Stanowisko władz UMG w sprawie zagrożenia koronawirusem

Z uwagi na stały wzrost liczby zachorowań wywołanych koronawirusem władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podjęły decyzję o wstrzymaniu zaplanowanych wyjazdów i przyjazdów do krajów, w których stwierdzono zagrożenie koronawirusem. Studentom, doktorantom i pracownikom naszej Uczelni nie zaleca się podróży do Chin, Hong Kongu, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu i Włoch.

Mając na względzie bezpieczeństwo pracowników i dynamikę sytuacji epidemiologicznej, władze UMG zalecają ograniczenie wyjazdów służbowych krajowych i zagranicznych wyłącznie do niezbędnego minimum. Studenci Erasmusa przebywający w tej chwili w kraju, w którym stwierdzono obecność koronawirusa i rozważający powrót do kraju, proszone są o kontakt z pracownikami Zespołu ds. Współpracy z Zagranicą erasmusatumg.edu.pl, tel. 58 55 86 493.

Decyzję podjęto na podstawie komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 1.03.2020r. opublikowanego https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-37-warszawa-1-marca-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/) oraz na podstawie zaleceń dla podróżujących opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dostępnych na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/aktualizacja-zalecen-dla-podrozujacych-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa)

 

 

Niezależnie od miejsca pobytu, na obecnym etapie zagrożenia wirusem, najważniejsze jest świadome kontrolowanie swojego stanu zdrowia i zgłaszanie się do odpowiednich służb, jeśli pojawią się niepokojące sygnały.

  • W przypadku osób, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub w innych krajach, gdzie wystąpiły zachorowania albo miały kontakt z osobą która je odwiedziła i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, należy skontaktować się telefonicznie z najbliższym szpitalnym oddziałem chorób zakaźnych.
  • Osoby, która obawiają się, że mogły zarazić się koronawirusem, również powinny skorzystać z linii alarmowej najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

J.Zarębski
02.03.2020
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 04.03.2020