Zdolni z Pomorza

Projekt „Zdolni z Pomorza – Akademia Morska w Gdyni” realizowany jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Uniwersytetem Morskim Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 1287/195/16 z dnia 9 grudnia 2016 r.).

Portal projektu „Zdolni z Pomorza” znajduje się pod adresem:
https://zdolnizpomorza.pl/

Informacje na temat projektu są także aktualizowane na fanpage'u:
www.facebook.com/Zdolni.z.Pomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka i informatyka.

W ramach projektu przez Uniwersytet Morski w Gdyni realizowane będą różne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, kursy e-learningowe oraz opieka mentorska. Dotychczas zrealizowane formy wsparcia znajdują się w pliku poniżej.

Zapraszamy na kursy e-learningowe z informatyki!

Aktualnie prowadzimy nabór na kurs e-learningowy:

  • Bazy danych
  • Podstawy Android Studio - moja pierwsza aplikacja

Na kurs e-learningowy można zapisać się wysyłając wiadomość na adres e-mail: zzpatam.gdynia.pl () do 26 kwietnia 2020 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przesłanie na ww. adres skanów (lub zdjęć) wypełnionych i podpisanych wymaganych dokumentów: deklarację uczestnictwa, oświadczenia, formularz danych uczestnika (dokumenty w plikach poniżej).

Szczegółowe informacje na temat procesu realizacji kursu w plikach poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Informujemy, że planowane na sobotę 21 marca 2020 r. spotkanie akademickie z fizyki i informatyki - nie odbędzie się.

Z uwagi na decyzję Prezesa Rady Ministrów oraz zarządzenie JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wszystkie formy zajęć dydaktycznych w uczelni zostały odwołane do 25 marca 2020 r. Dlatego też informujemy, że spotkania akademickie z fizyki i informatyki w ramach projektu  "Zdolni z Pomorza - Akademia Morska w Gdyni", które zaplanowano na dzień 21 marca 2020 zostaja odwołane. Informujemy również, że spotkanie akademickie zostało przełożone na nowy rok szkolny i odbędzie się w dniu 24 października 2020 r. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w dotychczas planowanych spotkaniach prosimy o kontakt - potwierdzenie lub rezygnację z udziału w nowym terminie.

Fizyka

Temat: Powszechność promieniowania – czy to bezpieczne?

Opis: Wykładowo-demonstracyjna część spotkania to przegląd rodzajów promieniowania w otoczeniu człowieka (jądrowego również!) i przyrządowym zapoznaniem się z ich występowaniem. Natomiast podczas działań praktycznych uczestnicy wezmą udział w pomiarach i ich opracowaniu zmierzającym do weryfikacji modeli matematycznych rozchodzenia się różnych rodzajów promieniowania.

Informatyka

Temat: Java, popularny język implementacji współczesnych koncepcji programistycznych

Opis: Czy zastanawiałeś się z czego wynika duża popularność języka programowania Java? A może interesuje Cię po co nam potrzebne programowanie obiektowe? Chciałbyś poznać takie pojęcia jak klasy, obiekty czy dziedziczenie? W czasach, w których w zasadzie wszystko czym posługujemy się podczas pracy z komputerem, to obiekty - chciałbyś pewnie wiedzieć jak taką strukturę utworzyć. Czy nurtuje Cię kwestia jak napisać program, który można uruchomić na swoim telefonie czy innym urządzeniu mobilnym?

Jeżeli tak, to zapraszamy 21.03.2020 r. na spotkanie akademickie w UMG. W czasie wykładu i laboratorium postaramy się przedstawić powyższe kwestie w przystę pny sposób. Wykorzystane zostaną popularne matrioszki, aby pomóc w zrozumieniu współczesnego podejścia do tworzenia aplikacji.

Szczegółowy harmonogram spotkania akademickiego z fizyki i z informatyki dostępny w plikach poniżej.

Na spotkanie można zapisać się wysyłając wiadomość na adres e-mail: zzpatam.gdynia.pl () do 5 października 2020 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przyniesienie wypełnionych i podpisanych wymaganych dokumentów: deklarację uczestnictwa, oświadczenia, formularz danych uczestnika (dokumenty w plikach poniżej).

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

N.Mańkowska
17.02.2017
Wprowadzenie:
nmankowska 17.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
nmankowska 14.04.2020