Pilates Online na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

ZAJĘCIA - PONIEDZIAŁEK 06.07.2020

POWTÓRKA Z ZAJĘĆ (linki):

Zajęcia z 3 lipca 2020
Zajęcia z 1 lipca 2020
Zajęcia z 29 czerwca 2020
Zajęcia z 26 czerwca 2020
Zajęcia z 24 czerwca 2020

Pilates to najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza metoda ćwiczeń, stworzona przez Josepha Pilatesa . Metoda ta harmonijnie rozwija całe ciało, wydłuża i wysmukla mięśnie, wzmacnia i stabilizuje kręgosłup, zwiększa mobilność w stawach. Wyrównuje napięcie mięśniowe, wzmacnia słabe ogniwa, i rozluźnia zbyt silne. Uczy prawidłowego, funkcjonalnego wzorca ruchowego, dodaje energii, poprawia samopoczucie i jakość życia. Łączy ciało z umysłem, wymaga pełnej koncentracji, kontroli i świadomego ruchu, skoordynowanego z oddechem. To siła i wdzięk, wytrzymałość, elastyczność i równowaga.

Ćwiczenia przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Chcesz mieć silne, zdrowe, elastyczne ciało, giętki kręgosłup, równowagę psychofizyczną? Ćwicz pilates. Szybko poczujesz różnicę, potem ją zobaczysz, a w końcu odkryjesz, że masz zupełnie inne ciało.

"Jesteś tak stary, jak twój kręgosłup, jeśli jest sztywny w wieku 30 lat, masz 60  lat, jeśli jest giętki w wieku 60 lat, masz 30 lat" J. Pilates

Ćwiczenia na żywo w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17 na kanale YouTube.

Nauczyciel – Grażyna Sitnik, instruktor pilates amerykańskiej szkoły Peak Pilates

Potrzebna mata i ewentualny mały ręcznik, koc i woda do picia. Ćwiczymy na boso!

M. Kołodziejczak
08.04.2020