Wydarzenia bieżące

Mgr Agnieszka Piotrowska-Kirschling i dr inż. Paweł Dąbrowski z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  zostali wyróżnieni w Konkursie o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2019 r.

Wyróżnienie dla mgr Agnieszki Piotrowskiej-Kirschling zostało przyznane za pracę w zakresie nauk ścisłych i o Ziemi:

W piątek, 22 maja 2020 r. od godziny 9 do 14 odbył się pierwszy w historii uczelni dzień otwarty w formule online.

Na kandydatów czekała specjalnie zaprojektowana strona internetowa (do.umg.edu.pl) na której można było zapoznać się z informatorem uczelnianym, informacjami na temat rekrutacji, ofertą poszczególnych Wydziałów przedstawioną przez prodziekanów, a także obejrzeć wiele ciekawych filmów przygotowanych we współpracy z Wydziałami. Uruchomiony został również specjalny chat, na którym pracownicy UMG odpowiadali na pytania kandydatów.

Zarządzenie JM Rektora w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  w związku z zapobieganiem zakażenia wirusem SARS-Cov-2

Szanowni Państwo,

Ukazało się Zarządzenie nr 40 Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Janusza Zarębskiego z dnia 22 maja 2020 roku dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w związku z zapobieganiem zakażenia wirusem SARS-COV-2.

Prosimy o zapoznanie się z jego treścią

21 maja 2020 roku, 44 osobowe Kolegium Elektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podczas zebrania wyborczego wybrało spośród 3 kandydatów rektora-elekta na kadencję 2020-2024.

Nowo wybranym rektorem został prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit. W pierwszej turze głosowania wszystkie głosy były ważne, a kandydat otrzymał 29 głosów. Rektor-elekt obowiązki rektora przejmie w dniu 1 września 2020 roku.

I.Wierzbowska
24.02.2017