Sukces naszych żeglarzy w Olsztynie

Świetny początek sezonu regatowego żeglarzy naszej Uczelni!

W dniach 20 i 21 kwietnia odbyły się na jeziorze Ukiel, regaty o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn w klasie Omega, w których wystartowały dwie załogi naszej Uczelni.

Regaty odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr, deszcz oraz przenikliwe zimno spowodowały, że rozegrano 6 z planowanych 9 wyścigów.

Nasza reprezentacja spisała się świetnie. Załoga Omegi POL 654 w składzie: dr Jędrzej Charłampowicz (pracownik KLIST), Bartosz Sadowski (student WM) oraz Kacper Gwóźdź (student WN) zajęła pierwsze miejsce w kategorii Omega Sport, natomiast załoga Omegi POL 655 w składzie Mateusz Grzempa (student WN), Wiktor Kreft (student WN) i Kinga Brzóska (studentka WZNJ) zajęła drugie miejsce w kategorii Omega Standard.

Regaty w Olsztynie zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski klasy Omega! Znakomity wynik naszej reprezentacji, to doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski, które już niebawem rozegrane zostaną na jeziorze Niegocin w Wilkasach.

A.Szklarski