GISday Gdynia Edition 2013

GISday Gdynia Edition 2013

Pierwsza gdyńska edycja międzynarodowej imprezy naukowej GISday organizowana przez grupę studentów Akademii Morskiej działających w kole naukowym loGIStic.

GIS, czyli system informacji geograficznej służy przetwarzaniu i wizualizacji danych geograficznych, a w efekcie pomaga podejmować decyzje z nimi związane. Szeroki zakres zastosowań GIS obejmuje symulacje widoczności, optymalizację działań logistycznych, ewidencja gruntów i wiele innych.
GISday odbędzie się 20 listopada w budynku Katedry Meteorologii i Oceanografii Nautycznej, przy ulicy Sędzickiego 19 – tuż przy charakterystycznym akademiku Dwa Żagle.

Impreza została podzielona na dwa bloki – skierowany do szkół blok poranny, objęty zapisami, podczas którego członkowie koła loGIStic spróbują przybliżyć uczniom zagadnienia z pogranicza GIS i geografii ogólnej oraz skierowany do studentów i wszystkich zainteresowanych geograficznymi systemami informacyjnymi blok popołudniowy, na który wstęp jest wolny.

Zapraszamy na rozpoczynający blok wykład prof. dr hab. inż. Cezarego Spechta jak i na inne zaplanowane tego popołudnia prezentacje, w tym przygotowany przez firmę Esri przegląd możliwości platformy ArcGIS Online oraz towarzyszącą temu prezentację na temat zastosowania GIS w życiu codziennym.

Zorganizowane przy dużym wsparciu firmy Esri Polska wydarzenie odbędzie się pod oficjalnym patronatem Rektora Akademii Morskiej.
Termin: 20.11.2013 (środa)
Blok poranny: 9.00-13.00
Blok popołudniowy: 13.00-16.00

Godziny poszczególnych prezentacji podczas bloku popołudniowego mogą ulec przesunięciu, warto pojawić się na nich chwilę wcześniej.


Miejsce: Budynek Katedry Meteorologii i Oceanografii Nautycznej (KMON)
Sędzickiego 19, Gdynia
Kierunek: akademik Dwa Żagle, bulwar nadmorski w Gdyni
Kontakt/ zapisy na blok poranny: skn.logisticatgmail.com


Śledź na facebooku: facebook.com/knlogistic
 

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds Promocji

Wytworzył informację:

P. Węgierski
15.11.2013