"Horyzont II" popłynął

Po ok. miesięcznym remoncie silnika, i pomyślnych próbach morskich, statek szkoleniowo-badawczy AMG "Horyzont II", pod dowództwem kpt.ż.w. Mariana Grzecha,  wyszedł w czwartek 25 września w drugi tegoroczny rejs z zaopatrzeniem dla polskiej stacji polarnej PAN na Spitsbergenie. To już 34 podróż statku na wody Arktyki - pierwszy rejs na Spitsbergen "Horyzont II" odbył w 2000 roku.

Statek obok zimowego zaopatrzenia dla stacji, wiezie także 10-osobową grupę polarników. Jest to równocześnie podróż szkoleniowa dla 17 studentów Wydziału Elektrycznego AMG, odbywających podczas rejsu praktykę morską.

Przewidywany powrót "Horyzonta II" do Gdyni - 16 października b.r.

Przed wyjściem - od lewej kpt.ż.w. Marian Grzech, Katarzyna Muszyńska, kierownik Działu Armatorskiego AMG, st. oficer Ryszard Nadstawny.

A.Gosk
26.09.2014