Wydarzenia bieżące

W czwartek, 13 lutego 2020 roku, pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaprezentowali uczniom klas o profilu informatycznym ofertę edukacyjną Uczelni. Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbyło się w ramach wydarzenia pt. „Miesiąc Przedsiębiorczości”. Każdy z uczestników prezentacji otrzymał materiały informacyjne i drobne upominki.

10 lutego 1920 r. to ważna data w historii Polski. Tego dnia gen. Józef Haller dokonał Zaślubin Polski z morzem wrzucając platynowy pierścień ofiarowany przez mieszkańców Gdańska w toń zatoki Puckiej. Drugi identyczny pierścień do końca życia nosił na swoim palcu. W ten symboliczny sposób dokonało się postanowienie Traktatu Wersalskiego o przywróceniu Polsce dostępu do morza.

Szanowny Państwo,

pracownicy Działu Kadr i Płac w dniach 10-11.02.2020 będą uczestniczyli w szkoleniu. Z tego powodu Dział będzie nieczynny. Przepraszam za niedogodności.

Marta Sieniawska

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące na zajęciach z fizyki.

W dniu 3.02.2020 rozpoczęły się w bieżącym roku cykliczne zajęcia edukacyjne dla uczniów I ALO w ramach podpisanych umów z Uniwersytetem Morskim w Gdyni i Wydziałem Mechanicznym. Uczniowie II klasy o profilu matematyczno-fizycznym zapoznali się z laboratorium Katedry Fizyki, zostali przeszkoleni z BHP i Ppoż., a następnie wykonali doświadczenie w ramach warsztatów edukacyjnych z fizyki. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów, opracowali wyniki z wykorzystaniem programu komputerowego graficznej analizy danych i sporządzili sprawozdania.

I.Wierzbowska
24.02.2017