Wydarzenia bieżące

Moment wręczenia profesorowi Mirosławowi Jurdzińskiemu nagrody Hevelius Award podczas Konferencji TransNav, 12 czerwca 2019 w Gdyni fot. Cezary Spigalski, www.oficynamorska.pl

Szczególny Jubileusz 90. urodzin obchodzi dzisiaj prof. dr. inż. kpt.ż.w. Mirosław Jurdziński, współtwórca polskiej szkoły nawigacji oraz wyższego szkolnictwa morskiego w zakresie programów i organizacji studiów, Fellow of The Nautical Institute, laureat prestiżowej nagrody Hevelius Award za zasługi dla rozwoju nawigacji.

fot. Zbiory Sali Tradycji UMG

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni,  gdyż to właśnie w tym roku przypada 100. rocznica utworzenia Uczelni, której dzieje zapoczątkował podpisany 17 czerwca 1920 roku rozkaz gen. Józefa Leśniewskiego powołujący Szkołę Morską.

Początkowo Szkoła Morska w Tczewie, a następnie Państwowa Szkoła Morska w Gdyni, Wyższa Szkoła Morska, Akademia Morska, a obecnie Uniwersytet Morski wpisał się na stałe nie tylko w historię miasta Gdyni, ale i Tczewa, a jego mury opuściło wielu znamienitych absolwentów znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Dzieje Uniwersytetu Morskiego w Gdyni tworzą jego studenci, absolwenci i pracownicy. W tym szczególnym roku, roku 100 – lecia chcemy stworzyć wyjątkową galerię zdjęć opowiadających historię uczelni właśnie poprzez dzieje jej twórców, a mianowicie studentów, absolwentów i pracowników.  

W prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie znaleźli się badacze z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, profesor UMG, prorektor ds. współpracy i rozwoju oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki, dziekan Wydziału Elektrycznego UMG.

Ruszają zgłoszenia w ramach I Etapu – Preselekcji stanowiącego odpowiedz na oczekiwania sprecyzowane przez Zespół ds. Własności Intelektualnej i Komercjalizacji Badań oraz wymagania programu Inkubator Innowacyjności 4.0 ustanowionego przez MNiSW. 

Strony

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

I.Wierzbowska
24.02.2017
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 24.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
H.Szreder 20.08.2020