Dział Armatorski i Praktyk Morskich

Dział Armatorski to wyspecjalizowana komórka zajmująca się eksploatacją statków szkoleniowych oraz praktykami studenckimi. Funkcjonuje w strukturze uczelni praktycznie nieprzerwanie od czasu zakończenia II wojny światowej.

W latach 60-tych ubiegłego stulecia powstało specjalne biuro podlegające Prorektorowi ds. Morskich - Dział Praktyk i Statków Szkolnych, z etatową obsadą 5 pracowników. 11 marca 1991 r. biuro przyjęło nazwę - Dział Armatorski do dnia 31.12.2020 r. Od dnia 04.01.2021 r. biuro przyjęło nazwę Dział Armatorski i Praktyk Morskich.

Obecnie tworzymy zespół o różnorodnych doświadczeniach i zdolnościach. Swoje umiejętności zawdzięczamy pracy na morzu oraz w dużych firmach i organizacjach.

Zajmujemy się obsługą i eksploatacją statków szkolnych "Dar Młodzieży" oraz "Horyzont II". Poprzez współpracę z firmami agencyjnymi staramy się umożliwić studentom i absolwentom naszej uczelni z morskich kierunków odbycie praktyk eksploatacyjnych.

Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich

mgr inż. kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek