, komunikaty, biuletyny informacyjne itp.

6.4.         Stempel wpływu (wzór - zał. nr 3) umieszcza się na pierwszej stronie w górnej części pisma  (na korespondencji przekazywanej bez otwierania - na przedniej stronie koperty). W obrębie stempla wpisuję się liczbę rejestru (kolejny numer z rejestru).

6.5.         Na rachunkach, notach i innych dokumentach finansowych stempel odciska się na odwrocie dokumentu.

6.6.         Nie należy umieszczać stempla wpływu na oryginalnych dokumentach o charakterze świadectwa, zaświadczenia, opinii, druku, itp. przesłanych bez pisma towarzyszącego. Stempel wpływu odciska się w tym przypadku na załączonej do dokumentu kartce papieru lub kopercie.

6.7.         Korespondencję skierowaną do komórki odbiera upoważniony pracownik.

6.8.         Mylnie skierowane pisma zewnętrzne należy niezwłocznie zwrócić do Kancelarii, która przekaże je właściwej komórce, dokonując odpowiedniej zmiany w rejestrze korespondencyjnym.

 

7.              Przegląd i przydzielanie korespondencji

 

7.1.         Kierownicy komórek przeglądają otrzymaną korespondencję oraz wyznaczają komórki lub osoby do załatwienia poszczególnych spraw.

7.2.         W razie potrzeby kierownik może umieścić na pismach uwagi, dyspozycje i decyzje dotyczące sposobu i terminu załatwienia sprawy.

7.3.         Kontrolę załatwienia spraw pilnych i terminowych jednostki prowadzą za pomocą odpowiednich terminarzy. Obowiązkiem wyznaczonego do tej czynności pracownika jest sygnalizowanie kierownikowi mającej ewentualnie nastąpić zwłoki. Sposób prowadzenia terminarza jest dowolny.

 

 

 

8.              Rejestrowanie i znakowanie sprawy

 

8.1.         Sprawę (nie pismo) rejestruje się tylko jeden raz na podstawie pierwszego pisma w danej sprawie otrzymanego z zewnątrz lub sporządzonego wewnątrz Uczelni. Dalszych pism (w danej sprawie) nie wpisuje się do spisu spraw, lecz dołącza do akt w porządku chronologicznym nadając im ten sam znak sprawy. Wzór formularza spisu spraw określa załącznik nr 4.

8.2.         Do obowiązku sekretariatu (referenta) należy zarejestrowanie sprawy. W przypadku, gdy pismo dotyczy sprawy już wszczętej, dołącza pismo do akt sprawy (poprzedników), natomiast gdy pismo rozpoczyna sprawę, przed przystąpieniem do załatwienia, należy je zarejestrować.

8.3.         Rejestrowanie sprawy polega na wpisaniu do spisu spraw i nadaniu znaku.

8.4.         Na pismach przychodzących znak sprawy umieszcza się w obrębie stempla wpływu (wzór - zał. nr 3), a na pismach wychodzących  w odpowiednim miejscu nadruku lub w lewym górnym rogu pod pieczątką.

8.5.         Znak sprawy składa się z następujących elementów:

a)         symbolu literowego komórki organizacyjnej,

b)         symbolu cyfrowego klasy akt zgodnego z wykazem akt (hasła wykazu akt, będącego   jednocześnie    numerem teczki),

c)numeru kolejnego sprawy w teczce (lub numer podteczki),

d)         dwie ostatnie cyfry roku powstania sprawy.

                    Przykład: znak sprawy RWM-023/2/04 dotyczy pisma zarejestrowanego w Dziekanacie Wydziału Mechanicznego (RWM), sprawa dotyczy opinii prawnej (023), jest drugą sprawą w teczce i powstała w 2004 roku.

8.6.         Akta sprawy przechowuje się w teczce oznaczonej hasłem i symbolem wykazu akt.

8.7.         Teczki spraw przechowuje się w segregatorach, na których grzbietach wypisuje się symbole znajdujących się tam akt.

8.8.         Sprawy zgrupowane w jednej teczce (o jednym haśle) oznacza się liczbami porządkowymi i układa w kolejności dat wpływu lub powstania.

8.9.         Spisy spraw i teczki zakłada się w zasadzie na każdy rok kalendarzowy oddzielnie. Dopuszcza się, w przypadku małej liczby korespondencji, prowadzenie teczek przez okres dłuższy niż jeden rok.

8.10.   Sprawy nie zakończone w danym roku kalendarzowym, załatwiane są w roku następnym bez zmiany znaku sprawy i ponownego rejestrowania w spisie spraw.

8.11.      W przypadku wszczęcia sprawy, którą ostatecznie załatwiono, a jej akta odłożono do właściwej teczki w roku ubiegłym, przenosi się do spisu spraw roku bieżącego, umieszczając stosowną uwagę w poprzednim spisie spraw.

8.12.      Jeżeli dana komórka posiada małą ilość spraw pod hasłem niższego stopnia wykazu akt, można założyć teczkę nadając jej bardziej ogólne hasło wyższego stopnia, pod warunkiem, że w jednej teczce przechowywane są akta jednej kategorii archiwalnej.

8.13.      Jeżeli zachodzi potrzeba wydzielenia określonych spraw z teczki w osobne zbiory, zakłada się podteczki, które otrzymują znak akt macierzystej teczki, założonej według jednolitego rzeczowego wykazu akt oraz hasło z dodaniem nazwy sprawy wydzielonej. Podteczki zakłada się, w zależności od potrzeb, w układzie alfabetycznym podmiotów spraw bądź w układzie numerowym.

8.14.      W przypadku założenia podteczki zakłada się dla niej oddzielny spis spraw, a w spisie spraw teczki macierzystej wpisuje się tytuł założonej podteczki. Wówczas znakiem sprawy w podteczce będzie: znak akt teczki macierzystej (023), kolejny numer, pod którym podteczkę wpisano w spisie spraw (2), kolejny numer, pod którym sprawę wpisano do spisu spraw podteczki (7) oraz dwie ostatnie cyfry roku (02) np. RWM-023/2/7/04.

8.15.      Dla ułatwienia pracy referenci mogą przechowywać spisy spraw bieżącego roku nie w teczkach założonych według jednolitego rzeczowego wykazu akt, lecz w oddzielnej teczce podręcznej zatytułowanej "Zbiór spisów spraw do teczek symbol...". Po zakończeniu roku spisy spraw powinny być bezwzględnie odłożone do właściwych teczek założonych według jednolitego rzeczowego wykazu akt.

8.16.      W celu rejestracji spraw jednorodnych i masowo napływających, zamiast spisów spraw, o których mowa w pkt 8.3, zakłada się rejestry, prowadzone w układzie rzeczowym lub alfabetycznym na specjalnych formularzach.

8.17.      Każdy rejestr otrzymuje własny symbol (znak).

8.18.      Decyzję w sprawie wprowadzenia rejestru dla określonej grupy spraw podejmuje kierownik komórki.

8.19.      Rejestry prowadzą referenci spraw.

8.20.      Każdemu rejestrowi odpowiada teczka oznaczona symbolem rejestru, przeznaczona do przechowywania akt spraw ostatecznie załatwionych i wpisanych do danego rejestru.

8.21.      Rejestry mogą być prowadzone dla każdego roku kalendarzowego oddzielnie lub przez kilka lat. Przy wykorzystywaniu rejestrów przez kilka lat zapisy poszczególnych lat należy zakończyć, z pozostawieniem między latami całej nie zapisanej strony, którą należy przekreślić. Numerację zapisów rozpoczyna się w każdym roku od nr 1.

8.22.      Znak sprawy wpisanej do rejestru składa się z tych samych elementów co znak sprawy wpisanej do spisu spraw, z tą różnicą, że zamiast kolejnego numeru zapisu w spisie spraw występuje kolejny numer zapisu w rejestrze.

 

9.              Załatwianie spraw

 

9.1.         Sprawy załatwia się pisemnie i ustnie.

9.2.         W przypadku załatwienia spraw telefonicznie, z rozmowy należy sporządzić notatkę służbową podając w niej rodzaj sprawy, sposób załatwienia oraz nazwisko osoby, z którą rozmawiano. Ważniejsze rozmowy telefoniczne należy potwierdzić pismem.

9.3.         Załatwiając sprawę pisemnie należy przestrzegać następujących zasad:

a)         każdą sprawę załatwia się odrębnym pismem; łączenie w jednym piśmie kilku spraw uniemożliwia ich prawidłowe znakowanie, segregowanie i przechowywanie,

b)         odpowiedź pisemna powinna zawierać powołanie się na datę i znak pisma dotyczącego sprawy, a także jej zwięzłe określenie,

c)adresata i jego adres na piśmie podaje się w pierwszym przypadku i umieszcza się z prawej  strony,

d)         sposób wysyłki, inny niż zwykły, należy wyraźnie określić.

9.4.         Sposób załatwiania pisma zawierającego kilka spraw jest następujący:

a)         jeżeli pismo zawiera kilka spraw dotyczących różnych jednostek, pracownik otrzymujący pismo  sporządza lub zleca sporządzenie odpowiedniej ilości kopii i przesyła je do zainteresowanych jednostek,

b)         jednostek jeżeli pismo zawiera kilka spraw załatwionych przez jednego pracownika, kopie pisma umieszcza się  we właściwych teczkach.

9.5.         Pismo kierowane do kilku adresatów sporządza się w odpowiedniej ilości egzemplarzy.

9.6.         W korespondencji wewnątrz Uczelni dopuszcza się odręczne załatwienie sprawy. Pismo odręczne może być sporządzone jako notatka pod treścią oryginału.

9.7.         Pismo odręczne winno zawierać:

a)         nazwę i symbol komórki organizacyjnej,

b)         datę i numer pisma,

c)podpis osoby  załatwiającej.

9.8.         Na polecenie przełożonego lub w razie potrzeby sporządza się notatkę służbową, wyjaśniającą określoną sprawę, względnie stanowiącą materiał do decyzji kierownika.

9.9.         Komórki Uczelni sporządzają pisma we własnym zakresie.

9.10.      Pisma skierowane na zewnątrz Uczelni sporządza się na papierze firmowym.

 

10.           Podpisywanie pism

 

10.1.      Wszystkie pisma wysyłane na zewnątrz Uczelni, kierowane do ministerstw, urzędów, instytucji, przedsiębiorstw, organizacji, prasy, przedstawicieli państw obcych itp. podpisuje Rektor, Prorektor, Dyrektor Administracyjny stosownie do posiadanych kompetencji lub osoby przez nich upoważnione.

10.2.      Pisma kierowane do podpisu przez Rektora, Prorektorów i Dyrektora Administracyjnego winno być parafowane przez kierownika komórki organizacyjnej Uczelni, występującej o podpis. Parafa wraz z imienną pieczątką powinna być złożona na pierwszej kopii pisma, w lewym dolnym rogu.

10.3.      Pisma zawierające zobowiązania finansowe podpisuje Kwestor, który składa swój podpis na lewo od podpisu Rektora, Prorektora lub Dyrektora Administracyjnego albo osób upoważnionych.

10.4.      Kierownicy komórek organizacyjnych mogą podpisywać pisma wychodzące z Uczelni na podstawie upoważnień Rektora lub Dyrektora Administracyjnego.

10.5.      Kierownicy komórek organizacyjnych podpisują pisma kierowane do innych komórek Uczelni oraz do podległych sobie zespołów, działów itp.

10.6.      Podpisujący składa swój podpis pod treścią, po prawej stronie pisma. Podpis powinien być zaopatrzony w pieczątkę lub nadruk oznaczający stanowisko, tytuł i nazwisko podpisującego.

10.7.      Pisma o tej samej treści wysyłane w większej liczbie można zaopatrzyć w faksymile podpisującego, jeżeli pisma takie nie mają charakteru dokumentów i nie są adresowane do jednostek nadrzędnych, organów administracji państwowej, samorządowej i organów centralnych, jak również nie są pismami poufnymi.

W przypadku użycia faksymile pismo pozostające w aktach sprawy aprobujący musi podpisać własnoręcznie.

10.8.      Sposób podpisywania indeksów, legitymacji, świadectw itp. ustalają odrębne przepisy.

10.9.      Pisma szczególnie ważne oraz dokumenty o charakterze świadectwa, legitymacji, dyplomów pieczętuje się okrągłą pieczęcią Uczelni, przechowywaną  w Dziale Spraw Pracowniczych.

 

11.           Wysyłanie korespondencji

 

11.1.      Korespondencja może być przekazywana odbiorcy w postaci pisma wysyłanego przesyłką listową, faksem lub na nośniku informatycznym (wysyłanym przesyłką pocztową) albo przekazywana pocztą elektroniczną.

11.2.      Wysyłkę pism prowadzi  centralnie Kancelaria Główna.

11.3.      Komórki Uczelni przekazują Kancelarii Głównej listy (pisma) wraz z zaadresowanymi kopertami i zamieszczoną na nich dyspozycją dotyczącą rodzaju przesyłki (np. polecona). Brak takiej dyspozycji na kopercie oznacza, że pismo ma być wysłane jako przesyłka zwykła.

11.4.      Kancelaria Główna wykonuje następujące czynności wysyłkowe:

a)         nakleja znaczki pocztowe,

b)         uzupełnia pieczęcie, stemple i dyspozycje wysyłkowe (polecony, ekspres, pilne itp.),

c)prowadzi rejestr przesyłek:

    poleconych – w książce przesyłek pocztowych,

-     zwykłych – w dzienniku korespondencji wychodzącej,

-     miejscowych – w książce doręczeń,

d)         przekazuje przesyłki poczcie

11.5.      Pisma poufne przesyła się do Kancelarii Głównej w zaklejonej kopercie z napisem „poufne”. Kancelaria wkłada taką kopertę do innej, już bez symbolu „poufne”, a następnie wysyła jako list polecony.

11.6.      Pisma do jednego adresata przesyła się w jednej kopercie.

11.7.      Zawiadomienia i druki przesyła się w miarę możności bez kopert, składając je tak, aby widoczny był adres odbiorczy i nadawczy.

 

12.           Przechowywanie akt

 

12.1.      Jeżeli zarejestrowane pismo przekazuje się innemu pracownikowi do dalszego załatwienia w rubryce „uwagi” spisu spraw nanosi się stosowną adnotację np. ołówkiem,  którą należy usunąć po zwrocie pisma.

12.2.      Zarejestrowane, a nie załatwione pismo przechowuje się w teczce „sprawy do załatwienia”. Jeżeli pism jest więcej pracownik może posiadać kilka teczek, segregując sprawy według dziedzin.

12.3.      Akta sprawy ostatecznie załatwionej włącza się do odpowiedniej teczki, wpisując w spisie spraw datę załatwienia sprawy.

12.4.      Teczki zawierające akta oznacza się na stronie tytułowej następująco:

a)         w lewym górnym rogu umieszcza się pieczątkę nagłówkową komórki organizacyjnej,

b)         pod pieczątką z lewej strony umieszcza się znak akt i symbol komórki organizacyjnej,

c)         kategorię archiwalną wpisuje się na tej samej wysokości co znak akt – z prawej strony karty tytułowej,

d)         na środku tytuł tomu akt, a pod nim daty skrajne (pierwszej i ostatniej sprawy),

e)         w dolnej części karty wpisuje referent nr pozycji ze spisu akt przekazanych do archiwum.

12.5.      Jeżeli teczki przechowuje się w segregatorach, numery teczek należy wpisać  na grzbiecie segregatora (w miarę możliwości również hasła spraw).

12.6.      Pobranie lub wypożyczenie pisma albo akt sprawy z teczki odbywa się za pokwitowaniem. W miejsce wyjętych dokumentów wstawia się kartkę zastępczą, zawierającą następujące dane:

a)         znak sprawy,

b)         numery wyłączonych pism,

c)hasło sprawy, lub krótka treść pisma,

d)         kto pobrał, dokąd wysłano, do jakich akt dołączono,

e)termin zwrotu,

f)       pokwitowanie odbierającego.

                    Kartkę zastępczą niszczy się lub zwraca po ponownym włączeniu do teczki akt.

12.7.      Wypożyczenie całej teczki akt wymaga zgody kierownika komórki organizacyjnej. Wypożyczenie teczki akt osobowych pracownika wymaga zgody kierownika pionu. Wypożyczenie teczki akt osobowych studenta wymaga zgody dziekana.

12.8. Wszelkie akta przechowywać należy w zamkniętych szafach, zabezpieczonych przed dostępem osób nieupoważnionych. Za zabezpieczenie akt odpowiada kierownik komórki organizacyjnej.

12.9. Akta spraw zakończonych przechowuje się w komórce organizacyjnej do końca roku kalendarzowego, w którym sprawę zakończono, a także przez następne 2 lata - po tym okresie przekazuje się je do Archiwum.

 

13.           Przekazywanie akt do Archiwum

 

13.1.      Akta kategorii A, B i BE  przekazuje się do Archiwum po okresie określonym w pkt. 12.9.

13.2.      Akta kategorii Bc nie przekazuje się do Archiwum. Po upływie 2 lat od zakończenia spraw akta są niszczone pod nadzorem kierownika komórki z zachowaniem przepisów o ochronie danych osobowych.

13.3.      Specjalista ds. Archiwum ustala corocznie harmonogram przekazywania akt do Archiwum i uzgadnia go z kierownikami komórek.

13.4.      Za przygotowanie i przekazywanie akt do Archiwum odpowiedzialni są kierownicy komórek.

13.5.      Przygotowując akta do przekazania do archiwum należy:

a)         ułożyć akta w teczce według kolejności „spisu spraw” oraz pism w obrębie sumy spraw         chronologicznie od pisma zaczynającego sprawę na wierzchu akta sprawy,

b)         sprawdzić czy strona tytułowa teczki jest opisana zgodnie z zaleceniami instrukcji (pkt. 12.6.),

c)zaopatrzyć teczkę w wywieszkę z nazwą jednostki organizacyjnej, na której pracownik zdający akta umieszcza symbol klasyfikacyjny sprawy.

W przypadku przekazywania akt kat. A należy dodatkowo

a)      akta przeszyć, karty ponumerować, liczbę kart wpisać na stronie tytułowej teczki,

b)      z akt usunąć przedmioty metalowe.

13.6.      Pracownik wyznaczony do zdania akt sporządza spis zdawczo – odbiorczy w trzech egzemplarzach, na druku o ustalonym wzorze.

13.7.      Pracownik Archiwum kwituje odbiór akt na trzech egzemplarzach ich spisu, dwa egzemplarze spisu zdawczo – odbiorczego pozostają w Archiwum.

13.8.      Trzecia kopia spisu zdawczo – odbiorczego pozostaje w aktach komórki organizacyjnej, gdzie stanowi dowód przekazania akt do Archiwum.

13.9.      Do Archiwum nie należy przekazywać akt w teczkach plastykowych.

13.10.  Sposób przekazywania akt osobowych studentów określa zał. nr 5.

 

14.           Kontrola i nadzór

 

14.1.      Bezpośrednią kontrolę nad przestrzeganiem przepisów niniejszej Instrukcji sprawują kierownicy komórek.

14.2.      Kontrola powinna dotyczyć:

a)         sposobu załatwiania spraw,

b)         sposobu znakowania i przechowywania akt,

c)czasu załatwiania spraw (terminowość),

d)         prawidłowego przekazywania akt do Archiwum.

14.3.      Kontrolę przeprowadzać należy systematycznie, przynajmniej raz w roku.

14.4.      Wydawanie nowych druków wewnętrznych wymaga zezwolenia Dyrektora Administracyjnego. Wzór druku należy uprzednio zarejestrować w Biurze Rektora.

14.5.      Rejestrację nowych pieczęci oraz rozliczenie pieczęci nieaktualnych prowadzi Biuro Rektora. Obowiązkiem komórek jest zwrot do Biura Rektora stempli i pieczęci nieaktualnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III.      PRZEPISY ARCHIWALNE

 

 

15.      Zakres działania Archiwum Uczelni

 

Do zakresu działania Archiwum Uczelni należą następujące zadania i czynności:

1)              przyjmowanie akt od poszczególnych komórek,

2)              opracowywanie przyjętych akt, prowadzenie ich ewidencji oraz przechowywanie i zabezpieczenie akt,

3)              udostępnianie akt,

4)              przekazywanie akt do archiwum państwowego,

5)              inicjowanie brakowania akt kategorii „B”, udział w komisyjnym ich brakowaniu oraz przekazywanie wybrakowanych akt do zniszczenia, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia właściwego archiwum państwowego,

6)              opracowanie obowiązujących sprawozdań.

 

16.       Obowiązki pracownika Archiwum Uczelni

 

16.1       Za działalność Archiwum Uczelni odpowiada pracownik prowadzący Archiwum, który odpowiedzialny jest za zachowanie tajemnicy państwowej i służbowej.

16.2       Do obowiązków pracownika Archiwum należy dbanie o całość i bezpieczeństwo Archiwum, a w szczególności zabezpieczenie akt przed pożarem, wilgocią, mechanicznym zniszczeniem, wpływami niszczących środków chemicznych i przed szkodnikami.

16.3       Pracownik Archiwum składa roczne sprawozdanie z wykonania czynności i zadań.

16.4       W razie zmiany pracownika archiwum, przekazanie akt nowemu pracownikowi odbywa się       protokolarnie.

16.5       Pracownik Archiwum obowiązany jest znać strukturę organizacyjną AM w Gdyni, Instrukcję kancelaryjną oraz jednolity rzeczowy wykaz akt, według którego komórki prowadzą akta.

16.6       Do obowiązków pracownika Archiwum – poza czynnościami związanymi z jego prowadzeniem – należy stałe pogłębianie kwalifikacji zawodowych.

 

17.      Przyjmowanie akt

 

17.1       Okres przechowywania akt w poszczególnych komórkach oraz sposób przekazywania ich do Archiwum w stanie uporządkowanym określone są w Instrukcji kancelaryjnej i jednolitym rzeczowym wykazie akt AM w Gdyni.

17.2       Szczegółowy terminarz przekazywania przez komórki akt do Archiwum opracowuje pracownik Archiwum.

17.3       Poszczególne komórki przekazują uporządkowane akta według ustalonego terminarza, na podstawie spisu zdawczo – odbiorczego, sporządzonego w trzech egzemplarzach przez jednostkę przekazującą akta; dwa  egzemplarze zatrzymuje Archiwum, trzeci zaś pozostaje w jednostce przekazującej akta. Spis podpisują: kierownik komórki przekazującej akta lub upoważniony do tego pracownik oraz pracownik Archiwum. Akta należy ujmować w spisie według kolejności haseł klasyfikacyjnych zawartych w jednolitym rzeczowym wykazie akt.

 

18.      Ewidencja akt

 

18.1       Archiwum oznacza przyjęte akta swoją sygnaturą, która stanowi nr spisu zdawczo – odbiorczego łamany przez numer pozycji akt na tym spisie.

18.2       Oryginał spisów zdawczo – odbiorczych wpina się w kolejności numerów spisów zdawczo – odbiorczych do specjalnej teczki, która stanowi podstawową ewidencję akt znajdujących się w Archiwum. Drugi egzemplarz spisów, służący do pracy bieżącej przechowuje się w osobnych teczkach prowadzonych dla poszczególnych komórek.

18.3       Środkami ewidencyjnymi w Archiwum są:

a)    spisy zdawczo – odbiorcze,

b)    wykazy spisów zdawczo – odbiorczych, do których wpisuje się poszczególne spisy zdawczo –  odbiorcze w kolejności ich napływu i nadaje się im kolejną numerację,

c)księga udostępniania aktów na miejscu w Archiwum lub wypożyczenia ich poza jego obręb,

d)    protokoły o braku lub uszkodzeniu udostępnionych akt,

e)dowody zdawczo – odbiorcze akt przeznaczonych do archiwum państwowego (spisy przekazywanych  akt) i ewentualnie protokoły zdawczo – odbiorcze,

f)     protokoły brakowania akt wraz ze spisami przekazywanych akt kategorii „B” oraz odpowiednimi orzeczeniami archiwum państwowego.

                  Środki ewidencyjne wymienione w punktach a, b, d, e, f  należą do akt kategorii „A”.

 

19.      Sposób przechowywania akt

 

19.1       Akta należy układać w kolejności ich napływu z różnych komórek w nieprzerwanej kolejności numerów spisów zdawczo – odbiorczych.

19.2     Akta układa się na półkach bądź pionowo systemem bibliotecznym, bądź poziomo jedne na drugich od dołu ku górze i od lewej strony ku prawej w kolejności sygnatur.

19.3       Mapy i rysunki techniczne należy przechowywać rozłożone. Jedynie mapy o dużych wymiarach mogą być zwinięte na rolkach i przechowywane w specjalnych pudłach – futerałach.

19.4     Regały i półki powinny być oznaczone odpowiednią numeracją.

19.5     W magazynie Archiwum  powinien być wywieszony szkic sytuacyjny, wskazujący miejsce rozmieszczenia akt poszczególnych komórek organizacyjnych.

 

20.      Udostępnianie akt

 

20.1       Archiwum Uczelni udostępnia akta do celów służbowych i naukowo – badawczych.

20.2       Udostępnianie akt do celów służbowych odbywa się za zgodą kierownika komórki, z której akta pochodzą, na podstawie karty udostępniania. Na udostępnienie akt komórki zlikwidowanej zgodę wyraża kierownik komórki, który przejął jej zakres działania lub – jeżeli takiej komórki nie można ustalić –  Dyrektor Administracyjny.

20.3    Udostępnianie akt do celów naukowo – badawczych odbywa się na tych samych zasadach.

20.4       Udostępnianie akt  następuje w przystosowanych pomieszczeniach  pod nadzorem pracownika Archiwum.

20.5       W uzasadnionych wypadkach akta mogą być wypożyczone poza lokal Archiwum na teren pomieszczeń    biurowych AM. Akta  należy wypożyczać za pokwitowaniem w rejestrze wypożyczeń.

20.6       Poza obręb pomieszczeń zajmowanych przez AM w Gdyni nie wolno wypożyczać żadnych akt bez   uzyskania zgody Rektora.

20.7     Poza lokal Archiwum nie wolno wypożyczać:

a)         akt zastrzeżonych przez kierownika komórki, która je przekazała,

b)         akt uszkodzonych,

c)środków ewidencyjnych Archiwum.

20.8    Poszukiwania akt w Archiwum przeprowadza wyłącznie jego pracownik.

20.9    W miejsce wyjętych z półek akt wkłada się kartę zastępczą.

 

21.      Odpowiedzialność korzystających za udostępnione akta

 

21.1     Korzystający z akt ponoszą pełną odpowiedzialność za całość udostępnionych im akt i zwrot w wyznaczonym  terminie.

21.2       Pracownik Archiwum potwierdza odbiór udostępnionych akt w księdze wypożyczenia w obecności osoby   zwracającej akta.

21.3       W razie stwierdzenia braków lub uszkodzeń w zwracanych aktach pracownik Archiwum sporządza protokół, który podpisują:

a)         pracownik Archiwum,

b)         wypożyczający akta,

c)kierownik komórki, której pracownikiem jest wypożyczający akta,

d)         kierownik komórki, który wydał zezwolenie na wypożyczenie akt.

21.4        Protokół sporządza się w trzech egzemplarzach, z których jeden wkłada się w miejsce zagubionych lub uszkodzonych akt, drugi – przechowuje się w Archiwum w specjalnej teczce, a trzeci – przekazuje   kierownikowi komórki, który wydał zezwolenie na wypożyczenie akt.

21.5       Kierownik komórki, który wydał zezwolenie na wypożyczenie akt, przeprowadza postępowanie wyjaśniające, w celu pociągnięcia winnego do odpowiedzialności służbowej.

 

22.      Wydzielanie akt

 

22.1    Co roku pracownik Archiwum dokonuje przeglądu i wydzielenia akt.

           Przez wydzielenia akt należy rozumieć:

a)         wyłączenie akt do przekazaniu do Archiwum Państwowego w Gdańsku (na jego wyraźne życzenie),

b)         wyłączenie akt kategorii „B” do zniszczenia,

c)wyłączenie akt z symbolem „BE”, przeznaczonych do ekspertyzy.

22.2       Wydzielenie akt odbywa się komisyjnie. Komisja składa się z przewodniczącego, wyznaczonego przez Dyrektora Administracyjnego, z przedstawiciela zainteresowanej komórki, znającego całość pracy tej komórki oraz pracownika Archiwum. Termin przystąpienia do wydzielania akt ustala pracownik Archiwum,  w porozumieniu z kierownikiem zainteresowanej komórki oraz Dyrektorem Administracyjnym.

22.3       Wydzielenie akt komórki odbywa się na podstawie spisów zdawczo – odbiorczych akt oraz jednolitego rzeczowego wykazu akt. Przy wydzielaniu akt komisja dokonuje konfrontacji zgodności opisu teczek z ich   zawartością.

22.4       Komisja nie może zmieniać kwalifikacji akt zaliczonych do kategorii „A”, natomiast ma prawo przekwalifikować akta „B” do kategorii „A”, przedłużyć lub skrócić termin przechowywania akt kategorii „B”. Jeżeli – zdaniem komisji – akta zaliczone do kategorii „A” wymagają przekwalifikowania do kategorii „B”, należy wówczas sporne akta wraz z wnioskiem komisji przedstawić do ekspertyzy Archiwum państwowego, które wyda ostateczną decyzję w tej sprawie.

22.5       Z czynności związanych z wydzieleniem akt komisja sporządza protokół, do którego dołącza się spisy przekazywanych akt.

22.6       Spisy akt podpisane przez członków komisji wraz z protokołem przedkłada się do zatwierdzenia Dyrektorowi Administracyjnemu.

 

23.      Przekazywanie akt archiwalnych do archiwum państwowego

 

             Zasady i tryb przekazywania akt do archiwum państwowego reguluje rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. nr 167, poz. 1375).

 

24.      Przeznaczenie akt archiwalnych na makulaturę

 

24.1       Spisy akt zakwalifikowanych na makulaturę należy przesłać do właściwego archiwum państwowego dla uzyskania zezwolenia na zniszczenie tych akt. Spisy te wraz z protokołem brakowania sporządza się w dwóch egzemplarzach.

24.2       Po uzyskaniu zgody archiwum państwowego, akta przeznaczone do zniszczenia powinny być doprowadzone do stanu uniemożliwiającego odtworzenie ich treści i przekazane do zbiornicy surowców wtórnych.

 

25.      Nadzór nad Archiwum

 

25.1    Prawo kontroli Archiwum Uczelni mają osoby upoważnione przez Rektora.

25.2       Prawo kontroli Archiwum mają również przedstawiciele Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych  i właściwego wojewódzkiego archiwum państwowego, którzy sprawują nadzór nad sposobami zabezpieczenia, gromadzenia i ewidencji akt oraz nad metodami ich porządkowania, inwentaryzacji i brakowania.

 

 

 

                                Załącznik nr 2 do Instrukcji kancelaryjnej  

 

 

 

 

 

 

 

          JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT

 

 

                       

0       ZARZĄDZANIE

 

1       KADRY

 

2       ŚRODKI RZECZOWE

 

3       EKONOMIKA

 

4       DYDAKTYKA

 

5       DZIAŁALNOŚĆ POZADYDAKTYCZNA

 

6       ROZWÓJ KADRY DYDAKTYCZNEJ

 

7       DZIAŁALNOŚĆ ARMATORSKA

 

8       SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

 


JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT

W AKADEMII MORSKIEJ W GDYNI

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

0

 

 

 

ZARZĄDZANIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

00

 

 

ORGANY KOLEGIALNE

 

 

 

 

 

 

000

 

Senat

RBR

A

Bc

Skład, protokoły, referaty, wnioski, nagrania, filmy, fotografie

 

 

001

 

Organy zarządzające i wykonawcze

 

 

 

 

 

 

 

0010

Rada Rektorska

RBR

A

Bc

 

 

 

 

0011

Rada Wydziału

 

A

Bc

 

 

 

 

0012

Rady inne

 

A

Bc

 

 

 

 

0013

Kolegium dziekańskie

 

A

Bc

 

 

 

 

0014

Kolegium jedn. organizacyjnych

 

A

Bc

 

 

 

 

0015

Kolegium rektorów uczelni wyższych

RBR

A

Bc

Sprawozdania, referaty, notatki problemowe (własne)

 

 

 

0016

Wybory do władz Uczelni

RBR

A

Bc

Protokóły wyborów, sprawozdania Komisji Skrutacyjnej

 

 

002

 

Komisje

 

 

 

 

 

 

 

0020

Senackie stałe

RBR

A

Bc

 

 

 

 

0021

Senackie doraźne

RBR

A

Bc

 

 

 

 

0022

Rektorskie stałe

RBR

A

Bc

 

 

 

 

0023

Rektorskie doraźne

RBR

A

Bc

 

 

 

 

0024

Wydziałowe stałe

 

A

Bc

 

 

 

 

0025

Wydziałowe doraźne

 

A

Bc

 

 

 

 

0026

Stałe innych jedn.org.

 

BE10

Bc

 

 

 

 

0027

Doraźne innych jedn. org.

 

BE10

Bc

 

 

 

 

0028

Dyscyplinarne

RK

A

Bc

 

 

 

 

0029

Odwoławcze dyscyplinarne

RK

A

Bc

 

 

 

003

 

Komisje międzyresortowe i międzyuczelniane

RBR

A

Bc

 

 

 

004

 

Zjazdy, narady,  konferencje, sympozja

RN

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01

 

 

ORGANIZACJA

 

 

 

 

 

 

010

 

Podstawy prawne działania Uczelni

RBO

A

B2

Przepisy ogólnopaństwowe, resortowe dot. Uczelni, m.in. akt erekcyjny

 

 

011

 

Organizacja Uczelni

RBO

A

B2

Statut, Regulamin organizacyjny, schematy organizacyjne,

 

 

012

 

Organizacja jednostek dydaktyczno – naukowych

RBO

A

B2

 

 

 

013

 

Organizacja administracji centralnej

RBO

A

B2

 

 

 

014

 

Organizacja innych jednostek

RBO

A

B2

 

 

 

015

 

Pełnomocnictwa

 

A

Bc

 

 

 

016

 

Dokumenty i ich archiwizacja

 

 

 

 

 

 

 

0160

Wzory pieczęci, pism, formularzy itp.

RBO

A

Bc

 

 

 

 

0161

Dokumentacja obiegu poczty i opłat pocztowych

RBK

B2

Bc

 

 

 

 

0162

Ewidencja zasobu archiwalnego

RPA

A

A

 

 

 

 

0163

Udostępnianie akt

RPA

B2

B2

 

 

 

 

0164

Korespondencja związana z zasobem archiwalnym

RPA

B5

B5

 

 

 

 

0165

Konserwacja materiałów archiwalnych

RPA

A

A

 

 

 

017

 

Biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

0170

Ewidencja wydawnictw zwartych

RKBG

RKW

A

B2

Korespondencja, księga rejestrów, księga rachunków, księga inwentarzowa. Dla każdego tytułu zakłada się oddzielną teczkę, która zawiera projekty graficzne, recenzje, cenzury itp.

1 egz. rękopisu przed publikacją,

1 egz. wydanej publikacji

 

 

 

0171

Wymiana, dary, ubytki wydawnictw zwartych

RKBG

A

B2

Obejmuje też ewidencję

 

 

 

0172

Ewidencja wydawnictw ciągłych

RKBG

RKW

A

B2

Jak w kl. 0170

 

 

 

0173

Wymiana, dary, ubytki wydawnictw ciągłych

RKBG

BE10

Bc

Jak w kl. 0170

 

 

 

0174

Udostępnianie wydawnictw zwartych

RKBG

B5

Bc

Rejestr czytelników, księgi odwiedzin, rewersy, upomnienia

 

 

 

0175

Udostępnianie wydawnictw ciągłych
 i informacyjnych

RKBG

B5

Bc

Jak w 0174

 

 

 

0176

Wypożyczalnie międzybiblioteczne

RKBG

B2

Bc

 

 

 

 

0177

Inwentaryzacja, selekcja, konserwacja zbiorów

RKBG

BE10

B2

 

 

 

 

0178

Eksponaty muzealne

RKBT

A

 

 

 

 

 

0179

Ewidencja nośników informacji innych niż papier

RKBG

RKW

A

B2

 

 

 

018

 

Wydawnictwa

 

 

 

 

 

 

 

0180

Zgłoszenia do planu wydawniczego

RKW

B3

Bc

 

 

 

 

0181

Zbiorcze plany wydawnicze

RKW

A

Bc

 

 

 

 

0182

Teczki autorskie

RKW

B3

Bc

 

 

 

 

0183

Zlecenia wydawniczo-poligraficzne

RKW

B2

Bc

 

 

 

 

0184

Dystrybucja wydawnictw

RKW

B2

Bc

 

 

 

019

 

Promocja Uczelni

 

 

 

 

 

 

 

0190

Wycinki prasowe dot. działalności Uczelni

RB

A

BE5

 

 

 

 

0191

Odpowiedzi do prasy, wywiady z kierownictwem  AM

RB

A

BE5

 

 

 

 

0192

Kroniki, monografie

RB

RKBG

A

BE10

 

 

 

 

0193

Wystawy, pokazy, filmy, foldery

RB

RKBG

A

Bc

 

 

 

 

0194

Organizacja uroczystości i imprez

RB

BE5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02

 

 

AKTY NORMATYWNE

 

 

 

 

 

 

020

 

Zbiór aktów normatywnych

 

 

 

 

 

 

 

0200

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

RBP

B10

Bc

Opracowane na wniosek AM i dotyczące AM – kat. A

 

 

 

0201

Resortowe

RBP

B10

Bc

Jak w 0200

 

 

 

0202

Pozaresortowe

RBP

B10

Bc

Jak w 0200

 

 

 

0203

Konwencje międzynarodowe, dyrektywy UE, itp.

RBP

A

B2

 

 

 

021

 

Zbiór aktów normatywnych Uczelni

RBO

A

B2

Zarządzenia, okólniki, instrukcje itp. Projekty w kat. BE5

 

 

022

 

Interpretacja przepisów prawnych

RBP

A

Bc

 

 

 

023

 

Opinie prawne

RBP

B5

Bc

 

 

 

024

 

Sprawy sądowo-administracyjne

RBP

B10

B2

Okres przechowywania liczy się od daty wykonania prawomocnego orzeczenia lub umorzenia sprawy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03

 

 

PLANOWANIE, SPRAWOZDAWCZOŚĆ
I STATYSTYKA

 

 

 

 

 

 

030

 

Zasady i metody planowania sprawozdawczości

 

 

 

 

 

 

 

0300

Opracowania zewnętrzne

 

B5

Bc

 

 

 

 

0301

Opracowania własne

 

A

Bc

 

 

 

031

 

Prognozowanie i planowanie perspektywiczne

 

A

Bc

 

 

 

032

 

Plany wieloletnie

 

A

Bc

 

 

 

033

 

Plany i sprawozdania roczne

 

A

Bc

 

 

 

034

 

Plany operatywne i sprawozdania z ich realizacji

 

A

Bc

 

 

 

035

 

Informacje dotyczące wykonania planów

 

B2

Bc

 

 

 

036

 

Statystyka

 

 

 

 

 

 

 

0360

Sprawozdania statystyczne dla GUS

 

A

B2

 

 

 

 

0361

Sprawozdania statystyczne dla innych jednostek

 

A

B2

 

 

 

037

 

Sprawozdawczość z prac naukowo-badawczych

 

 

 

 

 

 

 

0370

Sprawozdania dla AM (wewnętrzne)

 

A

Bc

Odbiory prac, komisje wydziałowe, komisja senacka, inne

 

 

 

0371

Sprawozdania i raporty dla ministerstw

 

A

Bc

Ministerstwo Nauki i Informatyzacji (MNiI), Ministerstwo Infrastruktury (MI - obecnie nadzorujące) i inne

 

 

 

0372

Sprawozdania i raporty dla UE

 

A

Bc

 

 

 

038

 

Analizy ekonomiczne

 

A

B2

 

 

 

039

 

Inne analizy

 

A

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04

 

 

INFORMATYKA

 

 

 

 

 

 

040

 

Wdrażanie i rozpowszechnianie systemów
i programów informatycznych

KSI

RNA

A

B2

W tym ewidencja systemów,  programów, licencji,

 

 

041

 

Eksploatacja systemów i wykorzystanie opracowań

KSI

A

B2

W tym ustalanie dostępu do danych, redagowanie stron internetowych

 

 

042

 

Elektroniczne archiwizowanie danych na nośnikach informatycznych

KSI

A

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05

 

 

SKARGI I WNIOSKI

 

 

 

 

 

 

050

 

Przepisy i ich interpretacja w sprawie załatwiania skarg i wniosków

RB

A

Bc

 

 

 

051

 

Skargi i wnioski załatwiane bezpośrednio

RB

A

Bc

 

 

 

052

 

Skargi i wnioski przekazane do załatwienia wg właściwości

RB

B3

Bc

 

 

 

053

 

Analiza skarg i wniosków

RB

A

B2

 

 

 

054

 

Rejestr skarg i wniosków

RB

A

B5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06

 

 

PRACE NAUKOWO – BADAWCZE

 

 

 

 

 

 

060

 

Działalność  wspomagająca badania (DWB)

RNN

B10

B5

Prace dofinansowywane przez ministerstwo nadzorujące

 

 

061

 

Działalność statutowa (DS)

 

 

 

Prace dofinansowywane przez MNiI

 

 

 

0610

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

Wniosek o dotację, plany roczne, inne

 

 

 

0611

Decyzje nadzorującego ministerstwa

RNN

A

B5

 

 

 

 

0612

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

062

 

Badania własne (BW)

 

 

 

Jak w kl. 061

 

 

 

0620

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

Wnioski o dotację, wyniki konkursu grantów ...

 

 

 

0621

Decyzje ministerstwa

RNN

A

B5

 

 

 

 

0622

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

063

 

Inna działalność

 

 

 

Granty, LAN, SPB, projekty celowe, inne

 

 

 

0630

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

 

 

 

 

0631

Decyzje ministerstwa

RNN

A

B5

 

 

 

 

0632

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

064

 

Działalność n-b umowna

 

 

 

Prace dofinansowywane z innych źródeł krajowych

 

 

 

0640

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

 

 

 

 

0641

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

065

 

Działalność n-b na zlecenie Uczelni

 

 

 

 

 

 

 

0650

Dokunentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

 

 

 

 

0651

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

066

 

Działalność n-b dofinansowana ze środków UE

 

 

 

Prace dofinansowywane ze środków zagranicznych

 

 

 

0660

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

 

 

 

 

0661

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

067

 

Działalność n-b dofinansowywana z innych środków zagranicznych

 

 

 

Jak w kl. 066

 

 

 

0670

Dokumentacja formalno-prawna

RNN

B10

B5

 

 

 

 

0671

Ewidencja prac

RNN

A

BE5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07

 

 

WSPÓŁDZIAŁANIE

 

 

 

 

 

 

070

 

Współdziałanie z jednostkami administracji terenowej

 

BE5

Bc

 

 

 

071

 

Współdziałanie z uczelniami i szkołami średnimi

 

BE5

Bc

 

 

 

072

 

Współpraca  z organizacjami studenckimi

 

BE5

Bc

 

 

 

073

 

Współpraca ze związkami zawodowymi

 

BE5

Bc

 

 

 

074

 

Współpraca z innymi jednostkami lub osobami fizycznymi

 

BE5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08

 

 

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

 

 

 

 

 

 

080

 

Ogólne zasady i programy współpracy
z zagranicą

RNZ

A

B5

 

 

 

081

 

Umowy i porozumienia

 

 

 

 

 

 

 

0810

Z instytucjami naukowymi

RNZ

A

BE5

 

 

 

 

0811

Ze szkołami wyższymi

RNZ

A

BE5

 

 

 

 

0812

Z innymi instytucjami lub osobami fizycznymi

RNZ

A

BE5

 

 

 

082

 

Wyjazdy zagraniczne

RNZ

A

Bc

 

 

 

083

 

Przyjazdy cudzoziemców

RNZ

A

Bc

 

 

 

084

 

Wyjazdy do pracy za granicą

 

 

B20

Bc

 

 

 

 

085

 

Studenci  AM za granicą

 

A

Bc

Porozumienia z uczelnią zagraniczną, wnioski komórki, korespondencja, decyzje, sprawozdania

 

 

086

 

Sprawy paszportowe

 

B10

 

 

 

 

087

 

Międzynarodowe imprezy studenckie

 

B5

Bc

Wnioski, decyzje, sprawy formalne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09

 

 

KONTROLA

 

 

 

 

 

 

090

 

Metodyka kontroli

RA

A

B2

 

 

 

091

 

Kontrole zewnętrzne

RA

A

B2

 

 

 

092

 

Kontrola wewnętrzna

RA

A

Bc

 

 

 

093

 

Plany kontroli oraz sprawozdania z ich realizacji

RA

B3

Bc

 

 

 

094

 

Książka kontroli

RA

BE5

B2

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

1

 

 

 

KADRY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

OGÓLNE ZASADY PRACY I PŁAC

 

 

 

 

 

 

100

 

Normy prawne z zakresu pracy

RP

A

B2

 

 

 

101

 

Regulamin pracy

RP

A

B2

 

 

 

102

 

Zasady wynagradzania

RP

BE

25

B2

 

 

 

103

 

Osobowy fundusz płac

 

 

 

 

 

 

 

1030

Rozdział osobowego funduszu płac

RP

B5

Bc

 

 

 

 

1031

Premie

 

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

ZATRUDNIENIE

 

 

 

 

 

 

110

 

Zapotrzebowanie i werbunek pracowników

RP

B2

Bc

 

 

 

111

 

Zwalnianie pracowników

RP

B2

Bc

 

 

 

112

 

Opinie o pracownikach

RP

B5

Bc

 

 

 

113

 

Rozmieszczanie pracowników

 

 

 

 

 

 

 

1130

Rezerwa pracowników

RP,  RMA

B2

Bc

 

 

 

114

 

Etaty

RP

B10

Bc

 

 

 

115

 

Wykazy pracowników

RP

A

B2

 

 

 

116

 

Prace zlecone

 

B5

Bc

Ze składką ZUS - kat. B50

 

 

117

 

Nagrody, odznaczenia, kary

 

 

 

 

 

 

 

1170

Nagrody

RP

B10

Bc

 

 

 

 

1171

Odznaczenia państwowe

RP

B5

Bc

 

 

 

 

1172

Kary dyscyplinarne

RP

B5

Bc

 

 

 

118

 

Wojskowe sprawy pracowników

RO

B5

B5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

EWIDENCJA OSOBOWA

 

 

 

 

 

 

120

 

Akta osobowe pracowników

RP

B50

B2

Oddzielna teczka dla każdego pracownika, zawierająca wszystkie dokumenty dotyczące zatrudnienia ,  przebiegu pracy i danych pracownika

 

 

121

 

Pomoce ewidencyjne do akt osobowych

RP

B50

B5

 

 

 

122

 

Legitymacje służbowe

RP

B5

Bc

 

 

 

123

 

Zaświadczenia i przepustki

RP

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

 

 

 

 

 

 

130

 

Przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy

ABHP

B25

B2

 

 

 

131

 

Plany i programy poprawy warunków BiHP

ABHP

B10

B2

 

 

 

132

 

Środki ochronne

ABHP

B25

B2

 

 

 

133

 

Wypadki przy pracy

 

 

 

 

 

 

 

1330

Wypadki przy pracy lądowe

ABHP

B25

B2

 

 

 

 

1331

Wypadki przy pracy morskie

ABHP

RMA

B25

B2

 

 

 

 

1332

Analiza wypadków i chorób zawodowych

ABHP

A

B2

 

 

 

134

 

Szkolenie w zakresie BiHP

 

 

 

 

 

 

 

1340

Szkolenie pracowników

ABHP

B5

Bc

 

 

 

 

1341

Szkolenie studentów

ABHP

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

SZKOLENIE I DOSKONALENIE ZAWODOWE PRACOWNIKÓW UCZELNI

 

 

 

 

 

 

140

 

Organizacja i programy szkolenia pracowników Uczelni

 

A

Bc

 

 

 

141

 

Dobór  kadr  szkoleniowych

 

B2

Bc

 

 

 

142

 

Ewidencja szkolonych

 

A

Bc

 

 

 

143

 

Protokoły egzaminacyjne i świadectwa nauki

 

B50

Bc

 

 

 

144

 

Staże zawodowe, praktyki, studia dyplomowe, specjalizacje pracowników Uczelni

 

B5

Bc

 

 

 

145

 

Obsługa administracyjna  kursów szkoleniowych

 

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

METODY PRACY

 

 

 

 

 

 

150

 

Wynalazczość pracownicza i patenty

RBO

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

 

DYSCYPLINA PRACY

 

 

 

 

 

 

160

 

Dowody obecności w pracy

RP

B2

Bc

 

 

 

161

 

Absencje

RP

B2

Bc

 

 

 

162

 

Urlopy pracownicze

RP

B2

Bc

 

 

 

163

 

Ewidencja delegacji służbowych

RP

Bc

Bc

Rachunki kosztów podróży należą do dowodów księgowych kat. B5

 

 

164

 

Ewidencja czasu pracy

RP

B10

Bc

Okres przechowywania liczy się od daty zwolnienia pracownika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

SPRAWY SOCJALNO – BYTOWE

 

 

 

 

 

 

170

 

Podstawowe zasady

RP

A

B2

 

 

 

171

 

Dojazd do pracy

RP

Bc

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

172

 

Zaopatrzenie rzeczowe pracowników

 

 

 

 

 

 

 

1720

Umundurowanie

RP

B3

Bc

 

 

 

 

1721

Posiłki profilaktyczne i regeneracyjne

RP

B3

Bc

 

 

 

 

1722

Żywienie załóg statków szkolnych

RMA

B3

Bc

 

 

 

 

1723

Pożyczki mieszkaniowe

RP

B5

Bc

 

 

 

 

1724

Zapomogi

RP

B3

Bc

 

 

 

 

1725

Pracownicza Kasa Zapomogowo – Pożyczkowa

AKK

B10

B2

 

 

 

173

 

Wypoczynek pracowników i ich rodzin

RP

B3

Bc

 

 

 

174

 

Opieka nad pracownikami

 

 

 

 

 

 

 

1740

Opieka nad emerytami, rencistami i sierotami po pracownikach AM

RP

B2

Bc

 

 

 

 

1741

Choinka, zabawy dla dzieci

RP

B2

Bc

 

 

 

175

 

Sprawy oświatowe i kulturalne pracowników

RP

B2

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

 

UBEZPIECZENIA OSOBOWE

 

 

 

 

 

 

180

 

Przepisy ubezpieczeniowe

 

B5

B2

 

 

 

181

 

Ubezpieczenia społeczne

 

B5

B2

 

 

 

182

 

Legitymacje ubezpieczeniowe

RP

B5

B2

 

 

 

183

 

Dowody uprawnienia do zasiłków

AKP

B5

Bc

 

 

 

184

 

Emerytury i renty

RP

B2

Bc

 

 

 

185

 

Ubezpieczenia zbiorowe

 

 

 

 

 

 

 

1850

W PZU

AKPZ

B10

B2

 

 

 

 

1851

W innych zakładach ubezpieczeniowych

AKPZ

B10

B2

 

 

 

 

1852

Ubezpieczenia praktykantów skierowanych na praktyki lądowe

AKPZ

B3

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

2

 

 

 

ŚRODKI RZECZOWE  (obiekty lądowe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

INWESTYCJE I REMONTY

 

 

 

 

 

 

200

 

Założenia generalne

ATT

A

BE5

Wytyczne jednostek nadrzędnych

 

 

201

 

Założenia inwestycyjne – sprawy terenowo – prawne

ATT

A

BE3

Wstępne studium procesu inwestycyjnego

 

 

202

 

Dokumentacja techniczna

ATT

A

BE3

Odrębna teczka dla każdego obiektu

 

 

203

 

Karty obiektów budowlanych

ATT

A

BE2

Zgodnie z Prawem budowlanym

 

 

204

 

Nadzór techniczny nad procesem inwestycyjnym

ATT

B10

B2

 

 

 

205

 

Wykonawstwo inwestycyjne systemem zleconym

ATT

B20

B2

Umowy na roboty, kosztorysy, protokoły odbioru

 

 

206

 

Remonty

 

 

 

 

 

 

 

2060

Remonty obiektów lądowych

ATT

B10

B2

 

 

 

 

2061

Dokumentacja  projektowo – kosztorysowa remontów obiektów lądowych

ATT

B10

B2

 

 

 

 

2062

Konserwacja bieżąca i naprawy

 

B2

Bc

 

 

 

 

2063

Remonty i konserwacje urządzeń energetycznych i elektrycznych

 

B2

Bc

 

 

 

 

2064

Remonty i konserwacje urządzeń ciepłowniczych

 

B2

Bc

 

 

 

 

2065

Remonty i konserwacje urządzeń wodno - kanalizacyjnych

 

B2

Bc

 

 

 

 

2066

Inne remonty i konserwacje

 

B2

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

 

ADMINISTRACJA NIERUCHOMOŚCIAMI

 

 

 

 

 

 

210

 

Nabywanie i zbywanie nieruchomości

AEG

B25

B2

Dokumentacja prawna i techniczna, oddzielna dla każdej nieruchomości

 

 

211

 

Gospodarowanie pomieszczeniami

AEG AED

B5

B2

Przydziały, dysponowanie

 

 

212

 

Eksploatacja nieruchomości

AEG

AED

B5

B2

 

 

 

213

 

Ewidencja nieruchomości

AEG

A

B2

 

 

 

214

 

Najem i dzierżawa nieruchomości

AEG

AED

B5

B2

Okres przechowywania liczy się od daty wygaśnięcia umowy

 

 

215

 

Wynajem od innych jednostek

AEG

B5

B2

 

 

 

216

 

Podatki , czynsze i opłaty

 

AEG

B10

B2

Bez dowodów księgowych

 

 

217

 

Przydział miejsc w SDM i Hotelu dla Nauczycieli Akademickich

AED

RP

B5

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

 

GOSPODARKA MATERIAŁOWA

 

 

 

Obejmuje środki trwałe, urządzenia, maszyny, narzędzia

 

 

220

 

Organizacja gospodarki materiałowej

ATZT

A

B2

 

 

 

221

 

Zaopatrzenie,  zakupy

 

B5

Bc

 

 

 

222

 

Dokumentacja techniczna maszyn i urządzeń

 

B10

Bc

Odbiory, dokumentacja techniczna

 

 

223

 

Gospodarka magazynowa

ATZT

B5

B2

 

 

 

224

 

Ewidencja ruchomości

 

B10

Bc

 

 

 

225

 

Zbywanie i likwidacja środków trwałych

 

B20

Bc

 

 

 

226

 

Księgi inwentarzowe

 

B10

B2

 

 

 

227

 

Eksploatacja ruchomości

 

B5

Bc

 

 

 

228

 

Gospodarka narzędziowa

 

B5

Bc

 

 

 

229

 

Zbywanie i likwidacja środków nietrwałych

 

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

 

TRANSPORT I ŁĄCZNOŚĆ

 

 

 

 

 

 

230

 

Gospodarka pojazdami mechanicznymi

ATZT

B10

B2

Zakupy, remonty, eksploatacja

 

 

231

 

Eksploatacja środków łączności

AEG

AED

B2

Bc

 

 

 

232

 

Instalacja środków łączności

AEG

B2

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

 

OCHRONA MIENIA UCZELNI

 

 

 

 

 

 

240

 

Ochrona obiektów lądowych

AEG

AED

B2

Bc

 

 

 

241

 

Ochrona jednostek  pływających

RMA

B2

Bc

 

 

 

242

 

Ochrona przeciwpożarowa

ABHP

B5

B2

 

 

 

243

 

Powszechna samoobrona

RO

B5

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

 

 

 

 

 

 

250

 

Ochrona atmosfery

AEG

A

B2

 

 

 

251

 

Ochrona gruntów

AEG

B5

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

 

UBEZPIECZENIA RZECZOWE

 

 

 

 

 

 

260

 

Ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych

AT

B10

B2

 

 

 

261

 

Ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem
i rabunku

AT

B10

B2

 

 

 

262

 

Ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

AT

B10

B2

 

 

 

263

 

Ubezpieczenia pojazdów

ATZT

B10

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

 

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

 

 

 

 

 

 

270

 

Rejestr zamówień publicznych

AZP

B5

B5

 

 

 

271

 

Dokumentacja zamówień publicznych

 

B4

B3

 

 

 

272

 

Umowy zawarte w wyniku postępowania
 w trybie zamówień  publicznych

 

B4

B3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

3

 

 

 

EKONOMIKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

PODSTAWOWE ZASADY EKONOMICZNO – FINANSOWE

 

 

 

 

 

 

300

 

System finansowy

 

 

 

Ustalenia normatywne AM

 

 

 

3000

System FK ( finansowo – księgowy )

AKZ

A

Bc

Systemy komputerowe

 

 

 

3001

System GM (gospodarka materiałowa)

AKK

AKF

A

Bc

 

 

 

 

3002

System ST (środków trwałych)

AKF

A

Bc

 

 

 

 

3003

System płac

AKPZ

A

Bc

 

 

 

 

3004

System – płace zlecone

AKPZ

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

 

FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ

 

 

 

 

 

 

310

 

Obrót gotówkowy

 

 

 

 

 

 

 

3100

Raporty kasowe

AKFL

B5

Bc

Nie stanowiące dowodów

 

 

 

3101

Grzbiety książek

AKFL

B5

Bc

 

 

 

 

3102

Kopie asygnat kwitariuszy

AKFL

B5

Bc

 

 

 

 

3103

Ewidencja zaliczek

AKFL

B5

Bc

Dot. wypłat złotówkowych i dewizowych

 

 

 

3104

Rejestry nie podjętych poborów i stypendiów

AKFL

B3

Bc

 

 

 

 

3105

Rejestry faktur przelewowych

AKFL

B3

Bc

 

 

 

 

3106

Rejestr faktur gotówkowych

AKFL

B3

Bc

 

 

 

 

3107

Polecenia dla banku wypłat dewiz dla kontrahentów zagranicznych

AKFL

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

 

KSIĘGOWOŚC FINANSOWA

 

 

 

 

 

 

320

 

Dowody księgowe

AKF

B5

B2

Plany,  sprawozdania z prac badawczych, analizy finansowe prowadzi się w kl.  03

 

 

321

 

Urządzenia księgowe

AKF

B5

B2

Ewidencja wyposażenia, księgi inwentarzowe, wydruki komputerowe

 

 

322

 

Rozliczenia

AKF

B5

B2

 

 

 

323

 

Windykacja należności

AKF

B5

B2

Dokumenty dot. udowodnienia zadłużeń
i należności, wezwania do zapłaty

 

 

324

 

Ewidencja syntetyczna

AKF

B5

B2

Wydruki komputerowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33

 

 

ROZLICZENIA PŁAC

 

 

 

 

 

 

330

 

Dokumentacja płac

AKPZ

B50

B2

Materiały źródłowe do obliczenia wynagrodzeń

 

 

331

 

Deklaracje podatkowe

AKPZ

B5

B2

 

 

 

332

 

Dokumentacja potrąceń z list

AKPZ

B5

B2

 

 

 

333

 

Listy płac

AKPZ

B50

B2

 

 

 

334

 

Karty wynagrodzeń

AKPZ

B50

B2

 

 

 

335

 

Zaświadczenia o płacach

AKPZ

B5

B2

 

 

 

336

 

Listy zasiłków chorobowych

AKPZ

B50

B2

 

 

 

337

 

Listy stypendiów i nagród studenckich

AKPZ

B5

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34

 

 

KSIĘGOWOŚĆ MATERIAŁOWA

 

 

 

 

 

 

340

 

Dowody księgowe

AKK

B5

B2

Dowody stwierdząjące dokonanie operacji gospodarczych

 

 

341

 

Analiza kosztów

AKK

A

B2

 

 

 

342

 

Urządzenia księgowe magazynowe

AKK

B5

B2

Karty ilościowo-wartościowe, księgi, rejestry

 

 

343

 

Arkusze  spisów z natury

AKK

B5

Bc

 

 

 

344

 

Ewidencja środków trwałych

AKK

B10

B5

Wydruki komputerowe dot. środków trwałych
i ich  amortyzacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35

 

 

FUNDUSZE SPECJALNE

AKF

B5

Bc

Nie dotyczy dowodów i urządzeń księgowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36

 

 

DEWIZY

 

 

 

 

 

 

360

 

Wydatki dewizowe

AKF

B5

Bc

 

 

 

361

 

Rozliczenia wyjazdów zagranicznych pracowników i studentów

AKF

B5

Bc

 

 

 

362

 

Wydatki dewizowe załóg statków szkolnych

AKF

B5

Bc

 

 

 

363

 

Dodatki dewizowe studentów i pracowników statków szkolnych

AKF

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

4

 

 

 

DYDAKTYKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40

 

 

REKRUTACJA

 

 

 

 

 

 

400

 

Zasady rekrutacji – zarządzenia i wytyczne władz nadrzędnych i Uczelni

RKK

A

Bc

 

 

 

401

 

Przyjęcia na studia

 

 

 

 

 

 

 

4010

Studia dzienne

 

A

Bc

 

 

 

 

4011

Studia wieczorowe

 

A

Bc

 

 

 

 

4012

Studia zaoczne

 

A

Bc

 

 

 

402

 

Akta osobowe kandydatów

 

B3

Bc

Na okres egzaminów. Akta osób przyjętych na studia w kl. 460

 

 

403

 

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna

 

A

Bc

Skład, programy, sprawozdania

 

 

404

 

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna

 

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

 

 

ORGANIZACJA I TOK STUDIÓW

 

 

 

 

 

 

410

 

Ramowe programy

 

 

 

 

 

 

 

4100

Roczne plany zajęć na studiach dziennych

 

A

B2

 

 

 

 

4101

Roczne plany zajęć na studiach wieczorowych

 

A

B2

 

 

 

 

4102

Roczne plany zajęć na studiów zaocznych

 

A

B2

 

 

 

 

4103

Programy studiów dziennych

 

A

Bc

 

 

 

 

4104

Programy studiów wieczorowych

 

A

Bc

 

 

 

 

4105

Programy studiów zaocznych

 

A

Bc

 

 

 

411

 

Organizacja i realizacja zajęć dydaktycznych

 

 

 

Projekty i sprawozdania z realizacji zajęć dydaktycznych

 

 

 

4110

Studiów dziennych

 

B2

Bc

 

 

 

 

4111

Studiów wieczorowych

 

B2

Bc

 

 

 

 

4112

Studiów zaocznych

 

B2

Bc

 

 

 

 

4113

Studiów podyplomowych

 

B2

Bc

 

 

 

412

 

Indywidualne programy i plany studiów i ich realizacja

RK

BE5

Bc

 

 

 

413

 

Organizacja nowych kierunków, form i typów studiów oraz specjalności

 

A

Bc

 

 

 

414

 

Podział na grupy studenckie

 

B2

Bc

 

 

 

415

 

Organizacja roku akademickiego

 

 

 

 

 

 

 

4150

Wytyczne

RK

B5

Bc

 

 

 

 

4151

Semestralne obciążenie nauczycieli akademickich

RK

B2

Bc

 

 

 

 

4152

Semestralne sprawozdania z wykonania zajęć dydaktycznych

RK

B2

Bc

 

 

 

416

 

Sesje egzaminacyjne

 

B5

Bc

 

 

 

417

 

Praktyki studenckie

 

A

Bc

 

 

 

418

 

Obozy naukowe

 

B3

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

42

 

 

STUDENCKI RUCH POZAPROGRAMOWY

 

B3

Bc

Koła naukowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43

 

 

KSIĘGA DYPLOMÓW

 

A

B10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44

 

 

ABSOLWENCI

 

 

 

 

 

 

440

 

Rozliczenie promotorów i recenzentów prac dyplomowych

RK

B3

Bc

 

 

 

441

 

Absolwenci studiów dziennych

 

B50

Bc

1 egz. pracy z oceną i protokołem komisji pozostawia się
w aktach osobowych absolwenta

 

 

442

 

Absolwenci studiów  wieczorowych

 

B50

Bc

Jak w 441

 

 

443

 

Absolwenci studiów  zaocznych

 

B50

Bc

Jak w 441

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

45

 

 

DYSCYPLINA STUDIÓW

 

 

 

 

 

 

450

 

Sprawy dyscyplinarne studentów

RK

B10

B2

 

 

 

451

 

Sprawy dyscyplinarne inne

 

B10

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

46

 

 

EWIDENCJA STUDENTÓW

 

 

 

 

 

 

460

 

Akta osobowe studentów (sygnowane numerem albumu)

 

B50

B2

Odrębna teczka dla każdego studenta, zawierająca istotne dokumenty osobowe  i z zakresu studiów

 

 

461

 

Pomoce ewidencyjne do akt osobowych studenta

 

B50

 

Kartoteka, rejestr

 

 

462

 

Księga albumu

RK

A

 

Centralna ewidencja studentów, skorowidz absolwentów

 

 

463

 

Rejestr legitymacji studenckich, indeksów, druków

 

B5

Bc

Rejestr druków ścisłego zarachowania

 

 

464

 

Zaświadczenia w sprawach osobowych studentów

 

B2

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

47

 

 

SPRAWY WOJSKOWE STUDENTÓW

RSW

B5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

48

 

 

STUDENCI CUDZOZIEMSCY

RK

B50

B2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49

 

 

KURSY SZKOLENIOWE

 

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

5

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ POZADYDAKTYCZNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50

 

 

PROGRAMY DZIAŁALNOŚCI POZADYDAKTYCZNEJ

RK

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

51

 

 

ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁALNOŚCI POZADYDAKTYCZNEJ

 

 

 

 

 

 

510

 

W jednostkach naukowo – dydaktycznych (opiekunowie lat)

 

A

Bc

 

 

 

511

 

W Studenckich Domach Marynarza

AED

A

Bc

 

 

 

512

 

Wśród studentów zagranicznych

RK

A

Bc

 

 

 

513

 

Działalność kół zainteresowań

RK

B10

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

52

 

 

ŚWIADCZENIA DLA STUDENTÓW

 

 

 

 

 

 

520

 

Opieka zdrowotna

 

B3

Bc

 

 

 

521

 

Stypendia, zasiłki, zapomogi losowe

 

B5

Bc

Część dokumentów można przechowywać
w teczce osobowej studenta

 

 

522

 

Nagrody dla studentów

 

B5

Bc

 

 

 

523

 

Stypendia fundowane

RK

B5

Bc

 

 

 

524

 

Stypendia naukowe

 

B5

Bc

 

 

 

525

 

Inne formy pomocy

 

B3

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

6

 

 

 

ROZWÓJ KADRY DYDAKTYCZNEJ

 

 

 

Komórki wiodące - komórki w Pionie RN i wydziały

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60

 

 

ASYSTENCKIE STAŻE PRZYGOTOWAWCZE

 

 

 

 

 

 

600

 

Staże krajowe

 

B10

Bc

 

 

 

601

 

Staże zagraniczne

 

B10

Bc

 

 

 

602

 

Akta osobowe stażystów

 

B50

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

61

 

 

STUDIA DOKTORANCKIE

 

 

 

 

 

 

610

 

Programy i plany

 

A

Bc

 

 

 

611

 

Organizacja i tok studiów doktoranckich

 

B3

Bc

 

 

 

612

 

Rekrutacja na studia doktoranckie

 

 

 

 

 

 

 

6120

Zasady rekrutacji

 

A

Bc

 

 

 

 

6121

Akta osobowe kandydatów

 

B3

Bc

Akta osób przyjętych w kl. 613

 

 

 

6122

Egzaminy wstępne

 

B2

Bc

 

 

 

 

6123

Wyniki rekrutacji

 

A

Bc

 

 

 

613

 

Akta osobowe doktorantów

 

B50

B2

Jak w kl. 460

 

 

614

 

Pomoce ewidencyjne do akt osobowych doktorantów

 

A

Bc

Rejestr wydanych legitymacji, duplikatów

 

 

615

 

Legitymacje służbowe i ubezpieczeniowe doktorantów

 

B5

Bc

 

 

 

616

 

Świadectwa dla doktorantów

 

B5

Bc

 

 

 

617

 

Zaświadczenia w sprawach osobowych

 

B2

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

62

 

 

NADAWANIE STOPNI NAUKOWYCH

 

 

 

 

 

 

620

 

Przewody doktorskie

 

A

Bc

Oddzielna teczka dla każdego doktoranta
z istotnymi dokumentami

 

 

621

 

Przewody habilitacyjne

 

A

Bc

 

 

 

622

 

Rejestr otwartych przewodów doktorskich

 

A

Bc

 

 

 

623

 

Nadawanie stopnia doktora honoris causa

 

A

Bc

 

 

 

624

 

Księga dyplomów doktorskich

 

A

 

 

 

 

625

 

Księga dyplomów doktora habilitowanego

 

A

 

 

 

 

626

 

Księga dyplomów doktora honoris causa

 

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

63

 

 

POSTĘPOWANIE W SPRAWACH
O MIANOWANIE NA STANOWISKA PROFESORÓW

RBS

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

64

 

 

NADAWANIE TYTUŁU NAUKOWEGO

 

A

Bc

 

 

 

640

 

Nadanie tytułu profesora

 

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65

 

 

ZDOBYWANIE STOPNI I TYTUŁÓW NAUKOWYCH POZA AM

 

 

 

 

 

 

650

 

Przewody doktorskie

 

BE10

 

 

 

 

651

 

Przewody habilitacyjne

 

BE10

 

 

 

 

652

 

Uzyskanie tytułu profesora

 

B50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

66

 

 

STYPENDIA NAUKOWE

 

 

 

 

 

 

660

 

Stypendia naukowe krajowe

 

 

 

 

 

 

 

6600

Doktoranckie

 

B5

Bc

 

 

 

 

6601

Habilitacyjne

 

B5

Bc

 

 

 

661

 

Stypendia naukowe zagraniczne

 

B5

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

67

 

 

OCENA WYNIKÓW PRACY NAUKOWEJ

 

A

Bc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

7

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ ARMATORSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

70

 

 

STATKI

 

 

 

 

 

 

700

 

Bezpieczeństwo statku i żeglugi

 

 

 

 

 

 

 

7000

Certyfikaty, świadectwa i karty

RMA

BE10

B 2

 

 

 

 

7001

Nakazy władz morskich

RMA

B10

Bc

 

 

 

 

7002

Protokoły zdawczo – odbiorcze statków

RMA

B5

Bc

 

 

 

 

7003

Kolizje statków

RMA

BE10

Bc

 

 

 

 

7004

Odprawy portowe

RMA

B3

Bc

 

 

 

701

 

Ubezpieczenia jednostek pływających

RMA

B10

B2

 

 

 

702

 

Dokumentacja związana z eksploatacją statków szkolnych

 

 

 

 

 

 

 

7020

Dzienniki okrętowe

RMA

A

BE5

 

 

 

 

7021

Dzienniki maszynowe

RMA

BE20

BE2

 

 

 

 

7022

Dzienniki radiowe

RMA

B5

B2

 

 

 

 

7023

Instrukcje podróży

RMA

BE10

B2

 

 

 

 

7024

Sprawozdania z podróży statków szkolnych

RMA

A

B2

 

 

 

 

7025

Raport kapitański

RMA

B5

Bc

 

 

 

 

7026

Notyfikacje dyplomatyczne

RMA

B5

Bc

 

 

 

703

 

Umowy

 

 

 

 

 

 

 

7030

Czartery, sponsorzy

RMA

BE10

Bc

 

 

 

 

7031

Praktyki morskie u armatorów krajowych

RMA

B5

B2

 

 

 

 

7032

Praktyki morskie na statkach zagranicznych

RMA

B5

B2

 

 

 

 

7033

Praktyki lądowe

RMA

B5

Bc

 

 

 

704

 

Praktyki morskie na statkach szkolnych

RMA

B5

Bc

 

 

 

705

 

Wizyty statków obcych bander

RMA

BE10

Bc

 


Symbol klasyfikacyjny

Hasło klasyfikacyjne

Symbol
komórki wiodącej

Kategoria
dokumentacji

U w a g i

I

II

III

IV

w  kom. wiodącej

w innej komórce

8

 

 

 

SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80

 

 

DOKUMENTOWANIE

 

 

 

 

 

 

800

 

Księga jakości

 

A

 

Polityka jakości, procesy, procedury

 

 

801

 

Zapisy

 

A

 

Grupować tematycznie w podteczkach

 

 

802

 

Certyfikaty i znaki

 

A

 

 

 

 

803

 

Korespondencja z jednostką certyfikującą

 

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

81

 

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KIEROWNICTWA

 

 

 

 

 

 

810

 

Cele dotyczące jakości

 

A

 

 

 

 

811

 

Planowanie SZJ

 

A

 

 

 

 

812

 

Odpowiedzialność, uprawnienia i komunikacja

 

A

 

 

 

 

813

 

Przegląd zarządzania

 

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

82

 

 

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI

 

 

 

 

 

 

820

 

Zasoby ludzkie

 

B50

 

 

 

 

821

 

Zasobny rzeczowe i finansowe

 

B20

 

 

 

 

822

 

Dostawcy i partnerzy

 

B5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

83

 

 

REALIZACJA WYROBU

 

B20

 

W tym nadzorowanie wyposażenia do pomiarów i monitorowania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

84

 

 

POMIARY, ANALIZA, DOSKONALENIE

 

 

 

 

 

 

840

 

Audit wewnętrzny

 

 

 

 

 

 

 

8400

Ewidencja auditorów wewnętrznych

 

B5

 

 

 

 

 

8401

Organizacja i przebieg auditów

 

B10

 

 

 

 

841

 

Monitorowanie i pomiary procesów

 

B5

 

 

 

 

842

 

Nadzorowanie niezgodności

 

B10

 

 

 

 

843

 

Analiza danych

 

B10

 

 

 

 

844

 

Doskonalenie

 

 

 

 

 

 

 

8440

Działania korygujące

 

B5

 

 

 

 

 

8441

Działania zapobiegawcze

 

B5

 

 

 

 

845

 

Adit zewnętrzny

 

B20

 

 


                                                                                                                                             Załącznik nr 3 do Instrukcji kancelaryjnej

 

 

                                    

 

 

 

 

 

 

         

 

                                    Stempel wpływu:

 

 

 

 

Akademia Morska w Gdyni

[nazwa komórki organizacyjnej]

 

 Wpł. dnia      [ datownik],    l. rej. ......

 

 

 Znak sprawy ....................................

 

                                                wymiary szer. ok. 60mm , wys.: ok. 30 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           Przykład:

 

            

Akademia Morska w Gdyni

Dziekanat Wydz. Mechanicznego

 

Wpł. dn.  25.02.2004,                   l. rej 106/04

 

 Znak sprawy RWM-023/2/04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 4 do Instrukcji kancelaryjnej

 

 

 

 

Spis spraw

 

 

 

 

 

 

 

 

rok

referent

symbol kom. org.

oznaczenie  teczki

tytuł teczki wg wykazu akt

 

L.p.

SPRAWA

(krótka treść)

 

OD KOGO WPŁYNĘŁA

 

DATA

UWAGI

(sposób załatwienia)

 

 

znak pisma

 

z dnia

wszczęciea

sprawy

ostateczn.

załatwienia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                                                                                                      Zał. nr 5 do Instrukcji kancelaryjnej

 

 

 

 

Wytyczne w sprawie przekazywania do Archiwum akt osobowych studentów

 

1.       Akta osobowe studentów przekazuje się do Archiwum uporządkowane, po dwóch latach od ukończenia studiów, licząc od dnia 1 stycznia roku następnego.

2.       Przez uporządkowanie należy rozumieć właściwe opisanie teczki, wybrakowanie zbędnej dokumentacji, prawidłowe sporządzenie spisów zdawczo – odbiorczych.

3.       Teczka osobowa na wierzchniej stronie musi zawierać:

-                 pieczęć właściwego Dziekanatu,

-                 nr albumu,

-                 imię i nazwisko studenta z ewentualnymi zmianami,

-                 nazwę kierunku i typu studiów,

-                 lata studiów,

4.       Przed przekazaniem teczki do Archiwum, studentowi winny być wydane dokumenty osobiste:

-                 świadectwo dojrzałości,

-                  odpisy dyplomów z wcześniejszych etapów kształcenia,

-                 indeks,

-                 odpisy aktów stanu cywilnego,

-                 oryginał dyplomu ukończenia studiów wraz z odpisami itp.

5.       Potwierdzenie odbioru dokumentów przez studenta lub ich wysłania pocztą należy umieszczać wewnątrz teczki (nie na okładce).

6.       Z teczki osobowej należy usunąć dokumentację, która traci znaczenie praktyczne w chwili ukończenia studiów i ostatecznego rozliczenia się studenta z Uczelnią. W szczególności dotyczy to:

-                 wypisu z dowodu osobistego,

-                 zwolnień lekarskich,

-                 wszelkich podań studenta, jeśli nie miały związku z istotnymi sprawami dot. przebiegu studiów,

-                 dokumentacji źródłowej dot. przyznania pomocy materialnej,

-                 wtórnych egzemplarzy pracy dyplomowej,

-                 karty obiegowej, jeśli student rozliczył się ze wszelkich zobowiązań,

-                 potwierdzeń wpłat,

-                 legitymacji studenckiej,

-                 książeczki zdrowia studenta itp.

7.       W teczce przekazywanej do Archiwum powinny pozostać:

-                 podanie o przyjęcie na studia,

-                 dokumenty z postępowania kwalifikacyjnego wraz z decyzją o przyjęciu,

-                 podpisany przez studenta akt ślubowania,

-                 karty egzaminacyjne studenta,

-                 decyzje władz uczelni dotyczące urlopów, powtarzania roku (ew. skreślenia z listy studentów), zmiany kierunku lub trybu studiów, wyróżnień, nagród i kar,

-                 indywidualną kartotekę wypłat stypendiów lub inną dokumentację potwierdzającą wysokość otrzymywanej pomocy materialnej,

-                 kartę obiegową, jeśli na studencie ciążą zobowiązania,

-                 jeden egzemplarz pracy dyplomowej wraz z fiszką bibliograficzną,

-                 recenzje pracy dyplomowej,

-                 protokół egzaminu dyplomowego,

-                 dyplom ukończenia studiów – egzemplarz do akt.

8.       Spis zawartości teczki należy wkleić na wewnętrznej stronie okładki i zaznaczać na nim ewentualne braki lub dodatkowe dokumenty.

9.       Do pracy dyplomowej winna być dołączona w sposób trwały (w formie pieczęci lub wpisu na stronie tytułowej) zgoda studenta lub jej brak na udostępnianie tej pracy.

10.    Student dołącza do pracy dyplomowej dwa egzemplarze fiszki bibliograficznej, która powinna zawierać:

-                 nazwisko i imię autora pracy

-                 nazwisko i imię oraz stopień (tytuł) naukowy promotora

-                 tytuł pracy magisterskiej i ewentualne podtytuły

-                 rok obrony

-                 wydział i kierunek (nazwę instytutu)

-                 ilość stron, tablic, tabel, map, wykresów, fotografii, rysunków,

-                 ilość pozycji wymienionych w bibliografii,

-                 zwięzłą informację o przedmiocie i metodzie opracowania, uzupełniającą dane zawarte w tytule

-                 hasło przedmiotowe.

11.    Spis zdawczo-odbiorczy należy sporządzać dla każdego typu i kierunku studiów oddzielnie w trzech egzemplarzach, umieszczając nazwiska studentów w porządku alfabetycznym.

12.    Teczki studentów nierozliczonych przekazuje się z aktami studentów właściwego roku studiów, umieszczając na spisie adnotację „nierozliczony”.

13.    Na spisie zdawczo – odbiorczym umieszcza się także uwagi dot. kompletności zawartości teczki (braków w przekazywanej dokumentacji lub dokumentów dodatkowych).

14.    Akta studentów skreślonych w toku studiów podlegają przekazaniu do Archiwum w sposób określony w pkt. 1-8, 13.

15.    Spis zdawczo – odbiorczy dla akt osobowych studentów skreślonych w toku studiów sporządza się w trzech egzemplarzach, dla każdego kierunku studiów oddzielnie, łącząc na jednym spisie nazwiska studentów skreślonych na przestrzeni kilku lat.