O programie Executive Offshore Wind MBA

Tryb
80% stacjonarnie

Dlaczego Executive Offshore Wind MBA

• Pierwszy program Executive MBA w Polsce dla sektora Morskiej Energetyki Wiatrowej
  • Unikalne połączenie aktualnej wiedzy branżowej z nowoczesnymi kompetencjami menedżerskimi
  • Przygotowanie do działalności na polskim i międzynarodowym rynku Energetyki Morskiej
  • Zajęcia prowadzone przez polskich i międzynarodowych ekspertów branży MEW i zarządzania
  • Prestiżowy międzynarodowy dyplom Executive Offshore Wind MBA

Cele programu

Program przygotowuje profesjonalnych, skutecznych menedżerów i liderów dynamicznego sektora Offshore Wind. Uczestnicy nabywają zaawansowane kompetencje i nowoczesną wiedzę o zarządzaniu w firmach Energetyki Morskiej. Absolwenci programu posiadają unikalne umiejętności poszukiwane na polskim i światowym rynku Offshore oraz międzynarodowe kwalifikacje potwierdzone prestiżowym dyplomem Executive Offshore Wind MBA.

Uczestnicy

Program jest przeznaczony dla kandydatów posiadających praktykę w firmach przemysłu morskiego i sektora Energetyki Morskiej oraz osób z doświadczeniem w innych branżach, planujących aktywność zawodową w sektorze Offshore Wind.

Międzynarodowy charakter

Program jest realizowany przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG , we współpracy z University of Applied Sciences Bremerhaven oraz Business Academy SouthWest – liderami programów menedżerskich i specjalistycznych dla sektora Offshore Wind Energy. UASB and BASW prowadzą pierwszy na świecie program Offshore Wind MBA, którego wybrane moduły wchodzą w skład studiów EOW MBA.

Uniwersytet Morski w Gdyni zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu światowych uczelni morskich. Łączy bogate doświadczenie w edukacji morskiej z zaawansowanymi technologiami, innowacyjnymi metodykami uczenia i nowoczesną ofertą programową. Jest wiodącym ośrodkiem edukacyjnym w sektorze Energetyki Morskiej. Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG oferuje programy menedżerskie, szkolenia specjalistyczne i usługi doradcze dla dynamicznego sektora MEW. Dzięki współpracy z szerokim gronem ekspertów i organizacji CMEW UMG pełni rolę centrum kompetencyjnego służącego przedsiębiorstwom i pracownikom branży Offshore Wind.

University of Applied Sciences Bremerhaven jest niemiecką uczelnią wyższą o światowej renomie w obszarze edukacji morskiej. Profil UASB wynika z lokalizacji na wybrzeżu Morza Północnego, a wysoka pozycja Uniwersytetu z nowoczesnych, innowacyjnych programów i szkoleń dla przemysłu morskiego. W tej „Uczelni nad Morzem” 3,000 słuchaczy z 40 krajów uczestniczy w 25 technicznych, naukowych i ekonomicznych kierunkach studiów. Hochschule Bremerhaven posiada silną pozycję w branży Wind Energy. Wspólnie z partnerami branżowymi i akademickimi prowadzi Instytut Energetyki Wiatrowej. UASB oferuje szeroki zakres programów w obszarze technologii energetyki wiatrowej, w tym program Offshore Wind Energy MBA.

Business Academy SouthWest jest duńską uczelnią prowadzącą działalność naukową i edukacyjną w Esbjerg and Sønderborg. Dzięki położeniu w regionie Morza Północnego jest jednym z wiodących ośrodków edukacyjnych dla przemysłu Offshore Wind. BASW posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu specjalistów i menedżerów dla branży MEW w ramach studiów i szkoleń o profilu technicznym, informatycznym i ekonomicznym. BASW we współpracy z UASB prowadzi program Offshore Wind Energy MBA.

Międzynarodowy dyplom

Absolwenci programu otrzymują dyplom Podyplomowych Studiów MBA wydany przez Uniwersytet Morski w Gdyni oraz międzynarodowy dyplom Executive Master of Business Administration wydany przez Uniwersytet Morski w Gdyni, podpisany przez University of Applied Sciences Bremerhaven and Business Academy SouthWest.

Korzyści praktyczne

• Wysoka wartość programu opartego na aktualnej wiedzy i doświadczeniu branży oraz nowoczesnej praktyce zarządczej
  • Sesje specjalistyczne prowadzone przez firmy i instytucje OWE prezentują najnowsze rozwiązania i realne przykłady
  • Program dostarcza unikalnej wiedzy branżowej, jednocześnie rozwijając praktyczne umiejętności zarządcze i kierownicze
  • Dynamiczne warsztaty menedżerskie motywują do wdrażania nowych kompetencji w codziennej pracy
  • Dzielenie się doświadczeniem i koncepcjami sprzyja kreatywności, dostarcza nowych inspiracji uczestniczącym firmom
  • Uczestnictwo w programie pozwala nawiązać wartościowe relacje zawodowe i biznesowe
  • EOW MBA jest międzynarodowym programem prowadzonym we współpracy z doświadczonymi organizacjami sektora Offshore Wind Energy

Zakres programu

SEMESTR I

Wprowadzenie do Morskiej Energetyki Wiatrowej
Zarządzanie strategiczne
Logistyka i łańcuch dostaw w sektorze MEW
Zachowania w organizacji
Symulacyjna gra menedżerska
Sesja specjalistyczna MEW I

SEMESTR II

Bezpieczeństwo operacyjne i zarządzanie ryzykiem
Rachunkowość zarządcza
Zarządzanie projektami
Przywództwo i kierowanie zespołem
Sesja specjalistyczna MEW II

SEMESTR III

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
Ekonomiczne uwarunkowania morskich farm wiatrowych
Zarządzanie marketingowe
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Prawne aspekty biznesu i zarządzania
Sesja specjalistyczna MEW III

SEMESTR IV

Planowanie scenariuszowe w zarządzaniu strategicznym
ESG - zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa
Informatyczne systemy zarządzania
Innowacyjne przywództwo - innowacyjny zespół
Biznes globalny, różnice kulturowe w biznesie
Rozwój umiejętności przywódczych
Sesja specjalistyczna MEW IV

Prowadzący

Program EOW MBA jest prowadzony przez ekspertów Energetyki Morskiej i praktyków zarządzania.

Patronat Honorowy

British Embassy Warsaw Royal Danish Embassy Warsaw Kingdom of the Netherlands Ambasada Norwegii Global Wind Energy Council

Partner Merytoryczny

PTMEW