Office 365 i nowe aplikacje dla Uniwersytetu

Uniwersytet Morski w Gdyni, w ramach realizowanego projektu „SezAM wiedzy, kompetencji i umiejętności”, ukończył etap  wdrożenia Centralnego Systemu Zarządzania Użytkownikami (zwanym dalej CSZU). Od strony technicznej, CSZU został oparty na usłudze katalogowej Active Directory firmy Microsoft wraz z innymi niezbędnymi komponentami. Przesłanką dla wdrożenia CSZU było docelowe uruchomieniem nowych usług i aplikacji związanych z infrastrukturą informatyczną Uniwersytetu. Koordynacja i wdrożenie CSZU były prowadzone przez Uczelniany Zespół Technik Informatycznych.

Obecnie na bazie oprogramowania i komponentów CSZU realizowane jest wdrożenie systemu eSPO (elektroniczna Skrzynka Podawczo-Odbiorcza), który jest integralną częścią elektronicznego obiegu dokumentów.

Zakończono natomiast wdrożenie nowych usług i aplikacji online Office 365 w planie A1. Office 365 wykorzystuje CSZU do synchronizacji kont użytkowników oraz do uwierzytelniania użytkowników. Natomiast dostęp do aplikacji Office 365  realizowany jest w ramach technologii opartej na modelu chmury obliczeniowej. Zapewne to rozwiązanie dostarczy pracownikom, studentom i doktorantom Uniwersytetu wielu nowych możliwości.

Wszelkie informacje o nowych usługach i aplikacjach Office365 oraz jak skorzystać z tej można znaleźć pod adresem: https://office365.umg.edu.pl

 

 

Ireneusz Czarnowski
Prorektor ds. Nauki

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

I.Czarnowski
18.10.2019
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 18.10.2019
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 23.10.2019