Międzynarodowe wakacje w Trójmieście!

Spędzasz wakacje w Trójmieście? To świetnie, bo właśnie rozpoczęliśmy letnią rekrutację do AIESEC - międzynarodowej organizacji studenckiej!

Moją przygodę w AIESEC zaczęłam na pierwszym roku studiów. Postanowiłam wykorzystać ten okres jak najlepiej i rozwinąć swoje umiejętności miękkie, stać się bardziej przedsiębiorcza, poznać nowe osoby. Kiedy zobaczyłam otwartą aplikację, stwierdziłam, że warto spróbować. Teraz wiem, że była to świetna decyzja - mówi Weronika, która w trójmiejskim oddziale AIESEC zajmuje się kontaktami zewnętrznymi i rozwojem biznesu.

Co może zaoferować AIESEC? Między innymi udział w programie członkowskim Future Leaders, dającym możliwość rozwoju w następujących obszarach:        

  • Social Entrepreneur – program polega na przeprowadzaniu międzynarodowych projektów społeczno-edukacyjnych. Umożliwia rozwój z zakresu m.in. Human Resources oraz kształtuje wrażliwość społeczną. Daje możliwość poznania ludzi z innych krajów.
  • Business Sales – umożliwia zdobycie umiejętności negocjacji, sprzedaży czy autoprezentacji. Uczestnicy programu mają ciągły kontakt z lokalnym środowiskiem biznesu i poznają w praktyce, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu.
  • Marketing - umożliwia zdobycie doświadczenia i rozwój w obszarze marketingu i Public Relations. Osoby działające w marketingu mogą poznać jego podstawy i realizować kampanie promocyjne czy mieć kontakt z lokalnymi mediami.     

To od Ciebie zależy, w którym z programów będziesz się rozwijać. Przydział obszarów jest elastyczny i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł spróbować swoich sił w każdym z nich.

Brałam udział w projekcie skierowanym do trójmiejskiego sektora ośrodków pozarządowych. Celem projektu było zrekrutowanie wolontariuszy, którzy mieli prowadzić zajęcia kulturowe dla podopiecznych NGO-sów. Najcudowniejszy w tym doświadczeniu był widok uśmiechniętych buzi dzieci uczestniczących w warsztatach. Kolejnym  krokiem była decyzja o koordynowaniu projektu, polegajacego na kontaktowaniu największych pomorskich firm i rekrutowaniu dla nich praktykantów. Dzięki pracy w projekcie rozwinęłam  swoje umiejętności sprzedażowe oraz poznałam tajniki rozmów rekrutacyjnych - mówi Asia, która podczas swojej działalności w AIESEC miała okazję pracować w działkach Social Enterpreneur oraz Business Sales.

Sama wiedza i umiejętności to nie jedyne rzeczy, które znajdziesz w AIESEC. Dzięki Future Leaders masz również okazję poznać setki osób - nie tylko z Polski! Co roku do naszego kraju przyjeżdżają dziesiątki młodych ludzi z najbardziej egzotycznych miejsc świata. Czekają Cię też konferencje narodowe i międzynarodowe, wiele inspirujących i ciekawych szkoleń, a co za tym idzie – nowi ludzie i nowe znajomości. AIESEC to też nauka języków obcych, większa świadomość społeczna i wrażliwość kulturowa. To szlifowanie takich umiejętności jak zarządzanie czasem, praca na projektach i praca w zespole.

Więcej informacji o programie Future Leaders znajdziesz na www.aiesec.pl/futureleaders oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/aiesec.ug Nie musisz być studentem UG aby do nas dołączyć. Organizacja jest otwarta dla osób ze wszystkich uczelni i kierunków.

Nie zwleka, aplikuj! :)

 

Osoba kontaktowa:

Anna Mojżuk
Wiceprzewodnicząca ds. Marketingu
AIESEC Polska Oddział Lokalny Uniwersytet Gdański
ania.mojzukatgmail.com
509-324-942

 

Czym jest AIESEC? AIESEC to globalna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 67 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 126 krajów i terytoriów. W Polsce jesteśmy obecni w 16 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjne. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Mojżuk, AIESEC Polska
08.06.2015