Aktualizacja komunikatu dotyczącego funkcjonowania Uczelni w czerwonej strefie

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w Polsce, w dniu 28 października 2020 Władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wydały zarządzenie w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Uwzględniając powyższe władze UMG postanowiły co następuje:

1. Od dnia 02.11.2020 do odwołania zajęcia na wszystkich formach studiów i kształcenia będą prowadzone w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  2. Zajęcia praktyczne w procesie kształcenia, w tym praktyki morskie zgodne z wymaganiami Konwencji STCW, których efekty uczenia się nie mogą być potwierdzone podczas ich odbywania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zostaną zrealizowane, w terminie umożliwiającym należyte rozliczenie roku akademickiego oraz w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób prowadzących zajęcia i biorących w nich udział oraz uwzględniający warunki korzystania z infrastruktury Uczelni.
  3. Studentom, na czas obowiązywania ograniczenia, zaleca się opuszczenie Studenckich Domów Marynarza.
  4. W przypadku pozostania w SDM-ach należy przestrzegać bezwzględnie obowiązujących zasad i wytycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Prorektor ds. Kształcenia