Wydarzenia bieżące

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy z 17 na 18 lipca w wieku 55 lat zmarł prof. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej.

Profesor Tukiendorf był chemikiem specjalizującym się w inżynierii i aparaturze chemicznej. Funkcję rektora Politechniki Opolskiej sprawował drugą kadencję, poprzednio w latach 2016-2020.

Był wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT). Pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Stałej ds. Współpracy Międzynarodowej w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W miniony piątek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi był świadkiem niecodziennego wydarzenia - wspólnego koncertu Beaty Kozidrak, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego oraz Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą maestro Przemysława Pasternaka.

Szanowni Państwo,

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie zaprasza dzieci pracowników, studentów i doktorantów na Morskie Półkolonie.

Przygotowany dla dzieci program będzie łączył naukę z zabawą, a także pozwoli bliżej poznać naszą Uczelnię. Z całą pewnością nie zabraknie atrakcji i niespodzianek, a każdy uczestnik Morskich Półkolonii wyjdzie z zajęć z uśmiechem.

Uniwersytet Morski w Gdyni wraz z Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania, Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warszawskim i Gdyńskim Centrum Sportu jest współorganizatorem akademickich rozgrywek pt. Festiwal Sportów Plażowych. W ramach tych rywalizacji rozegrane zostaną dwa turnieje: Akademicki Puchar Polski w piłce siatkowej plażowej i Akademicki Puchar Polski w piłce nożnej plażowej.

Termin: 14-18 lipca 2019

Miejsce: Gdynia, plaża miejska