PROJEKTANT SYSTEMÓW AUTOMATYKI (DZIAŁ ELEKTRYCZNY) - MPL Techma

MPL TECHMA Sp. z o.o.
Wielkopolska 251
81-531 Gdynia, Polska

Cześć. Miło Cię tu widzieć.
Zapraszamy do współpracy studentów i absolwentów Uniwersytetu Morskiego! Wielu z nas to właśnie absolwenci UM :)

Gdzie jesteśmy? MPL Techma, Chwaszczyno, ul. Telewizyjna 22

Jak aplikować? Wyślij CV na adres: rekrutacjaatmpltechma.pl

Firma

W MPL Techma będziesz pracował z ludźmi, którzy projektują i wdrażają rozwiązania dla automatyki przemysłowej i morskiej.
Od 2003 roku nasi eksperci pracują nad projektami prototypowymi, jak i nad sprawdzonymi już rozwiązaniami dla klientów w Polsce i zagranicą. Angażujemy się we współpracę od etapu koncepcji, przez konstrukcję mechaniczną, układy sterowania, oprogramowanie, aż po wdrożenie u klienta. Projektujemy również własne urządzenia elektroniczne.
Firma obecnie liczy ponad 120 osób.
Na co dzień widzimy efekty swojej pracy – urządzenia, nad którymi pracujemy powstają w naszej przestrzeni produkcyjnej.
Przykład realizacji: - systemy Drive+, Overwatch+ oraz Power+ uruchomione na jednostce badawczej R/V Skagerak, 2021; MPL TECHMA - R/V Skagerak - YouTube

Zespół

Dołączysz do interdyscyplinarnego zespołu projektowego. Zespół skupiony jest na współpracy w obszarach sterowania na poziomie PLC, SCADA i systemów informatycznych, robotyki, elektryki, elektroniki, mechaniki, produkcji i montażu oraz uruchomienia maszyn. Będziesz uczestniczyć w wymianie i budowaniu bazy wiedzy zespołu.

Projekty

Będziesz realizował projekty m.in. dla branży logistycznej i motoryzacyjnej – automatyczne magazyny wysokiego składowania, stanowiska zrobotyzowane i systemy intralogistyczne.

Technologia

Pracujemy w oparciu o oprogramowanie Eplan Electric P8, SCADA, PLC (sterowniki i urządzenia m.in. Mitsubishi, Rockwell Automation, Omron, Siemens), panele HMI;  Redmine; pakiet MS Office (komunikator Teams); roboty Yaskawa, Fanuc, ABB, Kawasaki.

Zadania:

• uczestniczenie w uzgodnieniach projektowych
  • ścisła współpraca z działami automatyki i konstrukcyjnym
  • dobór rozwiązań i elementów automatyki oraz podzespołów i komponentów elektrycznych
  • tworzenie schematów elektrycznych i dokumentacji wykonawczej
  • nadzór nad wdrożeniem (budową szaf elektrycznych, instalacją obiektową)

Oczekiwania:

• wykształcenie wyższe techniczne lub w trakcie sutdiów - elektrotechnika/ automatyka (lub pokrewne)
  • znajomość oprogramowania Eplan Electric P8
  • znajomość standardów i rozwiązań dotyczących techniki napędowej
  • umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych
  • proponowanie rozwiązań/ ulepszeń dotyczących projektów
  • zaangażowanie i dbałość o szczegóły w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • znajomość języka angielskiego na poziomie przeglądania dokumentacji technicznej i śledzenia specjalistycznych informacji w sieci
  • gotowość do wyjazdów służbowych (1-2-dwudniowych, jak i tygodniowych)

Mile widziane:

• Doświadczenie w pracy z urządzeniami Mitsubishi, Rockwell Automation, Omron, Siemens
  • Doświadczenie w pracy z robotami przemysłowymi
  • Doświadczenie w pracy z systemami wizyjnymi.

Proponujemy

• Udział w ciekawych prototypowych projektach dla klientów o rozpoznawalnej marce – polskich i zagranicznych;
  • Realny wpływ na kształt realizowanych projektów;;
  • Zdobywanie eksperckiej wiedzy i doświadczenia w interdyscyplinarnych zespołach projektowych;
  • Rozwój zawodowy w firmie – ścieżki eksperckie i kierownicze;
  • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Profesjonalne narzędzia pracy;
  • Umowę o pracę oraz pakiet socjalny – dofinansowanie do karty Multisport; sekcja siatkówki; możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego w PZU; budżet na wyjścia integracyjne.

Nasze etapy rekrutacji:

1. przesyłasz swoje CV.
  2. kontaktujemy się z Tobą i zapraszamy na spotkanie z naszymi Inżynierami (rozmowa to swobodna dyskusja, jak i pytania techniczne oraz krótkie zadania). Oprowadzamy Cię po naszej przestrzeni produkcyjnej.
  3. podejmujemy decyzję o współpracy.
  4. zaczynasz pracę w naszym zespole!

Jeśli masz pytanie, zapraszamy do kontaktu z naszym działem HR: justyna.mirskaatmpltechma.pl (); tel. 575 956 885

bks