Konkurs o nagrodę Czerwonej Róży 2015

Z przyjemnością informujemy, że Naukowe Koło Towaroznawstwa CARGO zostało nominowane w konkursie o nagrodę Czerwonej Róży w kategorii "Najlepsze koło naukowe". Natomiast w kategorii "Najlepszy student" nominowany został Paweł Górecki - student Wydziału Elektrycznego

O to prestiżowe wyróżnienie mogą starać się szkoły wyższe publiczne oraz niepubliczne z województwa Pomorskiego. W konkursie tym biorą udział zarówno koła naukowe jak i wybitni studenci indywidualni.

Dnia 18.05.2015r. podczas prezentacji na Uniwersytecie Gdańskim Naukowe Koło Towaroznawstwa CARGO zaprezentowało swój dotychczasowy dorobek naukowy, działania wykonywane na rzecz Uczelni, a także postępy i rozwój jaki czynią członkowie koła. Reprezentowali nas mgr inż. Natalia Chomaniuk – przewodnicząca koła oraz Mariusz Jakubowski. Poziom przedstawianych prac był bardzo wysoki, rywalizacja bardzo wyrównana. Podczas prezentacji członków koła porównano do ziaren kawy, które razem tworzą mocny aromatyczny napar, tak jak członkowie koła zgrany zespół.

W tym roku o statuetkę Czerwonej Róży rywalizowało 8 osób oraz 10 kół naukowych z rożnych placówek edukacyjnych m.in. Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni; Naukowe Koło Towaroznawstwa CARGO, Akademia Morska w Gdyni; Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, Akademia Muzyczna w Gdańsku; Koło Naukowe Wzornictwa Proces, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku; Studenckie Koło Naukowe Fizjologii, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku; Koło Naukowe Studentów Nauk o Rodzinie „Silva Rerum”, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku; The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle, Gdański Uniwersytet Medyczny; Koło Studentów Techniki Okrętowej KORAB, Politechnika Gdańska; Koło Naukowe Empiria, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Sopot; Koło Naukowe Kryminologii, Uniwersytet Gdański.

Uroczysta gala odbyła się w dniu 24 maja 2015 roku na Dworze Artusa w Gdańsku. Relacja z uroczystości dostępna jest tutaj.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. dr inż. Przemysław Dmowski

fot. Mateusz Pieniążek