IX Edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Student Maritime Conference 2017

W dniach 23-25 kwietnia 2017 w murach  Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się długo przez wszystkich wyczekiwana IX edycja "Student Maritime Conference 2017", organizowana przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG, które działa przy Katedrze Logistyki i Systemów Transportowych na WPiT. W tym roku do Gdyni przyjechało 210 studentów z całej Polski. Jest to dowodem na to, że konferencja co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej. W konferencji brało udział 26 kół naukowych z całej Polski, m.in. z Poznania, Warszawy, Gdańska, Torunia, Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Rzeszowa, Siedlec i Wałbrzycha.

Konferencja rozpoczęła się w niedzielę 23 kwietnia na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej  Gdyni, gdzie odbywała się część oficjalna, którą poprowadzili członkowie KNTiL TRANSLOG – Sara Stech i Oskar Klein. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Pan Profesor Andrzej Grzelakowski, Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników konferencji oraz szanownych gości, a także przedstawicieli władz Akademii Morskiej w Gdyni, wygłoszone zostały referaty, które przeszły wcześniejsze kwalifikacje i dostały się do III etapu konkursu. W składzie komisji oceniającej wygłoszenia byli: dr Tomasz Owczarek, Opiekun Koła dr Sławomir Skiba, Marianna Maruszczak Prezes Koła oraz Nikol Labuda v-ce Prezes Koła. Wśród finalistów znalazły się prace członków kół naukowych z Warszawy, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Wałbrzycha. Nagrodę za najlepszy referat otrzymali Ewa Rybicka i Dominik Szulc z Koła Naukowego Logistyki z SGGW, którzy wygłosili ciekawą prezentację pod tytułem „Wprowadzenie skandynawskich standardów ruchu ciężarowego do Polski i ich potencjalne konsekwencje na przykładzie firm kurierskich”. Oprócz referatów studentów, swoje prezentacje przedstawili również reprezentanci VGL Group – głównego sponsora SMC 2017 oraz partner konferencji, Pan Dawid Wardin.

Po zakończeniu oficjalnej części konferencji, wspólnym zdjęciu, pysznym obiedzie i kilkugodzinnej przerwie, wszyscy uczestnicy konferencji wybrali się na terminal promowy Stena Line w Gdyni. Po chwili oczekiwania na odprawę, wszyscy mogli nareszcie udać się do swoich kajut, gdzie przygotowywali się do wieczornej integracji, odbywającej się w C-View Bar na pokładzie 10.

Następnego dnia, około godziny 9 rano, prom Stena Line Spirit wpłynął do portu w Karlskronie, skąd uczestnicy wybrali się autobusem do centrum, aby zwiedzić przepiękne szwedzkie miasteczko. Po całym dniu zwiedzania i powrocie na prom, nastąpiło oficjalne zakończenie konferencji, gdzie ogłoszono wyniki konkursu referatów, rozdano nagrody, a także zaświadczenia o udziale w konferencji. Po zakończeniu był czas na pyszny obiad, a po obiedzie
na kolejną integrację. We wtorek o 7 rano prom Stena Line wpłynął do portu w Gdyni, skąd uczestnicy konferencji kierowali się na Dworzec Główny, aby powrócić do swoich miast.

W imieniu całego KNTiL TRANSLOG bardzo dziękujemy Sponsorom za wsparcie konferencji,  wszystkim uczestnikom IX edycji "Student Maritime Conference 2017" za tak liczne przybycie, wygłoszenie referatów na wysokim poziomie oraz świetną zabawę na promie. Do zobaczenia za rok na jubileuszowej dziesiątej edycji SMC!

 

Opiekun KNTiL TRANSLOG
dr Sławomir Skiba

Prezes KNTiL TRANSLOG
Marianna Maruszczak

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

K.Skiba
17.05.2017