Studentka UMG laureatką Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu

W marcu br. studentka Wydziału Nawigacyjnego UMG, członkini Koła Naukowego ISTL, Sylwia Dudziak razem z drużyną Akademickiego Centrum Kultury przy Uniwersytecie Gdańskim zajęła pierwsza miejsce w 28. Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Nasza laureatka będzie reprezentować Polskę podczas 40. Finałów Światowych Konkursu w Michigan.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formule międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

Celem inicjatywy jest rozwój zdolności twórczych u młodych ludzi. Poprzez realizację konkursowych zadań młodzi „Odyseusze” uczą się samodzielnego i nieszablonowego myślenia, tworzenia oryginalnych i efektywnych rozwiązań, a także odważnego sięgania po marzenia.

Zadaniem studentów było przygotowanie scenografii wyobrażającej pracownię Leonarda da Vinci, w tym replik trzech różnych dzieł słynnego artysty. Zwycięska drużyna zaprezentowała replikę obrazu „Ostatnia Wieczerza” wyklejoną kamieniem ozdobnym, kopię obrazu „Mona Lisa” wykonaną z 240 kostek Rubika oraz rower skonstruowany z korków i wykałaczek.

40. Światowy Finał Odysei Umysłów odbędzie się w dniach 21-26 maja br. na Michigan State University (USA).

Gratulujemy naszej studentce i życzymy powodzenia na międzynarodowym finale Konkursu!

A.Porowska