VI Sympozjum Morskie Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni już za nami

Dnia 27.11.2020 roku odbyło się VI Sympozjum Morskie Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którego organizatorami było Koło Naukowe Transportu i Logistyki -TRANSLOG, Naukowe Koło e-Biznesu oraz Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych. Sympozjum zostało zorganizowane w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Tematem VI edycji Sympozjum była Innowacyjna gospodarka - nowe trendy i technologie na rynku.

W Sympozjum udział wzięli przedstawiciele kół naukowych, takich jak:

• Koło Naukowe TRANSLOG,
  • Koło Naukowe e-Biznesu,
  • Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych,
  • Koło Naukowe Nawigator,
  • Koło Naukowe Badań Podwodnych - Sea Quest,

oraz kadra naukowo-dydaktyczna UMG:  dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. UMG, dr Sławomir Skiba – opiekun Koła Naukowego TRANSLOG, dr inż. Adam Kaizer – opiekun Koła Naukowego ISTL, mgr Paweł Szyman – opiekun Koła Naukowego e-Biznesu, mgr Adrianna Karaś, dr inż. kpt. ż.w. Grzegorz Rutkowski - opiekun Koła Naukowego Sea Quest

Podczas sympozjum uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dr hab. inż. Ireneusza Czarnowskiego, prof. UMG nt. "Sztuczna inteligencja w żegludze morskiej ". Następnie odbyły się wystąpienia i prezentacje studentów - łączenie 22 prelekcje.

W trakcie sympozjum obecnych było 65 osób, a całe sympozjum trwało ponad 5 godzin.

Wszystkie wystąpienia, w tym temat i jego atrakcyjność oraz sposób prezentacji, były oceniane przez komisję w składzie: dr Sławomir Skiba, dr inż. Adam Kaizer, mgr Adrianna Karaś oraz mgr Paweł Szyman. Podczas obrad wyłoniono 3 zwycięzców oraz przyznano jedno wyróżnienie. Pierwszą nagrodę przyznano Pani Julii Kosiek, studentce Koła Naukowego TRANSLOG za prezentację pt. „Czy pandemia pozwoli odetchnąć gospodarce morskiej?”. Drugą nagrodę przyznano Panu Krzysztofowi Sadowskiemu, członkowi Koła Naukowego e-Biznesu za prezentację pt. „Faster Catch czyli autorska aplikacja mobilna”. Trzecie miejsce zajęli Panowie: Jan Nasur oraz Krzysztof Bogusławski, członkowie Koła Naukowego Nawigator za prezentację pt. „Statki autonomiczne – wizja rodem z science-fiction czy o krok od utraty pracy”. Wyróżnienie przyznano studentom Koła Naukowego ISTL Panom: Przemysławowi Dobke oraz Patrykowi Jarosińskiemu za prezentację pt. „Ocena inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej pod względem przydatności dla sektora transportowego”.

Jeszcze raz chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za udział i wygłoszenie prezentacji.

UMG Zespół ds Promocji

Koła Naukowe UMG