Czasopisma
Scientific Journal of Gdynia Maritime University
Scientific Journal of Gdynia Maritime University (SJ GMU) jest interdyscyplinarnym periodykiem wydawanym nieprzerwanie od 1975 roku, prezentującym oryginalne wyniki badań empirycznych i teoretycznych. SJ GMU należy do grupy czasopism nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych.
Czasopismo jest regularnie wydawanym kwartalnikiem, zarówno on-line, jak i w wersji papierowej.
Każdy z numerów jest dedykowany innej tematyce naukowej obejmującej m.in.:
- nawigacja i transport morski
- elektrotechnika i elektronika
- mechanika
- towaroznawstwo i ekonomia.
Scientific Journal of Gdynia Maritime University (SJ GMU) prezentuje oryginalne prace naukowe, nigdzie wcześniej niepublikowane. Proces recenzji odbywa się w systemie "double-blind review process”, tzn. autor i recenzenci nie znają swoich tożsamości, a artykuły publikowane są w języku angielskim.
TransNav - The International Journal on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation
Czasopismo The TransNav, The International Journal on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation adresowane jest do naukowców i praktyków w dyscyplinach: automatyka i robotyka, geodezja i kartografia, nauki o bezpieczeństwie, telekomunikacja i transport.
Czasopismo jest publikowane kwartalnie na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni. Zawiera prace oryginalne i recenzowane, szeroko związane z nawigacją i transportem morskim.
Czasopismo znajduje się na liście czasopism punktowanych MNiSW.
Journal of Polish Safety and Reliability Association
Czasopismo The Journal of Polish Safety and Reliability Association wydawane cyklicznie, raz lub dwa razy w roku. Pojawiają się w nim artykuły oryginalne i recenzowane, będące odpowiedzią na najnowsze wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa i niezawodności, prezentujące sposoby zapewnienia bezpieczeństwa i analizy niezawodności złożonych systemów i procesów.
www: http://jpsra.am.gdynia.pl/
Prace Wydziału Nawigacyjnego
Czasopismo Prace Wydziału Nawigacyjnego charakteryzuje znaczne zróżnicowanie tematyczne, od szeroko rozumianej problematyki nawigacyjnej, przez problemy eksploatacji statków i manewrowania nimi, specyficzne problemy meteorologii i oceanografii nautycznej do elementów prawa morskiego i eksploatacji portów. Klamrą spinającą tak zróżnicowaną problematykę naukowo-dydaktyczną jest jej podporządkowanie potrzebom transportu morskiego.
Prace WN z trudem znajdują dostęp do polskich periodyków naukowych lub fachowych, te bowiem mają na ogół odmienne profile tematyczne lub służą środowiskom, dla których problematyka prac WN jest w pewnej mierze obca. Tak pojawiła się potrzeba wydawania własnego czasopisma WN. „Prace” ukazują się regularnie, dwa razy w roku. Wszystkie artykuły są recenzowane.