Wydarzenia bieżące

11 października minął termin nadsyłania zgłoszeń do projektu SezAM.  Zainteresowanie uzupełniającą rekrutacją przerosło nasze oczekiwania i zgłosiło się więcej chętnych niż było dostępnych miejsc.

Energa wspiera młodych! Studenci trzeciego roku Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego odwiedzili siedziby Energi Operatora oraz Energi Investu. Wszystko w ramach współpracy Grupy z gdyńską uczelnią. Studenci zwiedzili m.in. laboratoria, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje GPZ, a także mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Więcej informacji o wizycie studentów Wydziału Elektrycznego można znaleść na stronie Grupy ENERGA.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video, który dostępny jest tutaj.

Uniwersytet Morski w Gdyni, w ramach realizowanego projektu „SezAM wiedzy, kompetencji i umiejętności”, ukończył etap  wdrożenia Centralnego Systemu Zarządzania Użytkownikami (zwanym dalej CSZU). Od strony technicznej, CSZU został oparty na usłudze katalogowej Active Directory firmy Microsoft wraz z innymi niezbędnymi komponentami. Przesłanką dla wdrożenia CSZU było docelowe uruchomieniem nowych usług i aplikacji związanych z infrastrukturą informatyczną Uniwersytetu. Koordynacja i wdrożenie CSZU były prowadzone przez Uczelniany Zespół Technik Informatycznych.

W dniu 16 października Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski udzielił wywiadu w programie Dzień dobry tu Gdańsk, który realizowany jest przez TVP 3 Gdańsk.  Rektor w udzielonym wywiadzie przedstawił założenia Ustawy 2.0, opowiedział o aktualnych i przyszłych inwestycjach oraz remontach, a także poinformował, że w przyszłym roku nasza Uczelnia będzie obchodzić jubileusz 100 – lecia.

I.Wierzbowska
24.02.2017