Poznaj opinie studentów o Legii Akademickiej

Legia Akademicka to specjalny program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać status żołnierza rezerwy, z perspektywą wstąpienia do wojska i z myślą również o służbie zawodowej.To możliwość przeżycia wielkiej przygody, zawiązania przyjaźni i braterstwa broni, sprawdzenia się w różnych warunkach, to szansa na zdobycie dodatkowych, bardzo unikalnych umiejętności i kwalifikacji, to również prestiż i znaczący wpis w CV, który jako absolwent z ukończonym szkoleniem w ramach Legii Akademickiej szczególnie wyróżni się na cywilnym rynku pracy.

Dlaczego warto?

Poznaj opinie studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którzy zgłosili się do Legii Akademickiej.

Co mogę powiedzieć o Legii Akademickiej. Wydaje mi się, że każdy z uczestników do końca nie wiedział czego się spodziewać, ale dzisiaj mogę śmiało stwierdzić, że nie ma się czego bać. Ja zdecydowałem się na wzięcie udziału w programie LA w celu stworzenia sobie możliwości ścieżki rozwoju po ukończeniu studiów. Wojsko uczy takich nawyków, jak dokładność, sumienność, czy współpraca. Wszystkie zajęcia były prowadzone tak, żeby każdy z żołnierzy rezerwy mógł, jak najwięcej się nauczyć i zrozumieć. Z mojej perspektywy najciekawsze były zajęcia strzeleckie lub ćwiczenia na poligonie. Szczerze polecam wzięcie udziału w projekcie LA nawet jeżeli nie wiążecie swojej przyszłości z wojskiem, to doskonały sposób na spędzenie wakacji i poznanie nowych ludzi. 

Dawid Platek
student Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

 

 

Uczestnictwo w Legii Akademickiej to jedna z najlepszych rzeczy na jakie się w życiu zdecydowałam. Kurs nie należał do najłatwiejszych mimo, że trwał tylko półtora miesiąca. Wymagał ode mnie dużego zaangażowania. Siła fizyczna jak i odporność psychiczna była ważna. Początki nie należały do najprostszych, zaklimatyzowanie się, poznanie ludzi, kadry. Kadra z wielkim zaangażowaniem starała się wpoić nam żołnierskie wartości i wiedzę. Podczas kursu poznałam wielu wartościowych ludzi. Nauczyłam się na czym polega dyscyplina w wojsku, praca w stresie, wsparcie oraz pomoc drugiej osobie. Gdybym mogła raz jeszcze uczestniczyć w tego typu szkoleniu, zdecydowałabym się bez zastanowienia ;)
 

Klaudia Krajewska
studentka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

 


 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE INFORMACYJNE 

Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne,

które odbędzie się w dniu 23 października o godz. 13:00 w Auli im. Tadeusza Meissnera
(Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81 - 87, 81 - 225 Gdynia)

Serdecznie zapraszamy!


 

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

D. Stobiecki
22.10.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 22.10.2019
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 23.10.2019