Dzień Otwarty Akademii Morskiej za nami!

Dzień Otwarty AMG - 2018

13 kwietnia 2018 roku od godz. 9:00 do godz. 14:00 w ramach Dnia Otwartego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii Morskiej w Gdyni. Dzień Otwarty miał miejsce zarówno w budynku głównym Uczelni,  jak i w budynku Wydziału Nawigacyjnego.

Gościliśmy uczniów m.in. z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi,  II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie. Nie zabrakło również osób, które przybyły indywidualnie.

Uczniowie mieli możliwość udziału w wykładach tematycznych przygotowanych przez pracowników naszej Uczelni:

• Zostań studentem Akademii Morskiej w Gdyni - prowadzący: dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. nadzw. AMG - Prorektor ds. Kształcenia, mgr Izabela Bednarska - Kierownik Działu Kształcenia i Biura Promocji,
  • Port Gdynia i Gdańsk, a transport ładunków skonteneryzowanych - prowadzący: mgr inż. Adam Kaizer,
  • Elektrotechnika Okrętowa - wczoraj, dzisiaj i jutro – prowadzący: dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. nadzw. AMG - Prodziekan ds. Morskich i Nauki,
  • Telekomunikacja w służbie bezpieczeństwa na morzu – prowadzący: dr inż. Krzysztof Januszewski,
  • Nawigacja - wczoraj i dzisiaj - prowadzący: dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit,
  • Prezentacja Wydziału Nawigacyjnego - prowadzący: dr inż. Tomasz Neumann - Prodziekan ds. studenckich i promocji,
  • Kawa jakiej nie znamy – prowadzący: dr inż. Przemysław Dmowski,
  • Momenty prawdy i ich znaczenie dla  doskonalenia  jakości relacji usługowych w hotelarstwie - prowadząca: dr inż. Aleksandra Grobelna,
  • Wybrane narzędzia marketingu elektronicznego - prowadząca: dr Natalia Mańkowska,
  • Oferta Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni - prowadząca: mgr inż. Małgorzata Malinowska wraz ze studentami z Samorządu Studentów Wydziału Mechanicznego oraz Kół Naukowych,
  • Ścieżki kariery po Wydziale Mechanicznym - prowadzący: dr inż. Mariusz Giernalczyk, prof. nadzw. AMG - Prodziekan ds. studiów niestacjonarnych i praktyk, dr inż. Justyna Molenda - Prodziekan ds. dydaktycznych,
  • Carbon, Kevlar i ich zastosowanie w sportach wyczynowych (F1, Moto GP, WRC, żeglarstwo)- prowadzący: dr inż. Krzysztof Dudzik.

Prócz ciekawych wykładów tematycznych maturzyści mogli wziąć również udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach:

• Roboty są wśród nas - prowadzący: mgr inż. Andrzej Rak,
  • Czy mając program Mathcad musisz uczyć się matematyki - prowadzący: dr inż. Piotr Jankowski,
  • Charakterystyka procesu rozdrabniania - prowadząca: dr inż. Millena Ruszkowska,
  • Charakterystyka koktajli owocowo-warzywnych - prowadząca: dr inż. Millena Ruszkowska,
  • Papier i tektura bez tajemnic - prowadząca: dr inż. Aleksandra Heimowska.

W auli im. Tadeusza Meissnera swoją działalność zaprezentował Parlament Studentów Akademii Morskiej w Gdyni oraz koła naukowe działające w Uczelni:

Prócz udziału w wykładach i warsztatach tematycznych maturzyści mieli możliwość zwiedzania laboratoriów Wydziału Elektrycznego (Laboratorium odnawialnych źródeł energii, Laboratorium automatyzacji okrętowych systemów energetycznych statku, Laboratorium oprogramowania systemów pomiarowych, Laboratorium optoelektroniki, Laboratorium systemów pomiarowo – kontrolnych, Laboratorium morskich systemów radiokomunikacyjnych, Laboratorium układów mikrofalowych, Symulator wysokich napięć, Laboratorium sterowników programowalnych), Wydziału Mechanicznego (Symulator siłowni okrętowej i Symulator dotykowy Offshore, Laboratorium okrętowych silników spalinowych, Laboratorium inżynierii produkcji, Laboratorium mechanizmów i urządzeń pomocniczych, Laboratorium diagnostyki technicznej, Laboratorium wytrzymałości materiałów, Laboratorium technik komputerowych, Laboratorium reologii i fizyki), Wydziału Nawigacyjnego (Laboratorium Map Elektronicznych, Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego – obsługiwane m.in. przez studentów z Koła Naukowego NAWIGATOR, Symulator Manewrowy – obsługiwany m.in. przez studentów z Koła Naukowego Seaways) oraz Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa (Laboratorium analiz spektralnych, Laboratorium ładunków niebezpiecznych, Laboratorium towaroznawstwa przemysłowego, Laboratorium chemii, wody, paliw i smarów ). Studenci z Koła Naukowego HMI - Human Machine Interface specjalnie z okazji Dnia Otwartego przygotowali dla maturzystów Escape Room.  Otwarta dla zwiedzających była również Sala Tradycji AMG w której uczniowie poznawali bogatą historię naszej Uczelni.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom i studentom za pomoc w organizacji Dnia Otwartego Akademii Morskiej w Gdyni.

Do zobaczenia za rok!

UMG Zespół ds Promocji