Prezentacja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie

W czwartek, 13 lutego 2020 roku, pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaprezentowali uczniom klas o profilu informatycznym ofertę edukacyjną Uczelni. Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbyło się w ramach wydarzenia pt. „Miesiąc Przedsiębiorczości”. Każdy z uczestników prezentacji otrzymał materiały informacyjne i drobne upominki.

M. Zajk 14.02.2020
M. Zajk 18.02.2020

Uniwersytet Morski w Gdyni na 100-leciu Zaślubin Polski z morzem

10 lutego 1920 r. to ważna data w historii Polski. Tego dnia gen. Józef Haller dokonał Zaślubin Polski z morzem wrzucając platynowy pierścień ofiarowany przez mieszkańców Gdańska w toń zatoki Puckiej. Drugi identyczny pierścień do końca życia nosił na swoim palcu. W ten symboliczny sposób dokonało się postanowienie Traktatu Wersalskiego o przywróceniu Polsce dostępu do morza.

Michał Kołodziejczak 12.02.2020
M. Zajk 12.02.2020