Morska Sekcja Regatowa s/y Twins

Morska Sekcja Regatowa s/y Twins /w organizacji/

Spotkanie organizacyjno - zapoznawcze i pierwsze zajęcia poniedziałek 22 maja o godzinie 1700 w sali wykładowej Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych UMG

Zapisy do sekcji- kliknij TUTAJ

 

informacje wstępne

Drodzy Studenci i Studentki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pragniemy Was poinformować, że mamy ambitny plan utworzyć Morską Sekcję Regatową, która utworzy załogę regatową jachtu Twins.

Jacht Twins jest regatowym jachtem morskim typu Conrad 777. Obecnie na jachcie trwają jeszcze prace remontowe, ale mamy nadzieję, że niebawem się zakończą i jeszcze w tym sezonie żeglarskim jacht weźmie udział w kilku regatach rozgrywanych na akwenach Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Dokładniejszy opis jachtu znajduje się w zakładce "na tym pływamy" - kliknij TUTAJ

Naszym zamiarem jest stworzenie sekcji regatowej, w skład której wejdą przed wszystkim Studenci i Studentki Uniwersytetu Morskiego, ale jesteśmy otwarci i mile przywitamy również Pracowników Uczelni oraz Sympatyków Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych.

Pływającym trenerem sekcji zgodził się zostać Piotr Nowakowski. Piotrek jest absolwentem naszej Uczelni, zawodowym oficerem wachtowym oraz doświadczonym żeglarzem i instruktorem, od wielu lat współpracującym z naszym Ośrodkiem.

Kogo poszukujemy? Przede wszystkim osoby zainteresowane żeglarstwem, a w szczególności żeglarstwem regatowym, chcące reprezentować Uniwersytet Morski w regatach morskich. Nie oczekujemy doświadczenia żeglarskiego i regatowego, a tym bardziej nie oczekujemy jakichkolwiek patentów. Wszystkiego Was nauczymy. Oczywiście posiadanie patentu i doświadczenia nie jest przeszkodą i tym bardziej zapraszamy! Ponieważ wszystkie regaty rozgrywane są w okresie wakacyjnym więc poszukujemy przede wszystkim osoby mieszkające w Trójmieście lub w okolicy.

Treningi będą odbywały się najczęściej w weekendy lub popołudniami. Dokładne terminy treningów będą zależały od Waszej dostępności i planów zajęć. 

Twins będzie się ścigał przede wszystkim w regatach kwalifikowanych do Pucharu Bałtyku Południowego w klasie KWR

Mamy zamiar stworzyć dobry, zgrany zespół żeglarzy, który utworzy jedną lub może dwie czteroosobowe załogi. Nie będą to "sztywne" załogi, ale zespół spośród którego będziemy mogli wyznaczać załogi na konkretne regaty.

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą propozycją, prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia z wykorzystaniem poniższego formularza:

Formularz - kliknij TUTAJ

Zapraszamy!

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni