Wydarzenia bieżące

2 marca 2019 roku, w ostatnią sobotę karnawału, w udekorowanej marynistycznie i żeglarsko Auli T. Meissnera Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się tradycyjny Wielki Bal Morski.

Tegoroczny bal był wyjątkowy, gdyż był to Pierwszy Wielki Bal Morski w Uniwersytecie Morskim. Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

8 marca br. w hotelu Mercure Gdynia odbyła się Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna. Celem wydarzenia było wsparcie małych pacjentów z hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.  W szlachetną inicjatywę włączył się Uniwersytet Morski w Gdyni, przekazując na licytację udział w ostatnim odcinku Rejsu na „Darze Młodzieży”.

W sobotę 16 lutego 2019 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, na których Agnieszka Kaszuba - studentka II roku Wydziału Nawigacyjnego UMG obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski Seniorek, uzyskując wynik w skoku o tyczce 4 m i 20 cm.

Dodatkowo wygrała pierwszy raz w historii prowadzonej klasyfikacji młodzieżowej (U23) - poniżej 23 lat. W sumie Agnieszka Kaszuba zdobyła 2 złote medale: w kategorii seniorskiej i młodzieżowej.

W dniu 8 marca 2019 roku studenci z Parlamentu Studentów, jak co roku, wręczali kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Kwiaty otrzymały Panie zatrudnione w Uniwersytecie Morskim, studentki i doktoranki.

fot. Ada Sosnowska

I.Wierzbowska