VI Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

Za nami kolejna edycja Akademickich Targów Pracy Trójmiasto, w organizację których tradycyjnie zaangażowane było Biuro Karier Studenckich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

 

29 października 2019 roku na kampusie Uniwersytetu Gdańskiego zjawili się studenci i absolwenci trójmiejskich uczelni, na których czekały stanowiska ponad 60 firm z trójmiasta i okolic. Wystawcy prezentowali oferty staży, praktyk, możliwości zatrudnienia i ścieżki rozwoju w swoich strukturach. Odwiedzający mogli nie tylko dowiedzieć się jakie wymagania należy spełnić by dostać się na wymarzone stanowisko, ale też jak przebiega proces rekrutacji czy jak wygląda praca w danej firmie.

Oprócz oferty ze strony wystawców na odwiedzających targi studentów i absolwentów czekały dodatkowe atrakcje:

Konkursy z nagrodami – uczestnicy musieli wykazać się nie tylko refleksem i sprytem ale również dowieść, że zapoznali się już z ofertą wystawców. Na zwycięzców czekały między innymi takie nagrody jak czytniki e-booków, kamerki sportowe, bezprzewodowe słuchawki lub głośniki.

Warsztat Personal Branding, na którym uczestnicy dowiedzieli się, że każdy ma swoją własną osobistą markę, czym ona jest i jak dzięki silnej marce osobistej można polepszyć swoją pozycję na rynku pracy i zdobyć liczne kontakty w branży.

Warsztat Networking, na którym uczestnicy dowiedzieli czym jest Networking, jak go budować  i dlaczego na dzisiejszym rynku pracy warto zbudować sobie efektywną sieć kontaktów.

Strefa CV, w której doradcy zawodowi prowadzili konsultacje, w ramach których każdy mógł sprawdzić swoje CV, poradzić się czy porozmawiać o możliwościach rozwoju zawodowego.

Strefa Take a foto – specjalne stanowisko, na którym można było wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów trójmiejskich uczelni wyższych. Studenci naszej uczelni również nie zawiedli frekwencją, a aż pięć nagród w konkursach powędrowało właśnie do laureatów z Uniwersytetu Morskiego.

 

Relacaja fotograficzna z wydarzenia dotępna jest na portalu Trójmiasto.pl.

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

BKS
30.10.2019
Wprowadzenie:
M.Bagińska 30.10.2019
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 31.10.2019