Maritime Business and Management
Rekrutacja:
Opis kierunku:
Program specjalizacji Biznes i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej obejmuje przedmioty z zakresu zarządzania ogólnego oraz nauk ekonomicznych, takie jak zarządzanie strategiczne, zarządzanie innowacjami i nowoczesny marketing, a także wybrane przedmioty humanistyczne, rozwijające umiejętności przydatne w pracy przyszłego menedżera. Ponadto program obejmuje przedmioty specjalistyczne z zakresu biznesu morskiego, m.in. ekonomika gospodarki morskiej, projekty biznesowe w sektorze morskim oraz finansowanie działalności gospodarki morskiej. Studenci zdobywają również wiedzę na temat wybranych zagadnień gospodarki morskiej, takich jak morskie planowanie przestrzenne i rozwój, zarządzanie zasobami morskimi oraz odnawialne źródła energii.
Absolwent uzyskuje konkurencyjne wykształcenie, które przygotowuje go do obejmowania stanowisk kierowniczych w firmach z sektora TSL, przemyśle offshore oraz przemyśle stoczniowym. Po ukończeniu tej specjalizacji istnieją również dobre perspektywy na rozwój własnej działalności gospodarczej w wymienionych obszarach.
Nasze studia umożliwiają studentom rozwój kariery jako menedżerowie i liderzy w branży morskiej. Absolwenci studiów magisterskich są atrakcyjnymi kandydatami dla firm z sektora armatorów, zarządzania komercyjnego, instytucji finansowych, ubezpieczeń, pośrednictwa okrętowego, transportu i logistyki, dostawców wyposażenia morskiego, przemysłu stoczniowego i remontowego, inżynierii oraz wykonawstwa w sektorze morskim i offshore.
Stopień studiów:
- studia I stopnia
Tryb studiów:
- stacjonarne
Czas trwania:
Jednostka:
Język kształcenia:
Tytuł zawodowy po ukończeniu studiów:
Profil studiów:
Wybrane przedmioty na tym kierunku:
Principles of Enterpreneuership
International Forwarding
Cruise Ship Tourism
Fishing Industry
Port Management and Operations
Business Negotiations
Interpersonal Communication
Praktyki:
Program studiów licencjackich na kierunku MBM przewiduje praktykę, która odbywa się zgodnie z Ramowym Programem Praktyk. Praktyka zawodowa realizowana jest po zakończeniu semestru V studiów (rozliczana jest po semestrze VI). Studenci mogą odbywać praktyki w firmach z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), agencjach morskich, przedsiębiorstwach handlowych zajmujących się importem i eksportem, portach morskich, a także w branżach związanych z turystyką morską oraz rybołówstwem i przetwórstwem rybnym.