Wydarzenia bieżące

mają zaszczyt zaprosić na

ŚWIĘTO

UNIWERSYTETU MORSKIEGO W GDYNI

które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek)

fot. Radosław Czaja

11 listopada 2019 roku Gdynia uroczyście świętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Tradycyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń tego wyjątkowego dnia była Parada Niepodległości. Biało-czerwony korowód wyruszył o godzinie 12.00 sprzed Dworca Gdynia Główna. Następnie przeszedł ulicą 10 Lutego, aż do Pomnika Polski Morskiej, przy którym to odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej i delegacji organizacji społecznych. Z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w asyście kompanii reprezentacyjnej, kwiaty pod Pomnikiem Polski Morskiej złożyli: Prorektor ds. Nauki - prof. Ireneusz Czarnowski, Prorektor ds. Kształcenia - prof. Andrzej Miszczak oraz Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa - prof. Andrzej Grzelakowski.

W ramach II etapu konkursu grantowego „Kierunek Port – morze możliwości”, który odbył się 9 października 2019 r. w siedzibie  ZMP Gdańsk, Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli ZMP Gdańsk, zapoznała się z propozycją studenckich projektów badawczo-rozwojowych.

11 listopada 2019 - Parada Niepodległości

Przyłącz się do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni!

11 listopada 2019 roku Gdynia tradycyjnie, bardzo uroczyście będzie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

I.Wierzbowska
24.02.2017