Uniwersytet Morski podczas Gdynia E(x)plory Week

25.11.2020 - 27.11.2020

Uniwersytet Morski w Gdyni weźmie udział w Gdynia E(x)plory Week 2020. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 listopada i przeprowadzone zostanie w formule online. Pracownicy naszej Uczelni przeprowadzą ciekawe wykłady, zaprezentowane zostaną wydziałowe laboratoria, a podczas finałowej gali wręczona zostanie nagroda od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.  W jury konkursu zasiada dr inż. Damian Bisewski z Katedry Elektroniki Morskiej działającej na Wydziale Elektrycznym. 

Gdynia E(x)plory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z trzech części: Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwalu Nauki i Technologii oraz XI Kongresu „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie Prof. Ada Yonath, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W 2009 roku otrzymała tę prestiżową nagrodę w ramach uznania jej pracy związanej z badaniami nad strukturą i funkcją rybosomu.


Młodzi naukowcy z pomysłami

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finału. Podczas Gdynia E(x)plory Week młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, wyjazdy na konkursy międzynarodowe oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.


Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na wykłady w dniu 26 listopada 2020 roku 

26 listopada 2020 roku:

  • godz. 14:00 - 14:45 

Wykład pt. "Jak marketingowcy kreują potrzeby" - prowadząca: dr Hanna Mackiewicz, Katedra Zarządzania i Ekonomii, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

U progu Black Friday zadamy sobie pytania: jak marketingowcy kreują potrzeby, jakie działania stosują, jak się uchronić przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez firmy, czym różni się orientacja marketingowa od sprzedażowej? Zapraszam na wykład – konwersatorium, na drogę wspólnej eksploracji, na twórcze szukanie odpowiedzi na pytania. Może uda się Nam spojrzeć na rzeczywistość Nas otaczającą jeszcze z innej perspektywy?

  • godz. 16:00 - 16:45 

Wykład pt. "Co nasza reakcja na pandemię Koronawirusa mówi o poziomie naszej dojrzałości?" - prowadzący: dr Bartosz Surawski, Katedra Zarządzania i Ekonomii, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

Reakcje ludzi na pandemię COVID-19 są przeróżne. Co mówią o poziomie naszej dojrzałości, odpowiedzialności, rozwoju osobistego? W psychologii rozwojowej, socjologii, antropologii, a nawet teorii organizacji spotykamy modele poziomów rozwojowych człowieka: od poziomów rozwoju naszej psychiki,świadomości, inteligencji, moralności, po poziomy rozwoju cywilizacji czy organizacji. Jak można wykorzystać te modele, aby zrozumieć, dlaczego ludzie reagują na pandemię w tak niesamowicie zróżnicowany sposób?

Wkrótce zamieścimy również linki do zwiedzania laboratoriów na Wydziale Elektrycznym, Mechanicznym i Nawigacyjnym.


Przydatne linki:

Wprowadzenie:
M. Zajk 26.10.2020
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 24.11.2020