Wynalazki UMG na wystawie Metaltech

W dniach 23-25.01.2024 r. Uniwersytet Morski w Gdyni uczestniczy w targach WARSAW METALTECH – Trade Fair of Technologies, Machines and Tools for Metal Processing organizowanych w Nadarzynie i jest reprezentowany przez Dyrektor Centrum Transferu Technologii – dr inż. Magdalenę Kukowską-Kaszuba, brokerkę innowacji – mgr Beatę Wetoszkę oraz twórcę innowacyjnych narzędzi do obróbki metalu dr inż. Olhę Dvirną z Wydziału Mechanicznego UMG.

WARSAW METALTECH to wydarzenie branżowe, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów technicznych i praktyków związanych z sektorem w Polsce i całym regionie środkowo-wschodniej Europy. Targi są doskonałą okazją do nawiązania relacji biznesowych, prezentacji innowacyjnych technologii oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. WARSAW METALTECH to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznym zapotrzebowaniem, a potencjał branży jest wykorzystywany do maksimum. W tego rodzaju wydarzeniu wystawienniczym Uniwersytet Morski w Gdyni jako wystawca uczestniczy po raz pierwszy, prezentując swoją ofertę technologiczną oraz katalog usług B+R.

Głównym celem udziału w targach METALTECH jest promowanie innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez naukowców Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w szczególności opracowanych w ramach prac przedwdrożeniowych w projekcie Inkubator Innowacyjności 4.0. Przedstawicielki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni aktywnie nawiązują kontakty z przedstawicielami branży metalurgicznej, narzędziowej, materiałowej i innych, wskazując na ogromny potencjał wyników naszych badań i projektów.

Uniwersytet Morski w Gdyni deklaruje gotowość do nawiązania partnerskich relacji z przedsiębiorstwami i oferuje wsparcie w zakresie badań, rozwoju technologicznego oraz transferu technologii, mając na celu zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności partnerów biznesowych.

W tym roku prezentowane są rozwiązania:

• Innowacyjny sposób obróbki wykańczającej powierzchni pospawalniczych oraz narzędzie do realizacji tego sposobu – dr inż. Olhi Dvirnej, Wydział Mechaniczny, a także:
  • Okrętowy rozproszony system monitorowania jakości energii elektrycznej maszyn i urządzeń elektrycznych – Wydział Elektryczny
  • Opracowanie technologii wytwarzania nowego kompozytu przekładkowego z wykorzystaniem recyklatu gumowego – Wydział Mechaniczny
  • Nowy materiał kompozytowy na bazie karbonizatu – Wydział Mechaniczny
  • System dokowania do instalacji offshore – Wydział Nawigacyjny
  • Wyposażenie Mobilnej Bazy Morskiego Ratowniczego Serwisu Nurkowego (MoB MEDS) – Wydział Nawigacyjny
  • Aplikacja DYLLI (HurtHub) – Wydział Nawigacyjny

Więcej informacji: www.warsawmetaltech.pl