JOHANNA

 

 

Uniwersytet Morski w Gdyni realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG POŁUDNIOWY BAŁTYK South Baltic Cross-border Co-operation Programme 2014-2020:

“JOINT STAFF QUALIFICATION IN SB DESTINATIONS TO INCREASE THE SKILLED WORKFORCE IN THE SBS AND BY THAT ENSURE A SUSTAINABLE SCS DEVELOPMENT IN THE SBS” 

JOHANNA to drugi projekt, następca projektu JOHANN, który współrealizuje Uniwersytet Morski w Gdyni. Projekt podobnie jak poprzedni ukierunkowany jest na rozwój segmentu usług turystycznych z  wykorzystaniem małych statków wycieczkowych w dostosowanych portach Południowego Bałtyku do przyjmowania turystów. Projekt skupia się na szkoleniu  kadry do obsługi  i przyjęcia małych statków wycieczkowych, a także operatorów i przewodników turystycznych portów regionu południowego Bałtyku. 

Liderem projektu jest miasto Rostock, a pozostałymi partnerami: niemieckie miasta Wismar, Stralsund i Sassnitz, szwedzkie – Karlskrona, litewska- Kłajpeda oraz firma Media Dizajn ze Szczecina.

W ramach projektu Uniwersytet Morski w Gdyni przeprowadził analizę rynku kursów „Cruise Management Courses”, z uwzględnieniem programów kursów przeprowadzanych na świecie. 

Głównym zadaniem uczelni w projekcie jest przygotowanie  programu i przeprowadzenie kursu w tematyce „Cruise Managament”- Koordynator rejsów  w ramach szkoły letniej. Uniwersytet  Morski w Gdyni odpowiedzialny będzie zarówno za stronę merytoryczną, dydaktyczną jak i organizacyjną. Kurs będzie dedykowany dla studentów różnych kierunków studiów i specjalności z Polski i zagranicy. Uczestnicy kursu oprócz wiedzy teoretycznej otrzymają możliwość zdobycia wiedzy praktycznej.

Okres realizacji projektu: 15.08.2019 – 14.08.2022

Ogólna wartość projektu: 1 467 250,00 €
Wartość dofinansowania dla uczelni: 423 025,00 €
Strona projektu JOHANNAhttp://johanna.website/

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

D.Barzowska
09.11.2017
Wprowadzenie:
D.Barzowska 09.11.2017
Ostatnia modyfikacja:
K.Okońska 09.08.2021