Podziękowania

Na adres Rektora Akademii Morskiej w Gdyni, Prof. Janusza Zarębskiego, przyszedł list z podziękowaniami za umożliwienie udziału w zajęciach w AMG uczniom z III klasy gimnazjum w Gdyńskiej Szkole Społecznej.  Serdecznie dziękujemy!

Na Pana ręce w imieniu społeczności Gdyńskiej Szkoły Społecznej składam podziękowania za zorganizowanie i poprowadzenie zajęć w Akademii Morskiej na Wydziale Elektrycznym.

19 listopada 2017r. uczniowie klasy III gimnazjum zapoznali się ze strukturą uczelni oraz doświadczyli posmaku studiowania.

Organizatorką i koordynatorką wszystkich zajęć była p. dr Monika Rybczak, pracownik naukowy Wydziału Elektrycznego AM w Gdyni.  Uczniowie mieli okazję spotkać się ze studentami Koła Naukowego Sterowników Programowalnych drugiego i trzeciego roku AM i brać udział w ćwiczeniach laboratoryjnych w Katedrze Automatyki Okrętowej Wydziału Elektrycznego AM. Państwa absolwent, mgr inż. Rafał Rybczak pracujący jako ChiefElectrical na statku Braemar Fred Olsen Cruise Lines, opowiedział o drodze kariery zawodowej i specyfice pracy na morzu. Natomiast aktualnie robiący doktorat mgr inż. Paweł Górecki, młody pracownik naukowy, podzielił się swoimi doświadczeniami edukacyjno-zawodowymi i charakterem pracy naukowej na Wydziale.

Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie, bardzo istotne  dla naszej młodzieży stojącej przed ważnymi, życiowymi wyborami.

Małgorzata Kusyk
Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Społecznej