Informacja o wydarzeniu

Jak czytamy na stronie Pomorskiej Nocy Naukowców:

Noc Naukowców to impreza popularnonaukowa mająca miejsce w krajach Unii Europejskiej co roku w ostatni piątek września. Pierwsza Pomorska Noc Naukowców, odbyła się na terenie Trójmiasta 29 września 2023 r. i uczestniczyło w niej blisko 7 tysięcy osób. Zainteresowani mogli wziąć udział wydarzeniach odbywających się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w Uniwersytecie Gdańskim, na Politechnice Gdańskiej, w Uniwersytecie Morskim w Gdyni, w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, w Centrum Nauki Experyment i Centrum Hevelianum.

Naukowe show przygotowało ponad 100 naukowców, doktorantów i innych pracowników instytucji partnerskich oraz studenci z kół naukowych. W jego trakcie zaprezentowano łącznie 172 atrakcje: doświadczenia, prezentacje, gry, quizy oraz wykłady popularnonaukowe.

Jest to niezaprzeczalnie wyjątkowa inicjatywa, która umożliwia popularyzowanie informacji o niebanalnych i niejednokrotnie przełomowych badaniach wykonywanych przez naszych badaczy. Tego dnia (a w zasadzie tego wieczora) wszyscy chętni będą mieli okazję stanąć ramię w ramię z naukowcami, dla których odkrywanie nieznanego stanowi zawodową codzienność.

Czy jest to kariera dla Ciebie...?

Sprawdź, zapisując się na zajęcia przygotowane przez nas Uniwersytet!

UMG Zespół ds Promocji