Wydarzenia bieżące

Porozumienie o współpracy z firmą Graal

W dniu 10 października 2019 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Morskim w Gdyni i firmą GRAAL.

Porozumienie zostało zawarte w celu rozwijania aktywności naukowo-badawczej oraz wdrożeniowej, a także oferty edukacyjnej w zakresie m.in. opiniowania programów kształcenia, realizacji praktyk i staży studenckich oraz doktoranckich, jak również realizacji badań w środowisku technologicznym firmy związanych z przygotowaniem prac doktorskich o charakterze wdrożeniowym.

W sobotę 5 października 2019 roku na Molo Południowym w Gdyni, przed żaglowcem "Dar Młodzieży” odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W dniu 1 października 2019 roku, w auli im. T. Meissnera odbyło się wręczenie nominacji na funkcje kierownicze w Uniwersytecie Morskim w Gdyni. W uroczystości uczestniczyli prorektorzy, dziekani, dyrektor instytutu, dyrektor szkoły doktorskiej, kierownicy katedr, zakładów i jednostek ogólnouczelnianych. Wręczono 36 nominacji.

Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Od 1 października 2019 roku decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Instytut Morski w Gdańsku znajduje się w strukturach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W przeddzień wejścia w życie Uchwały ministra, Rektor UMG prof. Janusz Zarębski przywitał nowych pracowników i wręczył wszystkim decyzje dotyczące zatrudnienia.

I.Wierzbowska
24.02.2017