Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym

W dniach 03-05 maja 2019 r. odbyły się w Katowicach Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które jeszcze nigdy nie zgromadziły aż tylu uczestników. Ponad 400 zawodniczek i zawodników z ponad 40 uczelni wystartowało w bojach takich jak: Przysiad ze sztangą, Wyciskanie na ławeczce leżąc oraz Martwy ciąg. Nie zabrakło wśród nich reprezentantów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którzy od wielu lat zajmują wysokie miejsca w tej trudnej dyscyplinie sportu. Nie inaczej było w tym roku, gdzie nasi studenci zajęli trzecie miejsce w swojej najliczniejszej i zarazem najmocniejszej grupie uczelni Społeczno-Przyrodniczych w klasyfikacji drużynowej wracając na podium po pięciu latach.

Na wyróżnienie zasługuje  postawa naszego najlepszego zawodnika Marcina Lange (II rok Wydz. Elektryczny),  który zajął trzecie miejsce indywidualnie w klasyfikacji ogólnej kategorii do 93kg i gdyby nie kontuzja, której nabawił się podczas zawodów lokata byłaby zapewne wyższa.

UMG Zespół ds Promocji

D. Wiśniewska