Wydarzenia bieżące

W czwartek, 6 grudnia 2018 roku, odbyło się pierwsze w historii Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tegoroczne obchody zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem uczelni oraz msza św. w intencji pracowników, studentów, doktorantów oraz absolwentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG).

W trakcie pierwszego w historii, otwartego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okolicznościowym przemówieniem wystąpił JM Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski. Przemówienie wygłosiła również Dyrektor Generalna w Ministerstwie Gospodarki Morskiej  i Żeglugi Śródlądowej, Pani Mariola Chojnacka.

Z okazji Święta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zostały rozegrane turnieje sportowe między poszczególnymi wydziałami w pięciu dyscyplinach: streetball, piłka siatkowa, piłka nożna, konkurencje siłowe oraz pływanie. Łącznie udział wzięło 237 osób.

Uczelniana Komisja Wyborcza uprzejmie informuje o zbliżających się wyborach do Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kadencję 2018-2020.

Zgłaszanie kandydatur odbędzie się w dniach 3-9 grudnia 2018. Natomiast głosowanie na kandydatów swojego wydziału nastąpi w dniach 16-17 grudnia 2018 roku.

W dniu 30 listopada br. Rektor UMG prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski oraz Prorektor ds. nauki dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. UMG odbyli spotkanie z komendantem-rektorem bułgarskiej Akademii Marynarki Wojennej im. Nikoli Vaptsarova, admirałem flotylli prof. dr hab. Boyanem Mednikarovem.

I.Wierzbowska
24.02.2017