Uniwersytet został laureatem Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018, pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak. Uniwersytet nagrodę otrzymała w kategorii „Uczelnia przyszłości” za realizację projektu „Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie praktyczne na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni - zakup wyposażenia laboratoriów dydaktycznych” (iMEN).

„Mamy nadzieję, że dzięki temu wyróżnieniu nadal będą Państwo wykazywać się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, które w wymierny sposób przyczynia się do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju (Redaktor rzeczo.pl)”

Celem konkursu Inteligentnego Rozwoju, którego uczelnia została laureatem, jest nagradzanie organizacji, które w swojej działalności wykazują się innowacyjnością oraz są przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.  Organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Śląskiej. Partnerem medialnym konkursu jest między innymi „Rzecz o Innowacjach” – dodatek dziennika gospodarczego  Rzeczpospolita.

iMEN – to projekt w ramach którego powstało 20 nowych laboratoriów na wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym. Projekt był finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach działania związanego z poprawą infrastruktury uczelni prowadzących kształcenie o profilu praktycznym.  Uzyskanie dofinansowania na realizację projektu wynikało również ze spełnienia kryteriów określonych w ramach  Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, w szczególności Inteligentnej Specjalizacji Pomorza  „Technologie off-shore i portowo-logistyczne”. (http://www.umg.edu.pl/infrastruktura-dydaktyczna)

Napisali o Uniwersytecie:

Damian Baran – Dyrektor Forum Inteligentnego Rozwoju; Krzysztof Gerowski – Prezes Zarządu Remontowa LNG Systems, dr Alicja Adamczak - Prezes Urzędu Patentowego RP; Jerzy Kwieciński – Minister inwestycji i rozwoju; Ireneusz Czarnowski - Prorektor ds. Nauki UMG

I.Czarnowski