Tematyka morska w programie Ramowym UE – Horyzont 2020

W dniu 11 czerwca br., w sali multimedialnej Biblioteki Uniwersytetu Morskiego, odbyło się spotkanie poświęcone "Tematyce morskiej w programie Ramowym UE – Horyzont 2020". Szkolenie było zorganizowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni wraz z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Ramowych UE przy Politechnice Gdańskiej oraz z Biurem Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli.

Podczas seminarium przedstawione zostały zagadnienia związane z tematyką morską w konkursach programu HORYZONT 2020 oraz HORYZONT Europa. Zaprezentowane zostały także inne źródła finansowania niebieskiego wzrostu oraz wybrane projekty o tematyce morskiej realizowane w naszym regionie.

Szkolenie przeprowadzili eksperci RPK oraz główny specjalista ds. badań naukowych i innowacji Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli, którzy odpowiadali na pytania uczestników podczas konsultacji. Dla uczestników spotkania przewidziany był czas na networking oraz konsultacje indywidualne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami ze szkolenia.

D.Barzowska
27.06.2019