Przejdź do treści strony
  • X
  • Uniwersytet
  • Studia
  • Nauka
  • Współpraca
  • Search
  • EN

logo UMGUniwersytet Morski w Gdyni UMG

Ośrodek Żeglarstwa i Sportów Wodnych
Plan rejsów

Rejs 08/22 - Dookoła Olandii

Jednostka: 

  • s/y NEST

Termin rejsu: 

29.08.2022 - 08.09.2022

Trasa rejsu: 

Gdynia - dookoła Olandii - Gdynia

Kapitan: 

nie wyznaczono

Wolne miejsca: 

są wolne miejsca

W dniu 29 sierpnia, Nest będzie czekał na załogę w porcie jachtowym w Gdyni. Jak zawsze po zaokrętowaniu, pierwszorzędnym zadaniem załogi będzie zaprowiantowanie jachtu. Ponieważ mamy płynąć do Szwecji, która nie jest najtańszym krajem Europy, więc prawianto zabierzemy możliwie jak najwięcej. 

Jak już się ogarniemy organizacyjnie i kapitan dojdzie do wniosku, że możemy płynąć, wyruszymy w morze, obierając kurs na Olandię. Jak zawsze o ostatecznej trasie rejsu zdecyduje kapitan, po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody, ale na potrzeby niniejszego opisu rejdu, możemy założyć, że popłyniemy w kierunku północnej części Olandii, wyspy słońca, wiatrów i mnóstwa atrakcji, głównie przyrodniczych, ale nie tylko. No i tutaj uwaga. Ekosystem Olandii jest w wielu obszarach unikalmny, ale jednocześnie delikatny, Można poruszać się wszędzie, ale calkowicie zabronione jest niszczenie jakichkolwiek roślin, w tym bardzo cennych przyrodniczo storczyków öland. 

Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to być może uda się wpłynąć i zakotwiczyć w cichej zatoczce w północno - wschodniej części wyspy i udać się na wycieczkę do Trollskogen czyli niesamowitego lasu Troli. Jeżeli warunki pogodowe na to nie pozwolą to spróbujemy zacumować w niewielkim porcie Byxelkroks i tam zorganizować wycieczkę pieszą lub rowerową po okolicy.

Kolejnym etapem będzie Borgholm. To niewielkie miasteczko jest stolicą Olandii, a miejscowi twierdzą, że jest to najbardziej nasłonecznione miejsce w Szwecji i dlatego król Szwecji ma tam swoją letnią rezydencję. Ale oprócz królewskiej rezydencji, znajdują się tam ruiny XVII wiecznego zamku z bardzo bogatą historią.

Olandia to piękna wyspa, ale będąc tam, nie sposób odwiedzić pobliskiego Kalmaru, którego główną atrakcją jest twierdza, z ponad 800-letnią historią. Trzeba tutaj zaznaczyć, że historia twierdzy zawiera rónież polskie watki. To tutaj koronowano króla Danii, Szwecji i Norqwegii Eryka Pomorskiego, a nieco później w XVI wieku, zamek został zajęty, a później przez ponad rok był utrzymywany przez wojska polskie.. W Kalmarze znajduje się również dosyć ciekawee Muzeum Morskie.

Kolejnym etapem naszego rejsu będzie najdalej na południe położony port na Olandii czyli Grönhögen. To niewielkie miasteczko jest warte odwiedzin. Z miasteczka można wybrać się na wycieczkę do latarni morskiej Långe Jan i znajdujący się tam punkt widokowy. Mieści się tam również stacja ornitologiczna.

Do Gdyni wrócimy 8 sierpnia i po wykonaniu klaru na jachcie, nastąpi wyokrętowanie załogi.

KOSZT REJSU

  • studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - 650.00 PLN
  • pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - 970.00 PLN
  • pozostałe osoby - 1 300.00 PLN
HARMONOGRAM WPŁAT
  • I ratę w wysokości 400.00 PLN (studenci UMG 350.00 PLN) należy wpłacić w momencie zapisu na rejs
  • II ratę do dnia 07.08.07.2022 - w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: 

 
38 1140 1153 0000 2235 4300 1016
Tytuł wpłaty: "praktyka żeglarska 08/22"
 
KOSZTY DODATKOWE - KASA JACHTOWA
Kosztem dodatkowym jest składka na tzw. kasę jachtową. Składka jest zbierana po zaokrętowaniu od wszystkich członków załogi, za wyjątkiem kapitana. Składka ta jest przeznaczona na zakup: prowiantu, paliwa, opłaty portowe w odwiedzanych portach inne opłaty związane z realizowanym rejsem. Kasa jachtowa jest cały czas w dyspozycji załogi i załoga jest jej dysponentem.
Sugerowana wysokość składki na kasę jachtową w rejsie 08/22 wynosi 700.00 PLN od osoby.
 
UWAGA: W przypadku niewykorzystania pełnej zebranej kwoty, pozostała część oddawana jest uczestnikom po zakończeniu rejsu. Natomiast w przypadku gdy załoga nie płynie w pełnym składzie, kasa jachtowa ulega zwiększeniu. Decyzję o zwiększeniu kwoty składki, podejmuje załoga.
 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wprowadzenie:
Andrzej Szklarski 02.12.2021
Ostatnia modyfikacja:
Andrzej Szklarski 06.12.2021
Uniwersytet

UMG
Struktura
Wirtualny spacer

Oferta

Studia I i II stopnia
Studia podyplomowe
Szkoła Doktorska
Kursy i szkolenia
Oferta dla biznesu

Współpraca

Projekty
Współpraca międzynarodowa
Konsorcja
Partnerzy biznesowi

Nauka

Badania naukowe
Projekty
Kariera naukowa
Konferencje

Polecamy

Pływalnia kryta
Centrum Sportu i Rekreacji
Pokoje gościnne

Kontakt BIP Praca Ochrona danych Deklaracja dostępności

linkedin

godło logo UMG

Uniwersytet Morski w Gdyni
ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia

logo hr
jezyk migowy

Tłumacz języka migowego

© Uniwersytet Morski w Gdyni 2022

Redakcja witryny