Studenci o naszej Uczelni


 
Dulce z Angoli

absolwentka Wydziału Przedsiębiorczości i  Towaroznawstwa
Kierunek: Innowacyjna Gospodarka 

Profesjonalizm i otwartość kadry akademickiej, dostęp do materiałów dydaktycznych, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne, to były aspekty niezwykłe i zawsze obecne przez cały okres studiów. Studia w Akademii Morskiej w Gdyni pomogły mi zrozumieć jak w rzeczywistości działa gospodarka, gdyż nauczyłam się wykorzystywać wiedzę teoretyczną do rozwiązywania codziennych problemów w praktyce. Dzięki tej wiedzy będę mogła lepiej służyć mojemu krajowi.

 

 

 

Magda
studentka Wydziału Elektrycznego 

Wydział Elektryczny daje możliwość zdobycia elitarnego wykształcenia i zatrudnienia zarówno na lądzie, jak i na morzu. Indywidualne podejście wykładowców przekłada się na wysoki poziom wiedzy naszych absolwentów. Studia na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej to nie tylko wspaniały czas zawierania nowych znajomości, ale też inwestycja w swoje wykształcenie i przyszłość.

 

 

 

Magda
studentka Wydziału Mechanicznego

Wybór uczelni morskiej nie był moim marzenien, tak jak w przypadku więszości studentów wybierających kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym. Z perspektywy czasu wiem, że wybór tego kierunku był jednym z najlepszych kroków w moim życiu. Wydział daje wiele możliwości, kształtci w wielu dziedzinach, różnorodne zajęcia praktyczne jeszcze bardziej pomagają w chłonięciu wiedzy, co w przypadku zajęć na Symulatorze Siłowni Okrętowej jest przydatne dla studentów wybierających specjalność Eksploatacja Siłowni Okrętowych i Obiektów Oceanotechnicznych, którzy głównie wybierają pracę na morzu jako mechanik okrętowy. Ponadto Akademia Morska posiada wiele kół naukowych, dzięki którym można poszerzać swoją wiedzę, pasje i zainteresowania. Jestem członkiem Koła Naukowego „Nautica”, biorę udział w Konferencjach Naukowych oraz działam czynnie w życiu szkoły, co dało mi możliwość poznania wielu ciekawych ludzi.

 

 

 

Krzysztof
student Wydziału Mechanicznego

Wydział Mechaniczny może się pochwalić nowoczesnymi laboratoriami. Nauczyciele akademiccy przekazują wiedzę studentom w sposób łatwy i przejrzysty, przez co przy regularnym powtarzaniu materiału nie ma najmniejszego problemu z zaliczeniem. Pracownicy dążą do tego, aby studentowi ułatwić i uprzyjemnić studia. Starają się podejść do każdego studenta indywidualnie. Wykłady są ciekawe i zajmujące, a na ćwiczeniach i laboratoriach można sprawdzić „na własnej skórze” jak działają wybrane urządzenia, czy też cała siłownia okrętowa. Tu każdy majsterkowicz znajdzie coś dla siebie - od obróbki ręcznej, poprzez warsztaty elektryczne i tokarskie aż do spawania. Sale warsztatowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt, który sprosta wymaganiom każdego studenta. Jestem bardzo zadowolony z tych studiów, mogę się na nich rozwijać, a po nich znaleźć interesującą pracę na morzu, gdzie zarobki są naprawdę wysokie. Mając polecić komuś uczelnie - wybieram AMG.

 

 

 

Sylwia
studentka Wydziału Mechanicznego

Jestem studentką Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni. Wybór tej uczelni był moją najlepszą decyzją. Studiując tutaj poszerzyłam swoje perspektywy. Poznałam wspaniałych wykładowców, którzy z pasją przekazują wiedzę studentom. Dzięki tej uczelni miałam możliwość uczestniczenia w konferencji na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jestem członkiem Koła Naukowego „Nautica”, w którym czynnie się udzielam i dzięki któremu miałam okazję wyjechać do Norwegii i poznać ten kraj.

 

 

 

Agata
studentka Wydziału Nawigacyjnego
 

Wydział Nawigacyjny to przede wszystkim możliwość wypłynięcia na szerokie wody – dosłownie i w przenośni – dla wszystkich studentów zainteresowanych nawigacją morską. Jednak drugi kierunek na wydziale, Transport, także jest doskonałym wyborem. Branża transportowo-logistyczna ciągle się rozwija, a co za tym idzie, istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników z odpowiednim wykształceniem. Akademia Morska zapewnia je w stu procentach. Uczymy się przez praktykę, nie tylko przedmiotów kierunkowych, ale i typowo technicznych, zgodnych z inżynierskim profilem studiów. Poza sprawami stricte dydaktycznymi: prowadzący oraz administracja są przyjaźni studentowi, uczelnia oferuje wiele zajęć dodatkowych, w tym możliwość członkostwa w kołach naukowych, organizowania oraz uczestnictwa w imprezach o charakterze naukowym i nie tylko, a także poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, ambicjach i celach.

 

 

 

Andrzej
student Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa 

Od pięciu lat jestem studentem Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. W tym czasie dołączyłem również do Parlamentu Studentów Akademii Morskiej, dzięki czemu mam kontakt ze studentami wszystkich specjalności, którzy - podobnie jak ja, są zadowoleni ze swojego wyboru studiów. Dzięki przynależności do kół naukowych studenci mogą pogłębiać swoją wiedzę, uczyć się aktywnego działania oraz poszerzać swoje horyzonty i nabywać kontakty z przedsiębiorcami. Uczelnia zapewnia wykwalifikowaną kadrę i dostosowane do potrzeb rynku pracy programy studiów. Dodatkowym atutem są praktyki w renomowanych firmach, które dają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w realiach zawodowych oraz wsparcie w postaci stypendiów.

 

 

 

Anna
studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa 

Spośród szerokiej gamy ofert uczelni wyższych na trójmiejskim rynku, Akademię Morską i Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa wybrałam celowo. Wiedziałam, że ta uczelnia pozwoli mi rozwijać się i poszerzać swoją wiedzę. Dzisiaj jestem pewna, że był to bardzo dobry wybór. Wydział posiada szerokie zaplecze laboratoryjne, dzięki któremu studenci w praktyce mogą uczyć się i poznawać najnowsze technologie. Każdy student znajdzie coś dla siebie, gdyż na uczelni działa wiele organizacji studenckich i kół naukowych. Osobiście jestem aktywnym członkiem jednego z nich, dzięki czemu poznałam grono wspaniałych, kreatywnych i ambitnych osób, mam możliwość rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz tworzyć niesamowite wydarzenie w kalendarzu akademickim wielu uczelni w Polsce, jakim są Studenckie Dni Jakości. Studiowanie na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa również umożliwia udział we wielu projektach i wymianach międzynarodowych, dzięki czemu możemy rozwijać swoje zdolności językowe. Dzięki wszelkim działalnością studenckim oraz interesującym praktykom zawodowym, absolwenci naszej uczelni są cennymi ogniwami na rynku pracy. Ty również możesz zdobywać wiedzę, doświadczenie i kolejne przygody, wystarczy wybrać Akademię Morską. Do zobaczenia!

 

 

 

Paulina
studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa 

Po trzech latach studiowania – szczerze zachęcam wszystkich do podjęcia nauki na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Liczne zajęcia laboratoryjne przyczyniają się do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które cenione są na rynku pracy. Dzięki działalności wielu kół naukowych mamy możliwość indywidualnego rozwoju naukowego, np.: poprzez wyjazdy na konferencję naukowe czy przeprowadzanie warsztatów dla młodszych kolegów. Dzięki temu poznajemy wielu ludzi z całej Polski. Wyspecjalizowane grono nauczycieli akademickich oraz bogate zaplecze laboratoryjne umożliwia realizowanie naszych pasji i zainteresowań. Społeczność akademicka jest otwarta na twórczą aktywność studentów i zawsze służy pomocą w realizacji podejmowanych przez nas działań. Wszyscy razem tworzymy niezwykłą atmosferę Uczelni, na której każdy czuje się swobodnie, a wiedza przekazywana jest w łatwy do przyswojenia sposób. Polecam!

 

 

Piotr
student Wydziału Elektrycznego

Wydział Elektryczny posiada bardzo bogatą bazę laboratoryjną, która pozwala studentom zdobywać praktyczne doświadczenie przed podjęciem pracy, co znacznie ułatwia późniejsze zdobycie pracy. Ponadto studia w AMG sprzyjają poznaniu świata i są świetnym wyborem dla ludzi, którzy uwielbiają przygody. 

 

 

Maciek
student Wydziału Elektrycznego

Jestem studentem Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej w Gdyni. Jest to kierunek, po którym łatwo jest znaleźć dobrze płatną pracę. Ponadto na Wydziale Elektrycznym mamy największe stypendia rektora dla najlepszych studentów. Oczywiście poza studiowaniem można działać w licznych kołach naukowych. Ja jestem członkiem Koła Naukowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które organizuje wyjazdy i debaty o tematyce energetycznej. Ponadto należę do Parlamentu Studentów Akademii Morskiej w Gdyni, który nieustannie dba o to, aby studentom żyło się łatwiej i weselej. 

 

 

Kamila
studentka Wydziału Mechanicznego

Wyboru uczelni dokonałam przypadkowo, z perspektywy czasu wiem, że była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Każdemu kto poważnie myśli o przyszłości polecam studia na Wydziale Mechanicznym, które dają ogromne możliwości zawodowe. Jestem członkiem Parlamentu Studentów oraz Koła Naukowego „Nautica”. Dzięki Akademii Morskiej w Gdyni poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz rozwinęłam swoje pasje i zainteresowania.

 

 

Sebastian
student Wydziału Nawigacyjnego
 

Student Wydziału Nawigacyjnego ma możliwość ciągłego rozwoju. Uczelnia dysponuje profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem takim, jak różnego rodzaju symulatory. Przez cały okres studiów nabywamy wiedzę teoretyczną, którą potem wspieramy wiedzą praktyczną uzyskaną podczas rejsów na statkach szkolnych. Dodatkowo możemy rozwijać swoje pasje na przykład poprzez działania w AZS, Ośrodku Żeglarskim oraz w ramach kół naukowych funkcjonujących na wydziale. 

 

 

Patrycja
studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa 

Jestem studentką Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni. Uczelnia oferuje szereg interesujących wykładów i zajęć laboratoryjnych z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa działają rozmaite koła naukowe zrzeszające dużą liczbę studentów. Każdy młody człowiek z łatwością odnajdzie się w środowisku akademickim tworzonym przez pomocnych i pełnych pasji ludzi. Osoby chcące poszerzyć swoje zdolności językowe mogą skorzystać z bogatej oferty Studium Języków Obcych. Uczelnia umożliwia zdobycie certyfikatów, dzieki którym jesteśmy bardziej pożądani na rynku pracy. Szeroką ofertę uczelni poszerza program Erasmus skierowany do wszystkich zdolnych i pracowitych studentów chcących doskonalić swoje umiejętności językowe i poszerzyć horyzonty kulturowe. Szerze zachęcam do zamieszkania w Studenckim Domu Marynarza, który oferuje bardzo dobre warunki socjalno - bytowe. 

 

 

Sabrina
studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

Studiuję na największej uczelni morskiej w Polse i jednej z większych w Europie. Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów. Nie tylko oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia, ale zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo - dydaktyczną. Mój Wydział dba o zapewnienie studentom możliwości odbycia praktyk w korporacjach i instytucjach publicznych, aby wzbogacić wiedzę studentów o aspekty praktyczne. Alma Mater daje nam wiele możliwości rozwoju poprzez możliwość przynależenia do wielu organizacji oraz kół naukowych. Jako studenci mamy szansę na realizowanie swoich aspiracji i marzeń, poznanie egzotycznych kultur i nawiązanie międzynarodowych przyjaźni, a tym samym poprawę umiejętności porozumiewania się w obcym języku. Ty również możesz zdobyć wiedzę i doświadczenie, które pomoże Ci wejść zdecydowanym krokiem w dorosłe życie. Do zobaczenia!

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

studenci Uczelni
21.05.2013
Wprowadzenie:
M. Zajk 21.05.2013
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 28.12.2018